Ani napočtvrté se nezadařilo, juniorka padla v derby s Litvínovem

JUN: HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:2, 1:0, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
Předposlední devatenácté kolo první fáze extraligy juniorů odehráli energetici na ledě Litvínova a jednalo se již o čtvrté vzájemné setkání těchto týmů, jenže ani tentokrát nedokázaly Karlovy Vary v základním čase zvítězit. Ke tříbodovému zisku sice měly nakročeno zásluhou vyhrané první třetiny, ovšem poté již dokázala skórovat výhradně Verva, a Energie tak prohrála 2:4. Navíc se zelenočerným povedly i nadstavbové nájezdy, tudíž všechny čtyři body zůstávají ve městě ropy.
DHL extraliga juniorů, 19. kolo, čt 22.11.2018
Litvínov
4:2
1:2, 1:0, 2:0 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 17. Kordule (Myšák, Svoboda), 31. Baláž, 50. Jindra, 60. Jindra (Baláž, Bartoš), rozh. náj. Myšák – 14. Jiskra (Prošek, Hotěk), 20. Maydl (Halberštát). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 1:8. Využití: 1:0. Diváci: 88. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Litvínov: Pejsar – Bártek, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík (A), Háva – Jindra, Kordule, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Myšák, Fišer, Dufek (A), Svoboda
Karlovy Vary: Bednář (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Kořán, Kosina, Tureček, Novák, Zavřel – Maydl, Prošek (A), Rozhon, Halberštát, Jiskra, Křehlík (A), Holub (C), Hotěk, Černý, Křemen

Do důležitého utkání vlétli lépe domácí hokejisté, už po dvaceti vteřinách hry měl velkou šanci na hokejce Bartoš, jenž však svůj samostatný nájezd ze strany neproměnil. Na druhé straně to podobně jako domácí kapitán zkusil Zavřel, Pejsar ale stejně jako jeho kolega v brance Varů vyšel ze souboje vítězně. Následné střely Bárteka a Baláže byly zblokovány, a tak se k puku dostal Myšák. Tento mladík se zkušenostmi z litvínovského A-týmu se krásně protáhl přes pravé křídlo, jeho přihrávka ale nikoho ze spoluhráčů nenašla. Faul Klejny znamenal první domácí přesilovku, obránce Energie si musel odpykat trest za hákování. V té musel Bednář čelit střelám Berky a Havlíka, střelu druhého jmenovaného od modré už raději podržel v lapačce. A vzápětí byla k vidění největší dosavadní litvínovská šance. Domácí útočníci krásně vykombinovali obranu Varů, akci zakončoval obránce Viedemann, který však zblízka střílel jen do betonu hostujícího brankáře! I karlovarští si o chvíli později zahráli přesilovou hru, neboť na trestnou lavici za nedovolené bránění zamířil Havlík. Přesilová hra přinesla zajímavou šanci pro Energii, když Hotěk zápěstím z mezikruží prověřil Pejsara, jenž ale ve zkoušce obstál. Domácí sice zvládli oslabení, poté už ale inkasovali. Ve skrumáži před Pejsarem se nejlépe zorientoval Vít Jiskra a přízemní střelou k tyči poslal Karlovy Vary do vedení, asistenty byli Prošek s Hotěkem. Litvínov se ani nenadál a mohl ztrácet dvě branky. Pejsar ale tváří v tvář Křehlíkovi uspěl a podržel svůj tým. A ani litvínovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Svoboda vybídl před brankou ke skórování Myšáka, který však ztroskotal na brankáři Bednářovi. Puku se ale ujal Pavel Kordule a jednoduchou dorážkou vyrovnal na 1:1. Ještě před koncem prvního dějství se však stav utkání znovu měnil. Háva namazal mezi kruhy Halberštátovi, a ten vyslal do jízdy Michala Maydla, jenž bekhendovým blafákem překonal Pejsara. Po první třetině si tak jednobrankový náskok do šatny odnesli hosté z Varů.

