HC Energie Karlovy Vary

Přípravné zápasy zkompletovány. Fanoušci Energie se mohou těšit na Salavat Julajev Ufa, nejlepší tým Evropy!

Hráči HC Energie už vědí, s kým se v průběhu letní přestávky střetnou v přípravných zápasech. V létě je čekají dvě minisoustředění a především 14 utkání se zvučnými soupeři. Do KV Areny dorazí v srpnu tým Salavat Julajev Ufa, aktuální držitel Gagarinova poháru i se všemi svými hvězdami! Začátkem září pak Západočeši sehrají také duel se švýcarským mistrem z Davosu. V rámci soustředění v zemi helvétského kříže je čekají i další dva místní soupeři. „Do Švýcarska vyrážíme díky pozvání místních klubů. Veškeré náklady na pobyt nám proto budou hrazeny hostiteli, díky čemuž můžeme toto soustředění absolvovat,“ upřesňuje generální manažer klubu Miroslav Vaněk.
Druhé krátké soustředění absolvují energetici v Břeclavi. Na jihu Moravy čeká výběr trenéra Baďoučka zápas s Nitrou a pak výjezdy do blízké Skalice a Zlína. „Obě soustředění jsou koncipována jako maximálně úsporná. Za cíl mají změnit tréninkový rytmus a potkat v přípravě týmy, se kterými se obvykle neutkáváme,“ doplňuje Miroslav Vaněk.

Na zpáteční cestě z moravského soustředění zavítají Karlovarští ještě do rakouského Lince, kde se utkají s místním výběrem: „Utkání také pojímáme jako poděkování jednomu z našich významných partnerů, společnosti AVE. Ředitel této společnosti je totiž zároveň viceprezidentem lineckého hokejového klubu.“

Vrcholem přípravy ale bude utkání s úřadujícím vítězem Gagarinova poháru, týmem Salavat Julajev Ufa. Energetici přivítají hvězdný tým v KV Areně v neděli 14. 8. od 17:30. „Úžasnou zprávou pro fanoušky je skutečnost, že tentokrát do Varů dorazí Ufa v plné sestavě i se všemi reprezentanty! Určitě si nenechejte ujít nejen toto domácí utkání a přijďte podpořit náš tým i v letní přípravě. Permanentkáři mají vstup zdarma, ostatní zaplatí jen 60 korun, a to do libovolného sektoru,“ zve všechny fanoušky do ochozů KV Areny.

Rozpis termínů přípravných zápasů na sezonu 2011/12