Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Mimo hru je aktuálně pět útočníků

Mimo hru je aktuálně pět útočníků

13.08.2013 | Jan Čech (Karlovarský deník)

Hokejisté karlovarské Energie v minulém týdnu odehráli dvě utkání v Landshutu, kde se nejprve střetli s Nižněkamskem a posléze s domácím týmem Cannibals. „Pro psychiku týmu je dobře, že se nám podařilo vyhrát obě utkání,“ pochvaluje si asistent Karel Mlejnek.

Energie na turnaji protočila všechny hráče, které měli trenéři k dispozici. „Všichni kluci dostali prostor a měli možnost ukázat, co v nich je. Nebudu teď hodnotit každého jednotlivě ale my jsme spokojeni s herním projevem celého týmu. V obou utkáních jsme měli možnost vidět prvky, na kterých pracujeme při tréninku,“ vyjadřuje asistent trenéra spokojenost.

V současnosti se trenéři musí obejít bez pětice útočníků. „Je to velice nepříjemné. Jak Standa Balán, tak i Martin Látal mají polámané prsty a otázkou je, zda s námi odletí do Ufy. Radek Dlouhý začíná pomalu trénovat, ale zatím bez hole. Zánět šlach na ruce potřebuje čas a klid,“ vypočítává Mlejnek počet nemocných a pokračuje: „Dále nám chybí Vojta Tomeček, jenž si z reprezentačního srazu dovezl pochroumané kolenní vazy. Posledním marodem je Tomáš Klíma, který v utkání s Landshutem utrpěl otřes mozku. Bohužel Tomáš je magnet na zranění.“

V následujícím týdnu bude A-tým pracovat na přesilovkách. „Chceme do Ufy odletět v sestavě, která by měla být co nejvíce podobná té extraligové. Turnaj v Rusku je vrcholem celé přípravy a po něm definitivně uzavřeme soupisku,“ dodává Karel Mlejnek.