Mládež: Čtvrťáci poprvé na velkém hřišti

Soutěžní premiéru v utkání odehraném na celém kluzišti si o uplynulém víkendu odbyli hráči karlovarské čtvrté třídy a byla to premiéra vítězná, když naši malí hokejisté přehráli celek Nejdku v brankově bohatém zápase 10:7. Na programu byly rovněž i odvety šesťáků a osmáků s německým Mannheimem a za zmínku určitě stojí i vítězný vstup mladších dorostenců do nadstavbové části sezóny. Vše o těchto duelech a kompletní výsledkový servis naleznete v našem článku.

Eliod Extraliga mladšího dorostu - nadstavba A

19. kolo – 26. listopadu

HC Energie Karlovy Vary – Bílí tygři Liberec 6:2 (4:0, 0:1, 2:1)
Branky: Pištěk 2, Šťastný 2, Šik, Maydl
Asistence: Cankov 3, Pištěk 2, Poizl, Kořán, Ptáček, Tamáš
Energie měla výtečnou první třetinu, ve které byla důrazná v koncovce a vstřelila čtyři branky, čímž prakticky rozhodla o vývoji utkání. V další fázi měli domácí momenty, kdy hra neodpovídala představám trenérů, přesto utkání kontrolovali a zaslouženě zvítězili.

20. kolo – 29. listopadu

HC Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (5:0, 2:1, 0:2)
Branky: Jiskra, Tamáš, Ptáček
Asistence: Pištěk, Holub, Zavřel, Klejna
V zápase prvních dvou týmů skupiny vyšlo jasně pro vedoucí Plzeň. Hostům v utkání nefungovalo vůbec nic, ani bojovnost, ani nasazení. A když hráči tyto atributy proti takovému soupeři jakým je Plzeň nemají, ztrácí i minimální šanci na úspěch a nakonec tomu odpovídal i výsledek utkání. I přes jednoznačnou ostudnou prohru někteří hráči odjížděli spokojeni, protože si zapsali „nějaký“ ten bod do osobních statistik.

Tabulka ELIOD Extraligy mladšího dorostu - nadstavba A - po 20. kole

Tabulka MD

Žákovská liga starších žáků ročníku 2002

17. kolo – 28. listopadu

HC Energie Karlovy Vary - ELZ Jungadler Mannheim 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: Sapoušek 2, Černý, Remeš, Smolka
Asistence: Korčmaroš, Vondráček Robin
Domácí vstoupili velmi dobře do utkání a brzy se jim podařilo vstřelit branku. Od té doby v podstatě průběh duelu kontrolovali a jen díky nepřesné koncovce a zároveň dobře chytajícímu brankáři hostí nebylo skóre výraznější. Nutno dodat, že hra domácích nebyla nijak oslnivá, ale soupeř podal tentokrát jen průměrný výkon.

18. kolo – 29. listopadu

HC Energie Karlovy Vary - ELZ Jungadler Mannheim 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Branky: Binias, Bílek
Asistence: Korčmaroš 2, Binias
Domácí nezvládli úvod zápasu a umožnili soupeři vstřelit dvě laciné branky. Hosté se uklidnili a naopak domácí se museli tlačit do útoku. Když se jim podařilo vstřelit kontaktní branku, po další chybě ihned inkasovali z trestného střílení. Dvě třetiny hráli karlovarští pod své možnosti a až ve třetí dvacetiminutovce se dokázali více prosazovat proti jednoduše hrajícímu soupeři. Bohužel i přes veškerou snahu se jim nepodařilo srovnat skóre a utkání prohráli.

Tabulka Krajské ligy starších žáků - Ústecký kraj - po 18. kole

Tabulka 8. třída

Žákovská liga mladších žáků ročníku 2004

HC Energie Karlovy Vary - ELZ Jungadler Mannheim 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: Rymon, Voroščuk
Asistence: Galla, Zahraj
Oproti nepříliš kvalitním výkonům na půdě německého soupeře, které energetici předvedli před dvěma týdny, došlo v odvetě k velmi výraznému progresu. Přesto se domácí v zápase nevyvarovali několika individuálních chyb, které hosté nekompromisně potrestali a radovali se z těsného vítězství.

HC Energie Karlovy Vary - ELZ Jungadler Mannheim 4:5 (4:1, 0:0, 0:4)
Branky: Dvořák, Galla, Rymon, Zahraj
Asistence: Hofmann, Rymon.
I druhé klání nabídlo z obou stran velmi pohledné a vyrovnané měření sil. Domácí dokonce po druhé třetině vedli 4:1, ale jakoby se možného vítězství zalekli a v závěrečné části Mannheimu trestuhodně nabídli nejen srovnání skóre, ale bohužel i vstřelení rozdílové branky v posledních minutách zápasu. Všechny body tak po vyrovnaném boji putovaly do Německa.

Tabulka Krajské ligy mladších žáků - Ústecký kraj - po 18. kole

Tabulka 6. třída

4. třída

28. listopadu

HC Energie Karlovy Vary – HC Rebel Město Nejdek 10:7 (3:2,1:3,6:2)
Branky: Zeman 3, Pastor 2, Hlaváček, Poizl, Skuhravý, Teterja, Teuchert.
První zápas na velkém hřišti kluci zvládli na výbornou. Soupeř z Nejdku se postaral se svými hráči o dramatický průběh utkání, do kterého přispělo svými výbornými výkony osm hostujících kmenových hráčů Energie. Zápas byl dramatický od první do poslední minuty. Gratulujeme všem na obou stranách!