HC Energie Karlovy Vary

Junioři naskočili za druholigový Baník Sokolov, trenér Neubauer povolal do přípravy i dorostence

Ve středu hostil druholigový Baník Sokolov hokejisty Mělníka. Hosté potvrdili roli favorita a odvezli si tři body za vítězství 5:3. V sestavě Sokolova se objevilo několik juniorů Energie a také několik hráčů z loňského mistrovského týmu. Stabilně obléká dres Sokolova Tomáš Sláma (na snímku) a poprvé se v brance Baníku letos představil i Závorka. Kromě těchto dvou, kteří ale už nejsou věkem junioři, uvolnil trenér Neubauer Prindiše, Majera, Topinku a Martina Rohana. „Byl jsem se na utkání osobně podívat a myslím si, že naši kluci jsou pro Baník posilami. Ani jeden z těchto čtyř nezahrál špatně, ale Mělník je vedoucí mužstvo II. ligy. Jak pro Baník, tak pro hráče samotné je to dobře, že si mohli zahrát ve druhé lize,“ okomentoval Neubauer účinkování juniorů v Sokolově. Fotografie mladých energetiků v dresu Sokolova naleznete ve fotogalerii.

Junioři Energie trénovali bez opor

Během reprezentační přestávky se trenér karlovarské juniorky Jiří Neubauer musel obejít bez několika hráčů. „První mužstvo se připravovalo bez hráčů, kteří jeli na Karjala Cup a na sraz slovenské reprezentace. Museli jsme proto trenéru Palečkovi postoupit jednoho brankáře a další hráče do pole,“ zdůvodnil Neubauer, proč se juniorka nepřipravovala na další extraligová kola v plném složení.

Energie spolupracuje se sousedním Baníkem Sokolov. „Další hráče jsme uvolnili do Sokolova, a tak jsme museli sáhnout do dorostu, abychom se připravovali v dostatečném počtu hráčů,“ pokračoval lodivod juniorů. Na druhou stranu v řadách druhého mužstva Karlových Varů se už téměř natrvalo usadil Michal Nachovec. „Dlouhodobě máme zraněno několik centrů. Michala jsme tak vzali z dorostu a zatím bude hrát u nás,“ vysvětlil kouč důvod, proč opora dorostu postoupila do juniorky.

O víkendu čekají karlovarské mladíky dva těžké zápasy. Dnes se střetnou s ostravskou Porubou a zítra je čekají Vítkovice. „Pokud si připíšeme z každého dvojkola tři body, tak bychom měli postoupit do play off a to je náš hlavní cíl,“ odtajnil Neubauer cíl, se kterým odjížděla juniorka do Ostravy.

V pondělí pak čeká juniory předehrávka v Ústí nad Labem. „Lvi se pohybují v jiných patrech tabulky, než jsme my. Nicméně naši hráči již několikrát dokázali, že jsou schopni porazit každého, a i v Ústí mohou uspět,“ uzavřel trenér.