Václav Eismann vedl v KV Areně reprezentaci proti svým svěřencům

V úterý se v KV Areně odehrál přátelský zápas mezi juniory Energie a hráči národního týmu U17, ve kterém energetici těsně podlehli 5:7 (0:3, 3:1, 2:3). Velkou část karlovarské sestavy však naplnili dorostenci, pro které to tak byla obrovská šance ukázat se v tom nejlepším světle a vybojovat si třeba šanci v podobě pozvánky do reprezentačního dresu. Václav Eismann, trenér staršího dorostu Energie, zažil speciální chvíli. Poprvé stál na druhé straně barikády. Jakožto asistent trenéra reprezentace U17 musel, pro něj netradičně, zamířit v KV Areně na střídačku pro hosty.

Co říkáte na výkon hráčů Energie? Většinu z nich jste si vychoval, nebo je stále trénujete.
Pro kluky bylo asi těžké se na tento zápas motivovat. Začátek jim vůbec nevyšel, pak si ale asi uvědomili, že nechtějí skončit s takovým výsledkem, tak přidali na intenzitě, na úsilí a vrátili se do zápasu. Pro to mužstvo, které bylo složené z hráčů juniorky a staršího dorostu, je obrovsky těžké najít rychle kompaktnost a odehráli utkání, na které momentálně mají.

Překvapili vás něčím vaši svěřenci z týmu Energie?
Samozřejmě logicky mají větší motivaci ti hráči, kteří tu byli v reprezentačním dresu. Ti si chtějí říct o pozvánku na další reprezentační akci a rvou se o to víc, než kluci v dresu Energie. V tomto má náš karlovarský starší dorost velké rezervy a ne jenom v tomto utkání, ale i v soutěžních zápasech, ve kterých se nám nyní dařilo vyhrávat. Dál hledáme motivaci do hry, ale ne vždycky to jde podle představ.

Jak se vám líbili Šik a Prošek, kteří odehráli za národní tým první třetinu? Byla to pro ně šance dostat pozvánku do národního dresu?
Každý hráč, který tady byl, může dostat pozvánku na další akci, kterou je za měsíc turnaj v Kanadě. Nechci teď narychlo hodnotit, jakou šanci mají zrovna tito dva. Že za národní mužstvo odehrají první třetinu a poté se převléknou zpět do karlovarského dresu, bylo v plánu od začátku a já věřím, že na ledě nechali to nejlepší, co v nich je.

Při oddechovém čase Energie jste si vzal hlavní slovo k hráčům reprezentace. Prozradil jste vaší taktiku power-play, kterou učíte kluky v Energii?
(Smích) My jsme si hlavně řekli, jak se musíme zachovat, když vyhrajeme buly, jak hrát tu poslední minutu a půl a jak se co nejdéle udržet na kotouči. Bohužel jsme buly prohráli, takže ten plán byl nakonec úplně jiný, než jsme si původně ukázali.