Při vstupu do druhého dějství byli aktivnější hosté, jejich útočné snažení ale k větší šanci nevedlo. Naopak na druhé straně znovu hrozil Litvínov, Svoboda našel v dobré pozici Myšáka, jehož střelu zneškodnil Bednář betonem. Následovala hlušší pasáž hry, kdy se oba týmy těžko dostávaly do šancí a hra byla několikrát přerušena. Myšák si poté vytvořil další dvě příležitosti, nejprve pálil z mezikruží a potom znovu nedokázal zužitkovat přihrávku Svobody. Druhou přesilovku si černožlutí zahráli po faulu Bernátha, který musel na trestnou lavici za hákování. V tom se Energie několikrát osvobodila a dokonce i zaútočila, přesto ale inkasovala branku. Po kombinaci na modré čáře vypálil z dálky Ondřej Baláž a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vrátit Varům vedení mohl hostující kapitán Holub, který se dostal k odraženému puku a nebezpečně vypálil, Pejsar ale jen potvrdil svojí formu a poradil si s jeho střelou. Další ataky si hosté zkomplikovali trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvojice Myšák - Svoboda dále dominovala, tentokrát druhý jmenovaný zblízka netrefil branku! A sám před Bednářem byl také Kordule, který ale stejně jako jeho spoluhráči nenašel recept na výborného Bednáře. Druhá třetina se chýlila ke konci, když domácí opět dostali možnost ke skórování v podobě přesilové hry. Hra v početní převaze se ale Litvínovu nedařila, puk několikrát letěl až k Pejsarovi. Druhé dějství další zajímavý moment nepřineslo, po čtyřiceti minutách byl tak stav utkání vyrovnaný.

Litvínovští mladíci neponechali nic náhodě a do poslední dvacetiminutovky vstoupili opravdu s vervou. Jan Myšák předvedl opět něco ze svých hokejových kvalit, když se ve velké rychlosti protáhl po pravém křídle, nepodařilo se mu však optimálně zakončit. Nepoučitelní hosté za okamžik hráli další oslabení, protože Bernáth obdržel dvouminutový trest za sekání. Litvínovská přesilovka ale vypadala podobně jako ta poslední, Energie se dokonce dostala do útoku. V této fázi hry se na obou stranách střídaly rychlé útoky, dosud vyrovnanému střetnutí ale vládli skvěli brankáři. Domácí brankář Pejsar se vyznamenal při několika šancích, stále držel litvínovské naděje a vyplatilo se. K puku se totiž v útočném pásmu dostal David Jindra a nechytatelnou střelou nedal Bednářovi šanci. Vary se mermomocí snažily změnit vývoj utkání, Pejsar ale kryl pokus Jiskry i nahození Klejny. Poté na ledě skončil Svoboda a kvůli jeho krvavému zranění dostal Kosina čyřminutový trest. Dlouhá přesilovka ale nevyústila v další branku domácích, v největší šanci se objevil Bartoš, jehož nájezd ze strany Bednář zvládl. V závěru utkání to ještě hosté zkusili v šesti, kýženou branku se jim však i přes enormní snahu vstřelit nepodařilo. V poslední minutě tak Baláž poslal přihrávku do jízdy Davidu Jindrovi, který svou bekhendovou střelou pod "víko" rozhodl.

Hned v první minutě nadstavby ztížil Energii cestu za bonusový bodem Zavřel, jelikož si vysloužil trest za podrážení. Nejvíce byl při hře v početní převaze Myšák, ten ale ani natřikrát nedostal puk do sítě, především kvůli skvělým zákrokům Bednáře. Na konci prodloužení se ještě do úniku dostal Holub, Pejsar byl ale připraven. O osudu prodloužení tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých se se trefil Přemysl Svoboda s Janem Myšákem, domácí tak vybojovali životně důležité čtyři body.

Radek Mrázek (HC Litvínov): "Dneska jsou to pro nás důležité čtyři body, ale s výkonem nemůžeme být spokojeni. Bylo tam spoustu nervozity a nepřesností. Někdy se na to nedalo dívat, soupeř hrál bojovně a tu bojovnost jsem tam z naší strany v některých okamžicích postrádal."

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Naše mužstvo dneska podalo bojovný výkon proti soupeři, který nastoupil v nejsilnější sestavě v téhle sezoně. My jsme dnes bojovali nejenom se soupeřem, ale i s velkým počtem vyloučení."