HC Energie Karlovy Vary

Nejlepším šestibojařem Mensator!

Poločas suché přípravy si hokejisté Energie tento týden zpestřili týmovým kláním ve sportovní všestrannosti. Během čtyř dnů energetici postupně vyzkoušeli své vlohy pro basketbal, fotbal, tenis, nohejbal, florbal a malou kopanou, aby se nejlepší trojice mohla těšit na ceny, které do turnaje věnovali trenéři. Absolutním vítězem se stal brankář Lukáš Mensator. Výsledky jednotlivých disciplin i zhodnocení trenéra Martina Pešouta přinášíme dále v článku.

Rozhovor s Martinem Pešoutem

Pane trenére, co jste si od šestiboje slibovali?
Minulý týden jsme měli soustředění, kterým vyvrcholil první měsíc těžkého tréninku, který je pro hráče po dubnové dovolené vždycky trochu krutý. Chtěli jsme, aby si trošku oddychli a aby získanou hrubou sílu převedli do her. Přece jen hokej je hra, takže jsme chtěli, aby i teď kluci něco hráli. Proto jsme zvolili tuto zábavnou formu a během čtyřech dnů jsme absolvovali šest disciplin. Los by sice někdy pro některé hráče krutý, ale přesto si myslím, že celkové pořadí odpovídá jejich šikovnosti a umu.

Připravili jste pro hráče i nějakou věcnou motivaci?
První tři kluci měli dostat věcné ceny - lahve vína. Odměny jsme vypisovali my trenéři, takže sám sobě jsem pochopitelně nic nedal, když jsem skončil třetí (smích).

Zvítězil jste v tenisovém turnaji, vy se tomuto sportu více věnujete?
Tenisu se nijak závodně nevěnuji, ale na vítězství to stačilo. Byl jsem rád, že jsem kluky mohl na kurtu trochu potrápit.

Jak hráči k turnaji přistoupili?
Bylo to docela vyhecované a některé souboje byly na hranici. Rozhodně je to ale lepší, než kdyby hráčům bylo jedno, že prohrají.

Plánujete letos celou akci ještě zpakovat?
Už na to bohužel nebude čas. Čekají nás další tři týdny tvrdé přípravy. Poslední týden už bude takový testovací a rádi bychom v něm před dovolenou uspořádali i sportovní den, kterého se zúčastní i lidi z vedení a sekretariátu klubu. Přišla spousta nových a mladých hráčů a chceme, aby lépe poznali další lidi, kteří pracují v klubu.

Výsledky disciplin

Basketbal

Vítězný tým: Baďouček, Benda, Kumstát, Kupec, Prošek.

Fotbal

Vítězný tým: T. Rohan, Gulaši, M. Rohan, Košťál, Zaťovič, Kuběna, Zucker, L. Klíma, Polák, Bartánus.

Tenis

1. místo - Pešout
2. místo - Pech
3. místo - Kumstát, Mensator

Nohejbal

Vítězný tým: Pech, Kuběna, Benda.

Florbal

Vítězný tým: Mensator, Gřegořek, Dej, Kupec, Vachovec, Kverka.

Malá kopaná

Vítězný tým: Mensator, Benda, Gründling, Kupec, Vachovec.

Celkové pořadí

1. místoLukáš Mensator106 b.
2. místoLukáš Pech103 b.
3. místoMartin Pešout100 b.
4. místoPavel Kuběna97 b.
5. - 6. místoMarek Benda, Václav Baďouček96 b.
7. místoVáclav Skuhravý95 b.
8. místoDavid Zucker93 b.
9. místoRastislav Dej85 b.
10. místoMartin Rohan84 b.