HC Energie Karlovy Vary

Reakce náměstka primátora J. Kotka a zastupitelů R. Malečka a M. Zemana k vyjádření krajského svazu ledního hokeje

Pozor, čtete pozorně! V následujícím článku Vám zprostředkováváme reakce 1. náměstka primátora Jiřího Kotka (Alternativa), městského zastupitele a jednatele KV Areny Romana Malečka (TOP09) a zastupitele města Martina Zemana (ČSSD) k vyjádření Karlovarského krajského svazu ledního hokeje k aktuální situaci v karlovarském hokeji.

Reakce 1. náměstka města Jiřího Kotka (Alternativa)

Vážený pane předsedo a členové VV,

Děkuji za zprávu s apelem vašeho krajského hokejového svazu.

S ohledem na intenzitu medializace problému a vstupu svazové autority si dovolím reagovat.

Ubezpečuji Vás jednoznačně za sebe samotného, ale vnímám, že v tomto ohledu nejsem vzdálen svým kolegům, že nikdo z nás nehraje a nebude hrát nesmyslnou konfrontační válku s funkcionáři a lídry HC Energie. Nikdo z nás nenaznačil, aby HC Energie odcházela do Sokolova, plechárny či prodala licenci jinam.

To je výhradně v kompetenci lídrů HCE samotných, nikoliv mojí či koaličních kolegů.

Agresi hokejových funkcionářů a jejich rétoriku rozdělující veřejnost na "my" a "oni" (KSO, divadlo...) odmítám a pokládám jí za naprosto nešťastnou a kontraproduktivní.

Pro ukotvení zdravého rozumu podtrhuji, že HC Energie pracuje z rozpočtem výrazně nad 100 mil. hranicí. Naše rozpočtové možnosti umožňují přispět na mládežnický hokej luxusní částkou 11,3 mil.Kč, což je oproti loňsku o 1,5 mil. méně. Vedle toho jsme zatíženi provozními náklady MF haly (hokejové) nad 40 mil.Kč.

V době napjatých veřejných rozpočtů a specifice karlovarského předlužení (hala-losovačka) nemáme jinou možnost, než rozepsat do rozpočtu města na rok 2011 pouze tolik, na kolik máme. Šetřit jsme začali u sebe - sám jsem převzal agendu 2 náměstků a plat mi byl ještě snížen. Redukovali jsme poměrně razantně také komise zastupitelů. Budeme šetřit i v průběhu roku.

Vážený pane předsedo,

při vědomí, jak nepříznivou a korupční situaci v republice máme, na kterou mj. doplácí také celý sport (což právě dnes v souvislostech dění kolem Sazky sám asi dobře vidíte), pojďme hledat efektivnější řešení v podpoře sportu. Pojďme hledat v tocích peněz díry a tmelit je. Obávám se, že právě u hokeje jsou ty díry mezi sportovními odvětvími jedny z největších. Velmi rád se nechám zasvětit do rozpočtů hokejových oddílů: nákladů na trenéry, hřiště, výstroj, rozhodčí či příjmy od hokejového svazu, sponzorů, hráčů a rodičů.

Věřím, že společně, v duchu fair-play, můžeme prospět nejen hokeji, ale hlavně životu v našem nejchudším kraji Jsem s přátelským pozdravem: SPORTU ZDAR

Jiří Kotek,
1. náměstek primátora
Město Karlovy Vary

Reakce zastupitele města a jednatele KV Areny Romana Malečka (TOP09)

Hezký večer,

s mnoha věcmi uvedenými ve Vašem stanovisku se dá určitě souhlasit, nicméně situace momentálně určitě není v rukou koaličních zastupitelů, spíše v ochotě a možnostech HC Energie, jejich sponzorů a podporovatelů. Zaujala mě však Vámi vyřčená myšlenka o KV Aréně jako hokejovém svatostánku pro celý Karlovarský kraj a v tom případě možnosti ekonomické podpory vedení našeho kraje - myšleno na provoz KV Arény a tím i například snížení nákladů spojených s pronájmem HC Energie. Zkuste zapřemýšlet, zda by Váš krajský svaz nebyl schopen přijít s touto myšlenkou na vedení kraje, vždyť na extraligový hokej a další akce v KV Aréně přece jak správně tvrdíte přijíždí celý kraj.

S úctou
Roman Maleček - zastupitel za TOP 09 a jednatel KV Arény

Reakce zastupitele města Martina Zemana (ČSSD)

Ani pan jednatel KV Areny Maleček nebyl ve svém vyjádření špatný, když se snažil obrátit pozornost hokejistů na Karlovarský kraj a vnutit jim myšlenku, že tam najdou potřebné miliony. To už by je hokejisti dávno měli, kdyby to bylo možné....

Ale vyjádření nejvyššího náměstka Kotka u mne v hitparádě reakcí na hokej zvítězilo:

Pan náměstek nechce vést nesmyslnou konfrontační válku s funkcionáři a lídry HC Energie ? VŽDYŤ JI VEDE UŽ OSM LET ! Při každé přípežitosti se o karlovarský hokej otíral a znevažoval působení našeho nejpopulárnějšího klubu a jeho představitelů i těch řadových členů, kteří z nadšení pracují s mládeží.

A opět nám předvedl svoji touhu svinit na KV Arenu, toto městské zařízení, které nám závidí i mnohem větší krajská města. Toto skutečně multifunkční zařízení, kde se jeden večer hraje hokej a druhý opera a třetí mistrovství v basketbalu.. Není to tedy, jak se štítivě vyjadřuje Kotek: MF hala(hokejová) Tradičně nechápe, že už není populistický opoziční křikloun, ale oficiální představitel našeho města. Opět nechápe, že díky své osobní zášti ke KV Areně a všemu, co město v minulosti (zaplaťpánbu bez něj)vybudovalo, poškozuje projekt, který stojí na začátku svého fungování a ze všeho nejvíc potřebuje budovat dobré jméno, což se mu do příchodu Kotka a Malečka dařilo.

I když vlastně již dvacet let víme, že jediné, co panu Kotkovi jde, je rozbíjení a ničení, ostatně to prokazuje i návrh rozpočtu na rok 2011, kde zcela chybí příprava nových projektů v oblasti investic - tedy v kompetenci náměstka Kotka. Důvod je jednoduchý - nic nevymyslel...... Omlouvám se - vymyslel cosi bezprecedentního - Jelínkovné pro svého kamáráda z jedné party.

Dojemná je pasáž o chudém městě a chudém kraji..... město má na účtech volných 500 mil. korun. Město kromě rozjetých projektů nebude letos investovat. Příjmy města budou pravděpodobně vyšší než v loňském krizovém roce. Pan náměstek Kotek si do rozpočtů svých odborů napumpoval desítky milionů výdajů, které není schopen realizovat. Proč tam asi jsou? Koalice významně posílila všechny položky rozpočtu na volnočasové aktivity. I na sport. Všechny kromě hokeje.

Čtu si vyjádření páně Kotka stále znovu... a jediné, co mě z toho chaosu myšlenek, ve kterém se nezapomene politovat i pochválit napadá : musí mít dobrej matroš.

SPORTU ZDAR! - hlavně Malečkově a Kotkově basketbalu, pro který si KV Arenu připravují

Martin Zeman