Karlovarští zlomili sérii proher

HC Energie Karlovy Vary – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Energetici se dokázali po pěti prohraných zápasech zvednout a porazit úřadujícího mistra z Pardubic. Vyrovnaný duel nakonec rozhodl ve třetí třetině svým gólem David Nosek. Už v neděli můžete znovu přijít na hokej, Energie hostí v posledním utkání kalendářního roku Kometu Brno.
Tipsport extraliga, 33. kolo, st 26.12.2012, KV Arena
Pardubice
2:1
1:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Bicek (Zaťovič, Drtina), 45. Nosek (Drtina, Pech) - 3. Radil (Buchtele, Kousal). Rozhodčí: Souček, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 2912. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Závorka - MacDonald, Nosek, Látal, Drtina, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - Doležal, Polák, Skladaný - Košťál, Vachovec, Zucker - J. Heřman, Skuhravý, Pohl - Káňa
Pardubice: Salfický - Vašíček, Ďaloga, Kočí, Bartek, Benák, Starý, Píša, Semorád, Drtina, Gawryletz, Šagát, Buchtele, Radil, Nahodil, Zohorna, Kousal, Nosek Tomáš, Cetkovský, Somík

Domácí hokejisté se v úvodu utkání prezentovali několik střelami, kterým ale chyběla přesnost. Pardubičtí byli v tomto ohledu úspěšnější. Šagátovu střelu ještě Závorka vyrazil betonem, následně byl ale vyloučen Doležal, Lukáš Radil unikl obraně Energie a otevřel skóre utkání. Hostům ale vedení dlouho nevydrželo. V 6. minutě se před brankou dostal k puku Jiří Bicek, a nadvakrát překonal Salfického.

Karlovarští poté měli k dispozici dvě přesilové hry, při kterých obraně Pardubic pořádně zatopili. Z několika skrumáží v brankovišti ale nakonec nic nevytěžili. Postupně získávali více prostoru hosté, energetici ale v defenzivě působili celkem jistě. V závěru třetiny to od mantinelu zkusil Gawryletz, gólmana ale nepřekvapil.

Druhou třetinu zahájila Buchteleho gólovka. Pardubický útočník se šikovně uvolnil, trefil ale jen horní tyč. Na druhé straně se zkoušel prosadit Pech, jeho ránu směřující mezi betony ale Salfický vyrazil. Energetici měli navrch, další střely měli na svědomí Látal s Heřmanem, ani jeden ale neuspěl. Hosté měli problémy s přechodem do útoku, a tak otěže hry drželi hráči v zelených dresech.

V polovině zápasu byl v úniku Nahodilem faulován Pech, a rozhodčí nařídili trestné střílení. Karlovarský forvard ale nic zvláštního nevymyslel, a Salfický jeho pokusu bez problémů vyrazil. Pardubičtí se trochu probudili až ve 33. minutě, kdy vznikl před Závorkou slušný závar. Kotouč ale brankovou čáru nepřekročil. O chvíli později vypálil od modré David Nosek, Salfický ale se štěstím vyrazil kotouč mimo.

Začátek třetí části diváky rozhodně nenudil. Salfický se při šanci domácích ocitl mimo brankoviště, energetici ale puk do sítě nedostali. O minutu později vznikl před Závorkou slušný závar. Brankář puk zalehl, o celé situaci ale musel rozhodovat videorozhodčí. Branka nepadla, a tak byl stav nadále vyrovnaný. Změna stavu přišla o chvíli později. Domácí hráli dlouhou přesilovku pět na tři, kterou střelou z mezikruží využil David Nosek.

Hosté se snažili odpovědět, dlouho se ale nemohli dostat do žádné šance. Až v 51. minutě se před branku prokličkoval Starý, Závorka ale puk chytil do lapačky. Salfický zase zazářil při šanci Zaťoviče, který zůstal před brankou úplně osamocen. Hosté ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře, k ničemu jim to ale nebylo. Energie tak zvítězila 2:1.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Toto je pro nás ohromně důležité vítězství. Po dlouhé době jsme získali tři body. Utkání bylo vyrovnané, měli jsme tlak, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Na začátku třetí třetiny jsme přežili velikou šanci Pardubic v podobě vyloučení. Přesilovky toto utkání rozhodly a nám se povedlo dvě využít. Co se týče power-play, tak jsme ho dobře ubránili. Andrew MacDonald do utkání nezasáhl, i když byl na soupisce. Zkusil to na rozbruslení, ale nešlo to z důvodu zranění.

Mojmír Trličík (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): Toto utkání nevyhrál lepší celek, ale ten šťastnější. V zápase bylo jasné, že jsou oba celky v dolních patrech tabulky. Proto se hodně bránilo střední pásmo. Ani jedno mužstvo nechtělo inkasovat. Co se týče obranné hry, tak do začátku druhé třetiny jsme domácí do větších brankových příležitostí nepouštěli. Pak jsme ale měli úsek, kdy byla Energie lepší. My jsme prohrávali souboje, buly a chybělo nám nasazení. Zvedli jsme se až po trestném střílení, které Dušan Salfický chytil. Co se týče třetí třetiny, tak v té byli domácí šťastnější. Dokázali využít o jednu přesilovku navíc a to rozhodlo. Za naší prohru mohou jasné fauly. Těmi jsme šli porážce naproti.