HC Energie Karlovy Vary

Pavel Kuběna v konečné nominaci na MS do 18 let

Karlovarský útočník Pavel Kuběna se jako jediný energetik propracoval do konečného výběru trenéra Pešouta pro nadcházející mistrovství světa do 18 let, které začíná příští týden ve Švédsku. Jako třetí brankář figuruje v nominaci Karlovarák Marek Benda, ten však na sever s týmem necestuje a zůstane jako záloha doma. Karlovy Vary však budou mít v týmu, jenž se bude snažit poprvé v historii probojovat do finále, ještě jednoho zástupce. Je jím asistent trenéra HC Energie Pavel Kněžický. Vedle trénování brankářů bude mít na starosti i funkci technického vedoucího.
Nominace ČR "18" pro mistrovství světa ve Švédsku

Brankáři: Michal Neuvirth (Sparta Praha), Jakub Kovář (Č. Budějovice). Necestující náhradník Marek Benda (K. Vary).

Obránci: Antonín Drbohlav, Jiří Jebavý, Bohdan Višňák, Lukáš Lang (všichni Slavia Praha), David Růžička (Kladno), David Štich (Plzeň), Patrik Prokop (Vítkovice), Radim Ostrčil (Vsetín).

Útočníci: Vladimír Růžička, Jakub Sklenář (oba Slavia Praha), Michael Frolík, Jiří Tlustý, Michal Kazatel, Martin Látal, Jakub Voráček (všichni Kladno), Ondřej Roman (Vítkovice), David Květoň (Vsetín), Pavel Kuběna (K. Vary), Martin Bartoš (Saint John, QMJHL), Jan Semorád (Pardubice), Martin Kupec (Sparta Praha).

Trenéři: Martin Pešout a Karel Najman.

Zdroj: www.hokej.cz