HC Energie Karlovy Vary

S vidinou druhého místa jdou energetici na Litvínov

Energetici jdou povzbuzeni úterním vítězstvím do dalšího boje na domácím bitevním poli. V pátek budou hostit litvínovskou Vervu, které mají rozhodně co vracet. Poskočí svěřenci Martina Pešouta na druhé místo barážové tabulky a přeskočí právě chemiky? Kostky budou vrženy v 17:30, neváhejte dorazit přímo do KV Areny a i ve třetím domácím klání vytvořit fantastickou atmosféru!
Kde sledovat: Online přenos | Video přenos | Stories
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Litvínovská sestava z předešlého utkání

Petrásek – Sorvik, Baránek – Iberer, Hunkes - Frolo, Sklenička – Černý, Mikúš, Gerhát – Lukeš, Hübl, Jánský - Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Jurčík, Válek, Hanzl.

Litvínov začal boj o udržení se v nejvyšší soutěži skvěle. Chemici na úvod doma porazili Energii 3:1, následující kolo vyloupili i kladenský ČEZ stadion a se šesti body vedli tabulku. Černožlutý stroj se ale následně zadrhl, Verva dvakrát čelila Dukle, nicméně ani jednou nedokázala vybojovat body. Navíc v obou zápasech inkasovala po čtyřech brankách, nejprve prohrála 1:4 a následně 2:4. „Měli jsme spoustu šancí, ale vůbec jsme je nevyužívali. Jihlava v první třetině dvakrát ujela a dvakrát skórovala. Bylo to hlavně o proměňování šancí,“ hodnotil druhé střetnutí s Jihlavou navrátilec Jiří Hunkes. Momentálně jsou Šlégrovi svěřenci na druhém místě, na záda jim však velmi zblízka dýchá západočeský celek, který má na kontě pět bodů. Vrátí Energie Litvínovu porážku z úvodního utkání, nebo opět parta kolem Viktora Hübla odskočí?

Koho sledovat

Hüblovi to zatím pálí, foto: hcverva.cz

Litvínov se opírá o srdcaře. Jedním z největších je bezesporu Michal Trávníček. Osmatřicetiletý tvrďák v baráži odvádí pro svůj tým zatraceně dobrou a poctivou práci. Po čtyřech kolech má na kontě nejvíce hitů (13) a svým tělem zablokoval už deset pokusů soupeře, což k žádnému údivu je další nejlepší počin mezi barážovou konkurencí. Navíc má litvínovský kapitán v tabulce pravdy tři kladné body a přidal i dva kanadské body, za gól a asistenci. Nejlepším střelcem soutěže, společně s jihlavským Strakou, je pak další dlouholetý příslušník severočeské čety. Viktor Hübl nasázel tři góly a navrch si připsal i jednu asistenci. V brankovišti pak může Vervě velmi pomoci Michael Petrásek, jenž má 92,17% úspěšnost zákroků. Lépe je na tom pouze Josef Kořenář z Dukly.

Poznatky asistenta trenéra

„Po tom, jak jsme ubojovali poslední utkání doma věřím, že na tu výhru navážeme,“ hlásí bojovně Tomáš Mariška. Trenér přesně ví, co jeho mužstvo zdobilo a jakým způsobem za dalším úspěchem. „Především tím týmovým výkonem, který jsme předvedli s Kladnem.“ V baráži přituhuje, o čemž nikdo nepochybuje. „Všichni vědí, jak je ta soutěž náročná. S dalším postupem všem ubývají síly a bude to především o té bojovnosti, morálce a vůli. O tom, kdo si více půjde za vítězstvím. Myslím, že jsme ukázali, že si za tím umíme jít,“ věří svému mužstvu asistent Martina Pešouta. S jakou taktikou tedy na Vervu? „Budu se opakovat, musíme lépe vstupovat do zápasů a být připraveni na to, že Litvínov hraje fyzický, velmi silový hokej,“ ví Mariška.

Statistické okénko

HC VERVA Litvínov
Úspěšnost přesilovek 23,5 % (1. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 85,7 % (4. místo v baráži)
Tresty 83 TM (1. místo v baráži)
Zblokované střely 8,5 za zápas (3. místo v baráži)
Hity 13,3 za zápas (1. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 8 % (2. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 43,6 % (4. místo v baráži)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 4,35 % (4. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 92,86 % (1. místo v baráži)
Tresty 40 TM (3. místo v baráži)
Zblokované střely 9,25 za zápas (2. místo v baráži)
Hity 7,25 za zápas (2. - 3. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 6,9 % (3. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 51,59 % (2. místo v baráži)

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 6.4.2018

Daniel Krejčí: Rozhodně neskládáme zbraně