Premiérová výhra ve sledge hokeji odjela z Karlových Varů do Německa

K a r l o v y  V a r y - Nedělního odpoledne využilo k možnosti podívané na první sledge hokejový zápas v Karlových Varech jen málo diváků. Snad zapůsobila malá reklama a propagace, že se na stadionu sešla asi padesátka zvědavých diváků. Ti si ale kromě pořádného promrznutí odnesli s sebou i zajímavý zážitek z podívané na sport, který většina viděla na vlastní oči asi poprvé, a nikomu zřejmě příliš nevadilo, že „domácí“ Sitting Bears ze Zlína podlehli po třetinách 2:0, 0:1 a 1:4 drážďanským Cardinals 3:5.
Přitom utkání, hrané na třikrát patnáct minut, začalo pro Sedící Medvědy nadmíru dobře. Už po 27 sekundách lovil německý gólman Kaminsky po bleskové zlínské akci puk z branky, kam ho nekompromisně poslal Pavel Julina. Když šli v půli 9. minuty aktivnější zlínští díky nenápadné střele Herinka do dvougólového vedení, tribuny „bouřily“. V první třetině mohli diváci zhlédnout ještě po jedné přesilovce na každé straně, ale skóre se neměnilo.

Druhá třetina přinesla vyrovnanější boj, ve kterém začal diváky upoutávat svým dravým a technickým stylem Robert Pabst, kapitán drážďanského celku. Nakonec se na začátku 7. minuty druhé části prosadil a z přihrávky zpoza branky vytěžil snížení, když zlínský brankář ztratil stabilitu a nemohl účinně zasáhnout.

V polovině třetí minuty poslední třetiny se podařilo Medvědům odskočit znovu na dvoubrankový rozdíl, ale hosté se nevzdali a za pouhých 17 sekund znovu oživili naději brankou na 3:2. Od té chvíle na ledě doslova řádil německý kapitán, jednoznačný tahoun svého týmu. Udivoval svou rychlostí i technickou zdatností, soupeřům nebezpečně ujížděl do brejků, obránců se zbavoval kličkami a ještě stíhal dojízdět bojovat o puky ve vlastním obranném pásmu. Jeho aktivita byla brzy korunována vyrovnávacím gólem, když přesně po čtyřech minutách třetí třetiny zakončil samostatnou akci prudkou střelou do horního růžku. Medvědi si vyžádali oddechový čas a odhodlali se k náporu, avšak kapitán Zapletal rozezvučel pouzel tyč neměcké branky a o pár chvil později podržel akcie hostů fantastickým zákrokem lapačkou muž mezi tyčemi. A jako by i zde platilo otřepané „nedáš – dostaneš“, dvě a půl minuty před koncem nádherně prokličkoval až před zlínskou branku opět Pabst a poslal svůj celek do vedení. Německá radost byla veliká a definitivně byla potvrzena v předposlední minutě přesnou střelou ze skrumáže kým jiným, než nejlepším hráčem na ledě. Ten zajistil ve vyrovnaném duelu výhru pro Drážďany čtyřmi góly.

Přesto hrstka přihlížejících nesmutnila a všechny účinkující odměnila potleskem. Báječná děkovačka všech hráčů na ledě diváky určitě rozehřála. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Pabst na straně hostů a z moravského týmu Pavel Julina. Jako zajímavost stojí za zmínku jistě i to, že v německé sestavě nastoupila i jedna zástupkyně něžného pohlaví.