HC Energie Karlovy Vary

Věřím, že nás fanoušci podpoří i v play out. Ceny vstupného jsme nastavili na nejnižší možnou hladinu, říká GM klubu Vaněk

HC Energie se musí po loňském zisku titulu smířit s těžkým bojem ve skupině zklamaných. Karlovy Vary tak čeká v domácím prostředí ještě šest utkání, ve kterých půjde především o zajištění dostatečného odstupu od barážové pozice. „Letošní sezonu samozřejmě hodnotíme velmi špatně, všichni jsme se svou prací hrubě nespokojeni. Nyní nám ale nezbývá nic jiného, než play out uhrát a vybojovat. Poté ročník vyhodnotíme, vyvodíme důsledky a budeme se muset pořádně připravit na novou sezonu,“ vysvětluje generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk a dodává: „Přestože je play out stále součástí extraligy, pokusili jsme se snížit vstupné na ekonomicky nejnižší možnou mez. Věřím, že cena pro permanentkáře ve výši celkových 250 korun na všech šest zápasů (necelých 42 korun na utkání), nebude pro rodinné rozpočty neúměrná. Bohužel si nemůžeme dovolit dát vstupné zcela zadarmo. Náklady na uspořádání extraligového utkání jsou velmi vysoké, proto jsme naprosto nuceni je alespoň částečně krýt příjmy ze vstupného. Moc bych si přál, aby nás v náročném play out přišli naši nejvěrnější fanoušci podpořit.“ Generální manažer zároveň oznámil, že byly podepsány nové tříleté smlouvy s klíčovými útočníky Melenovským a Hřebejkem.
„Cenovou politikou klubu jsme se snažili v průběhu sezony permanentkáře zvýhodňovat. Pokud započítáme vstupní cenu permanentky, volné vstupné na všechna přípravná utkání a výraznou slevu na play out, vyjde držitele permanentky oproti fanouškům s jednotlivými lístky sezona průměrně o 602 korun levněji,“ uvádí klubový GM. Do tohoto propočtu byly započítány i slevy na jednotlivá utkání v průběhu sezony pro majitele jednotlivých vstupenek (vstupné za 100 Kč atd.). Velmi výrazné zvýhodnění měl klub připraveno na play off.

„Plánovali jsme pro permanentkáře zachovat na případné předkolo i čtvrtfinále ceny ze základní části, přičemž jednotlivé vstupné by vzrostlo. Bohužel klub do vyřazovacích bojů nepostoupil, proto jsme se rozhodli permanentkáře alespoň částečně zvýhodnit v play out,“ vysvětluje Miroslav Vaněk.

Výrazného zvýhodnění se ale stávající permanentkáři dočkají při nákupu sezonní vstupenky na následující ročník. „Pokud bude mít stávající permanentkář zájem o permanentku i na další sezonu, získá ji přibližně o deset procent levněji než ostatní fanoušci. Současní permanentkáři tak mohou podle kategorie svého místa ušetřit až dalších 500 korun,“ vysvětluje Vaněk. Předběžně se počítá se slevou pro I. kategorii vstupenek ve výši 500 korun, pro II. ve výši 400 Kč, pro III. ve výši 300 Kč a pro IV. ve výši 200 Kč.

Zároveň osvětluje, proč musí být utkání v play out zpoplatněna. „Pokud započítáme jen pronájem areny, obsluhu režie utkání, pořadatelskou službu, úklid, pomocné funkce, rozhodčí a další náklady, přijde každé extraligové utkání přibližně na 150 tisíc korun. Celé play out nás tak bude stát téměř milion korun. Výtěžek ze vstupného je důležitou složkou klubového rozpočtu. Přestože jmenované náklady ze vstupného určitě plně nepokryjeme, jsme bohužel nuceni vstupné alespoň v této výši vybírat. Moc bych si přál, aby naši věrní fanoušci hráče v těžkém boji podpořili,“ uzavírá Miroslav Vaněk.

Ceny vstupného a systém prodeje na play out

Karlovarští hokejisté budou muset po neúspěšné základní části podstoupit náročnou zkoušku v bojích play out. Ceny vstupného byly s ohledem na absenci v play off sníženy oproti základní části o více než padesát procent. Zakoupit tak můžete v běžných předprodejích jednotlivé vstupenky v cenách 60, 70, 80 a 100 korun. Výrazně jsou pak zvýhodněni permanentkáři, kteří v případě zájmu prodlouží platnost své karty i na zbývajících šest domácích zápasů za jednotnou cenu 250 korun. Permanentkáři mohou zvýhodněné vstupné na celé play out (6 domácích zápasů) zakoupit na pokladně KV Areny č. 2 od 6. do 8. března mezi 14:00 a 18:00.

Ceny vstupenek na jednotlivé zápasy play out

Kategorie I: 100,- Kč
Kategorie II: 80,- Kč
Kategorie III: 70,- Kč
Kategorie IV: 60,- Kč
Vozíčkáři: 0,- Kč + 50,- Kč doprovod
Ceny pro děti do výšky 130 cm a důchodce jsou jednotné za 50,- Kč

Cena vstupenek pro permanentkáře

Permantkáři mohou využít výrazně zvýhodněné vstupné na svá místa (stejné místo jako v základní části) v jednotné ceně 250,- Kč bez ohledu na sektor pro všechna domácí utkání v play out (6 domácích utkání). Permanentkáři mohou zvýhodněné vstupné na celé play out (6 domácích zápasů) zakoupit na pokladně KV Areny č. 2 od 6. do 8. března mezi 14:00 a 18:00.

Rozpis play out

Rozpis play out bude znám až po odehrání posledního kola základní části. První kolo play out se hraje v úterý 9. března 2010, poslední 12. kolo je na programu 4. dubna 2010. Hracími dny jsou úterý, pátek a neděle.

Průměrné zvýhodnění permanentkářů v sezoně 2009/2010

Zvýhodnění celkové ceny permanentky oproti běžnému vstupnému
280 Kč
Přípravná utkání zdarma (celkem 7 utkání)
410 Kč
Průměrný rozdíl mezi plným vstupným a zvýhodněným vstupným pro permanentkáře na play out
215 Kč
Průměrný odečet slevových akcí na jednotlivé vstupenky v průběhu sezony
- 302,50 Kč
Celkové průměrné zvýhodnění permanentkářů
602,50 Kč