HC Energie Karlovy Vary

Junioři trénovali s dětmi z Horního Slavkova

V rámci projektu MHL dětem přivítali karlovarští junioři v pátek 11. ledna na svém tréninku i mistrovském utkání přes dvě desítky dětí a jejich vychovatelů z Dětského domova Horní Slavkov. Děti, které před akcí znaly spíše jména hokejistů A-týmu, si odnesly mnoho zážitků a spontánně energetikům přislíbily podporu také na sobotním utkání.

Setkání se odehrálo v rámci projektu Mládežnické hokejové ligy, jehož cílem je podpora zdravotně nebo sociálně znevýhodněných dětí ze strany všech klubů hrajících MHL. V Karlovarském kraji měly štěstí děti z Horního Slavkova. Vychovatelé (tetičky a strýčkové) se zde o děti nestarají v ústavní budově, ale žijí v menších skupinách v samostatných bytech. Děti se na chodu domácností samy podílí. Více informací o projektu na stránce www.ddslavkov.wz.cz.

Návštěva Hornoslavkovských v KV Areně odstartovala v 11:00, kdy se po krátkém přivítání pracovníky klubu přesunuli do tělocvičny v tréninkové hale, kde navštívili rozcvičku juniorů před prvním utkáním s moskevskou Rudou Armádou. Děti si hokejisty prohlédly v plné zátěži a do některých cvičení se pod vedením trenéra Marišky dokonce samy zapojily.

Po fyzické aktivitě čekal malé i velké návštěvníky zasloužený oběd, v Pizzerii u Areny si pochutnali na vývaru a rajské omáčce.

Před třináctou hodinou se výprava vybavená tleskátky Energie přesunula do hlavní haly, kde svými hlasivkami pomohla energetikům k historicky prvnímu vítězství nad juniorkou CSKA. Pro děti byl celý zápas velkým zážitkem, líbily se jim tvrdé souboje i multimediální kostka, k větší spokojenosti chyběl jen větší počet vstřelených branek.

Po vítězném závěru se ještě hráči se svými novými fanoušky vyfotili přímo na ledové ploše. Ještě než přijel mikrobus Dopravního podniku Karlovy Vary, který pro výpravu bezplatně zajistil dopravu do arény i zpět domů, začaly už děti spřádat plány na návštěvu sobotního utkání MHL.

Další fotografie

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.