HC Energie Karlovy Vary

Petr Gřegořek zůstává v Karlových Varech

Z plánovaného přestupu obránce Petra Gřegořka do Třince na poslední chvíli sešlo a hráč se vrací zpět do Karlových Varů. Do svého původního působiště míří též Bryan McGregor, který se už začal připravovat s Energií. „Tato výměna se nakonec nestane skutečností, protože se Petr Gřegořek s Třincem nedohodnul na nové smlouvě. Přestože se oba kluby domluvily na přestupové částce i na hostování Bryana McGregora v Karlových Varech, vše ještě záviselo na tom, zda Petr v Třinci podepíše novou smlouvu. V první fázi se třinecký klub s hráčem dohodl a vedení Energie považovalo celou věc za uzavřenou. Když už se Petr chystal odcestovat do Třince a McGregor nastoupit k zápasu za Karlovy Vary, sdělil nám Petrův agent a posléze i hráč sám, že k dohodě nedošlo. Jelikož má Petr Gřegořek ve smlouvě klauzuli, že náš klub smí jeho práva obchodovat a měnit jen s jeho souhlasem, nelze dohodu s Třincem uskutečnit,“ vysvětluje složitou situaci generální manažer Energie Miroslav Vaněk.
Petr Gřegořek se tak vrací do přípravy Západočechů. Jeho předchozí zdravotní potíže se již zlepšily natolik, že mistr světa z roku 2010 brzy naskočí i do zápasové zátěže: „Petr potřebuje po 14denní pauze ještě trochu potrénovat, ale předpokládáme, že už příští středu by měl proti Liberci nastoupit.“

Původně plánovaná výměna měla karlovarské pokladně přinést i významnou finanční pomoc. Očekávané prostředky se rozhodlo vedení klubu obratem použít k získání posil Michala Mikesky a Travise Gawryletze. Oba hráči byli důležitými postavami předchozích úspěšných zápasů, které energetikům pomohly k odrazu z extraligového dna. „Pro vedení HC Energie je tato nepředvídatelná událost komplikací a celou situaci bude nutné dále řešit. Nicméně záležitost nebude mít žádný dopad na již uskutečněný příchod obou posil. Michal Mikeska i Travis Gawryletz mají s naším klubem smlouvu až do konce této sezony, a budou tedy v našem klubu nadále působit,“ ujišťuje generální manažer Karlovarských.