HC Energie Karlovy Vary

Petr Pohl: Musíme se začít soustředit na další zápas

Koncem června ohlásily Karlovy Vary posilu zvučného jména, z Vítkovic přivedly Petra Pohla. Šestadvacetiletý forvard včera absolvoval soutěžní premiéru v dresu Energie, proti Spartě se ale kýženého vítězství nedočkal. „Neproměňovali jsme naše šance,” posteskl si po utkání.

Energie nepředvedla v holešovické Tipsport Aréně vůbec špatný výkon, dlouho držela vedení 1:0 a Pražany přehrávala. „Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Abychom ten zápas vyhráli, potřebovali jsme předvést něco navíc a to se nám nepodařilo,” hodnotil zápas Pohl.

Columbusem draftovaný útočník pochválil sparťanského gólmana Marka Schwarze, ten inkasoval jedinou branku a zůstal neprůstřelný během samostatných nájezdů. „Musím uznat, že Marek dnes chytal opravdu dobře.” Schwarz vychytal i Pohlův pokus při samostatných nájezdech.

„Chyba byla v nás, neproměňovali jsme naše šance,” řekl vítěz QMJHL z roku 2004 sebekriticky. Jedničku Sparty se nepodařilo podruhé překonat ani v početních výhodách, kterých Energie sehrála rovný kvartet. „I v přesilovkách nám něco chybělo, nevyužili jsme je,” přiznal Pohl.

Stejně jako jeho spoluhráči se kopřivnický rodák nyní soustředí na nedělní duel s Třincem. Oceláři vstoupili do nové sezóny rázně, zdolali mistrovské Pardubice 4:1. „Musíme se pomalu začít soustředit na další zápas. Hrajeme ve Varech, na domácí debut se moc těším,” řekl Pohl závěrem.

Související články

Preview k zápasu | pá 14.9.2012

Energie zahájí extraligu na Spartě