HC Energie Karlovy Vary

Michal Gulaši: Něco mě ten gól stát bude

Obránce Michal Gulaši působí v Karlových Varech třetí sezonu. Odehrál sto čtyřicet jedna utkání, ve kterých se gólově neprosadil. V zápase číslo 142 už to vyšlo. Michal Gulaši vstřelil svůj premiérový gól v mistrovském utkání v dresu HC Energie a pomohl svému týmu k vítězství nad Třincem v poměru 3:1.

Michal čekal a dočkal se. „Co k tomu mám více co říkat. Čekal jsem hodně dlouho, ale dočkal jsem se,“ usmíval se Gulaši po utkání a pokračoval: „Z gólu mám dvojnásobnou radost. Vyhráli jsme a tohle utkání prostě bylo výborné po všech stránkách.“

Gulaši se zatím dokázal gólově prosadit pouze v přípravě a to jen proti Landshutu. Dá se tak s nadsázkou říci, že Třinec je další obětní beránek. „To asi ne. Je to tím, že naše přesilovková formace hraje celkem dobře a pokaždé se do šance někdo dostane. Dneska to vyšlo na mě. Musím poděkovat spoluhráčům, kteří to hráli se mnou. Že jsem prostřelil všechno, co mi stálo v cestě, je také trochu o štěstí,“ přidal.

Na vítězství čekaly Karlovy Vary od poloviny října. „Je to hodně dlouhá doba. Byly zápasy, ve kterých jsme bojovali, ale na body to nestačilo. Nechali jsme tam všechno, lehali do střel, ale nestačilo nám to. Musím přiznat, že nás to sráželo na zem. Chtěli jsme bodovat a nešlo to. Body potřebujeme a konečně jsme se jich dočkali,“ radoval se.

K domácím se přiklonilo i štěstí, když ve třetí třetině Lukáš Galvas trefil tyč Závorkovy branky. „Ano měli jsme štěstí, ale to hokejista potřebuje. Bez štěstí se vyhrávat dá jen těžko. My jsme bojovali a byli jsme za to odměněni,“ přidal Gulaši.

Energie čekala na domácí vítězství nad Třincem bez dvou dní rovné tři roky. Naposledy zvítězila 19. listopadu 2010 3:2 po samostatných nájezdech. „To ani nevím, že už je to tak dlouho. Teď je to ale úplně jedno. Máme tři body a to je to nejdůležitější. Je to vzpruha a nám to hodně pomůže,“ konstatuje.

Třinec působil hodně zakřiknutě. Doma podlehl Litvínovu 0:2 a v Karlových Varech dokázal dát branku až v poslední minutě. „Nevím, jestli na ně padla nějaká deka, ale Třinec má výborný tým. Jim stačí vyhrát jedno utkání a už jsou zase nahoře. My jsme možná dokázali využít situace,“ popsal Gulaši hru soupeře.

Branka Michala Gulašiho padla po dlouhém čekání, navíc byla vítězná. O to více bude držitele zelené helmy Radegast Index stát do týmové pokladny. „Já jsem už říkal klukům v šatně, že s radostí dám něco do společné kasy a je mi více či méně jedno, kolik to bude,“ poznamenal s úsměvem a doplnil: „Částku jsem už navrhl, ale pěticiferná nebude.“

Energie nastoupí v úterý v Litvínově a v pátek na Kladně. „Chceme hrát to samé a věříme, že budeme stejně úspěšní. Musíme ale využívat naše šance,“ upozorňuje závěrem.

Související články

Preview k zápasu | so 16.11.2013

Sváteční den okoření souboj s Oceláři