HC Energie Karlovy Vary

Všichni makají na plno a vyhnula se nám zranění, říká spokojeně o letní přípravě Václav Baďouček

Suchá letní příprava je téměř u konce, energetici se na konci tohoto týdne rozejdou na dovolené, aby se 25. července sešli na nově vytvořeném ledě v KV Areně. Jak přípravu s mimořádně mladým kádrem hodnotí hlavní kouč Václav Baďoček? Přečtěte si v našem rozhovoru.
Pane Baďoučku, jak jste osobně spokojen s průběhem letní přípravy?
„Musím říct, že kluci k té nepříjemné části sezony přistoupili velice dobře. Jejich přístup je výborný, i přesto, že se jim to určitě kolikrát zajídá. Je to ale nezbytná část sezony.“

Potkala nějakého hráče v průběhu přípravy zranění?
„Jsem hrozně rád, že žádného hráče během přípravy zatím žádné zranění nepotkalo a všichni mohli přípravu absolvovat naplno. Když se stane zranění, tak ti určití hráči začínají opět od znovu a nemá příprava ten efekt, který od ni očekáváme.“

Hráči letos hrají často fotbal, proto se vybízí otázka, zda mužstvo nepojede na fotbalový turnaj na Moravu, jak tomu bylo zvykem.
„Letos tam nejedeme. Mám i takové tušení, že se fotbalový turnaj již nekoná. Do přípravy samozřejmě vkládáme i hry, což je také hrozně důležité. Vidíme tak, jak se chovají kluci v zátěži ve hře a jak jsou schopni svůj fyzický potenciál přenést do her, což bychom se měli snažit.

Energetici značně omladili ať už Vachovcem, Kverkou nebo mladým střelcem Bartánusem. Jak si vedou mladí hráči v přípravě?
„Jsme spokojeni se všemi. Jak s novými hráči, tak s těmi „starými“. Všichni jdou do přípravy na plno.

Jak si myslíte, že bude těžké hrát v sezoně s mladými hráči, kteří nejsou ještě zcela vyhraní, někteří vůbec, v extraligové soutěži?
„Na to, abych je poznal, budou přípravné zápasy, kterých bude poměrně dost. Budou se samozřejmě s extraligovým tempem rychle srovnat a pokud to dokážou, tak si nemyslím, že by to měl být až takový problém.“

Kdy energetici poprvé v sezoně okusí ledovou plochu?
„Na led se chystáme 25. července po dovolených.“

První přípravný zápas odehrajete na ledě Chomutova v naprosto nové hokejové aréně, jak se těšíte?
„Určitě se těšíme. Sice je to dost brzy, na začátku srpna, ale Chomutov si to tak naplánoval a vyslovil přání, že první zápas chce hrát právě s Karlovými Vary.“

V půlce srpna přivítají Karlovy Vary tým Salavat Julajev Ufa a to v plné sestavě včetně reprezentantů Radulova, Klepiše a mnoho dalších. Bude to jiné utkání než to, když tu byla Ufa oslabena?
„Bude to velmi náročný a kvalitní zápas, na který se těšíme.“