HC Energie Karlovy Vary

Neřeším, jestli budu chytat, nebo ne. Říká odhodlaně Lukáš Sáblík

V poslední době hájí karlovarskou klec spíše Lukáš Sáblík, než-li v minulé sezoně tradičnější brankář Mensator. A po zápase se Spartou bylo vidět, že ne náhodou dostává momentálně přednost. Svými skoky zabránil ve dvou případech jistým gólům a i po zbytek zápasu si vedl velice dobře. Jen k zisku bodů bylo zapotřebí více, něž kvalitní oporu v brance. O tom, jak brankář Energie zhodnotil utkání se Spartou, se dozvíte dále v článku.
Před zápasem se Spartou každý správný fanoušek Energie věřil v jediné - výhru Karlových Varů. Spartě se momentálně nedaří a velkou naději k možnému úspěchu dával i dobrý výkon Karlovarských z minulého kola proti Pardubicím. Jaké muselo být potom rozčarování při opuštení bran KV Areny. "Zápas se mi nehodnotí lehce. Prohra nás moc mrzí, protože dneska jsme nutně potřebovali bodovat. Místo abychom postupovali o něco výše tabulkou, opět jsme spadli dolů," zhodnotil smutným hlasem zápas Lukáš Sáblík.

Zápas ale nevypadal zpočátku vůbec zle. Sparta se sice dostala do vedení, ale díky Hluchému se ve druhé třetině podařilo vyrovnat. "První třetina nebyla špatná, ale inkasovali jsme v ní branku. Druhou bych hodnotil mnohem lépe, ale zase jsme dostali gól v oslabení a v posledním dějství také. Naopak naše přesilovky jsme nedokázali využít vůbec, v tom bych viděl příčinu dnešního neúspěchu. Zkrátka dnes rozhodly přesilovky," bilancuje odchovanec jihlavské Dukly.

Kdo viděl zápas na vlastní oči, musí přiznat, že Lukáš Sáblík zachytal dnes famózně. Pohotovým skokem dvakrát a krátce za sebou ve velmi podobných šancích zamezil jistému gólu. "Tak něco jsem tam chytil, ale je to ve hře a je to tak rychlé, že si to člověk v tu chvíli ani neuvědomí. Nejradši bych chytil každou střelu, ale bohužel dvě prošly a toho lituju," říká trochu skromně "Sáblo", jak mu přezdívají spoluhráči v kabině. Výkon Lukáše ocenili i organizátoři, kteří jej obdarovali košem pro nejlepšího hráče utkání. Byla to pro něj satisfakce za dnešní neúspěch? "Popravdě ani ne. Raději bych bral body než ten koš," poprvé za dnešní rozhovor se usmívá statný brankář.

Málokdo si nevšiml, že v poslední době častěji nastupuje do brány právě Lukáš Sáblík, než tradičnější gólmanská jednička v Karlových Varech, jmenovec Mensator."Já tohle neřeším. Trenér vždy den před zápasem řekne, kdo bude chytat a já se snažím podat co nejlepší výkon. Jdu od zápasu k zápasu a to, že jsem jednička nebo dvojka neřeším. Myslím si, že je jedno kdo bude chytat, hlavně ať se začne vyhrávat," uzavírá celý pozápasový rozhovor Lukáš Sáblík.

Související články

Preview k zápasu | st 28.10.2009

Energie přivítá obměněnou Spartu