HC Energie Karlovy Vary

Kapitán se loučí, Martin Zaťovič míří do Togliatti

Kapitán A-týmu Martin Zaťovič se po deseti letech služby loučí s karlovarským dresem a odchází do KHL. Ruský klub Lada Togliatti po několikadenním jednání přistoupil na výši odstupného požadovaného HC Energie a karlovarský klub se následně dohodl s Martinem Zaťovičem na ukončení smlouvy. HC Energie Karlovy Vary děkuje Martinovi za odvedené výkony a přeje mnoho úspěchů v novém angažmá.

Situaci ohledně přestupu kapitána A-týmu vysvětlil generální manažer klubu Miroslav Vaněk: „Martin Zaťovič požádal vedení klubu a majitele pana Karla Holoubka o uvolnění do KHL, protože obdržel velmi lukrativní nabídku na uzavření dvouleté smlouvy v klubu Lada Togliatti. Vedení klubu v čele majitelem po zvážení celé situace stanovilo výši odstupného, které od Togliatti požadovalo. Jedná se o poměrně vysokou částku, se kterou po několikadenním jednání vedení ruského klubu souhlasilo. Dnes tak byla uzavřena smlouva mezi HC Energie Karlovy Vary a Lada Togliatti, Martin Zaťovič ukončil s naším klubem smlouvu dohodou, stal se volným hráčem a odchází do KHL. Chtěl bych zdůraznit, že pan Holoubek při rozhodování přihlédl především k tomu, že Martin Zaťovič odvedl v Karlových Varech za 10 let spoustu práce a svými výkony vždy patřil k hráčům, na které bylo spolehnutí. Jeho účinkování v Karlových Varech si vážíme, a proto jsme jeho žádosti vyhověli.“

Martin Zaťovič do Karlových Varů působil od sezony 2004/05 poté, co přestoupil z Přerova, kde hokejově začínal. V klíčovou osobnost mužstva dorůstal pozvolna a pro mnoho mladých hráčů může být vzorem, že k úspěchu je potřeba trpělivost a píle. Ještě v sezoně 2007/08 pomáhal tehdy třiadvacetiletý Martin formou střídavého startu Mostu se záchranou v první lize a ve stříbrném play-off tak stihl jediný zápas. O rok později už s Energií ale slavil zisk mistrovského titulu, ve zlatém finálovém utkání hrál ve formaci s Lukášem Pechem a Rastislavem Dejem. Martinův bodový příděl s každou další sezonou rostl a v prosinci 2012 nahradil Václava Skuhravého na pozici kapitána. V barvách Karlových Varů odehrál celkem 381 mistrovských utkání, ve kterých zaznamenal 160 bodů za 88 branek a 72 nahrávek.