Před Vánoci si Energie nadělila tři body z Přerova

HC ZUBR Přerov - HC Energie 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Karlovarští hokejisté odehráli poslední ze čtyř venkovních soubojů v řadě. Na ledě Přerova dokázali zvítězit vysoko 6:1. Energetiky nerozhodilo ani předčasné ukončení druhé periody z důvodu neukázněnosti fanoušků. Mezi střelci vyčnívá Sebastián Gorčík (na snímku), jenž zkompletoval hattrick.
WSM Liga, 33. kolo, pá 22.12.2017, MEO Aréna
Přerov
1:6
1:1, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 18. Navrátil (Lenďák) – 14. Vachovec (Kovačevič, T. Rohan), 37. Stloukal (Kverka, Kovačevič), 42. Gorčík, 46. Krejčí (Stloukal, Sičák), 50. Gorčík (M. Rohan), 56. Gorčík (Vachovec). Rozhodčí: Děděk, Kopeček – Kreuzer, Konvička. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2830. Střely na branku: .
Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Lenďák, Zbořil, Pala (A), O. Horák, Běhal – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Gago – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil
Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, T. Kvapil, J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Osmík – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – T. Rohan, Vachovec, A. Rulík – Rezek

Už po 17 vteřinách přinesl zápas první vyloučení. Pokusy Goiše a Šlahaře byly blízko úspěchu, Karlovarští však potvrdili skvělou kondici v oslabení. Nevyužité dvě přesilovky se připsaly také na jejich stranu. Pak ale přišla šťastná trefa hostů. Michal Vachovec protečoval nahození od modré, které brankáře Šimbocha zaskočilo. Přerov působil mírně rozhozeně a spíše odvracel nebezpečí vanoucí od Západočechů. V tom však podobně jako soupeř z ničeho nic skóroval. Čerstvá posila Zubrů Lenďák pasem ušitým na míru nalezl Jakuba Navrátila, jenž si zakončení tváří v tvář Novotnému perfektně načasoval.

Hosté si do druhé části přenesli zbytek početní výhody, hrozili však domácí. Pšurný se šikovně prokličkoval před Novotného, o pár vteřin později už kotouč poskakoval kolem brankové čáry. Zvýšenou aktivitou si hráči v růžovém vybojovali hru v početní výhodě, žádnou z velkých šancí ale v gól nepřetavili. Výkon Zubrů se zlepšil, ale progres pak zastavil verdikt sudího Dědka, jenž domácí výběr oslabil hned třemi tresty. Dlouhou přesilovku Vary využít stihly – do odkryté klece pálil z první Stanislav Balán. Situace vzbudila rozruch v ochozech a do šaten se tak zamířilo už tři a půl minuty před sirénou.

I do poslední třetiny vstupovali Zubři ve čtyřech. Zelenobílí si však branku nechali až pro hru v pěti. Střela Sebastiána Gorčíka z mezikruží propadla domácímu brankáři pod „teploměrem“. Vědomí přesilovky přerovským bojovníkům spíše svazovalo ruce a co víc, na 1:4 brzy zvýšil výstavní šibenicí Daniel Krejčí. Další vyloučení na straně hostů mohlo domácím hokejkám přijít vhod, scházející štěstí ale psychickou pohodu nezlepšovalo. Navíc po chvíli zvýraznil vedení Energie Sebastián Gorčík. Zbylé minuty přinesly ještě jednu změnu skóre. Hosté na co sáhli, to se zdařilo. Sebastián Gorčík zkompletoval hattrick nepříliš obtížnou střelou mezi Šimbochovy betony a podtrhl výhru Karlových Varů.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Čekal nás těžký soupeř. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a myslím si, že ve druhé třetině jsme byli lepší, vytvořili jsme si nějaké šance. Bohužel jsme je neproměnili. Pak došlo k zásahu, k jakému došlo, a od té doby jsme úplně vypadli z role a přestali hrát. Od nějaké třetí, čtvrté minuty poslední třetiny už bylo na ledě jen jedno mužstvo.

Tomáš Mariška (HC Energie): Jsme velmi rádi, že jsme tento těžký zápas dokázali zvládnout. Věděli jsme, že nás tu bude čekat bouřlivá atmosféra a to se potvrdilo. Myslím, že byl zápas po většinu času vyrovnaný, ale mělo to dnes dva rozdílové prvky. Prvním byl fantastický výkon našeho gólmana Filipa Novotného a druhým náš disciplinovaný výkon, který jsme dnes podali. Musím ocenit tu atmosféru, která dnes panovala, i když tam samozřejmě byly nějaké emoce, tak oceňuji, že diváci fandili až do konce a vytvořili výbornou kulisu. Máme za sebou těžkou sérii čtyř zápasů venku a z ní deset bodů, jsme velice spokojeni.