HC Energie Karlovy Vary

Béčko vyšlo ze semifinálové série vítězně! Ve čtvrtém zápase vynulovalo Techniku

Svěřenci Adama Sýkory ve čtvrtém zápase semifinálové série nedali šanci Technice a do její branky poslali čtyři góly. Dvakrát skóroval Jakub Skuhravý. Po jednom gólu si připsali Miloš Vimr a David Chromek. Čistým kontem semifinálovou sérii zakončil Martin Psohlavec.
Liga dorostu, SF4, út 14.3.2023
Technika Brno
Karlovy Vary
0:4
0:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: : 6. Skuhravý (Roštejnský), 31. Vimr (Šilhan), 33. Chromek (Šilhan), 49. Skuhravý (Malý).
Rozhodčí: Šico — Mikšík, Smetková
vyloučení14:9
využití0:2
oslabení0:0
diváci33
Technika Brno: Y. Kalinichenko (M. Článek) — Š. Matyáš, D. Navrátil, M. Hrabinec, M. Mozr, L. Starý, M. Čaňo, D. Hejduk — M. Balog, P. Minář, D. Hamák, D. Hladký, Š. Provazník, F. Frimel, M. Smrž, K. Zelinka, F. Hnízdil, K. Večerka
Karlovy Vary: M. Psohlavec (M. Tomášek) — O. Příplata, D. Postl, P. Roštejnský, J. Malý, Š. Klíma, O. Magner — M. Vimr, O. Pačíska, J. Skuhravý, M. Michalov, Š. Kožík, M. Šedivec, Š. Šilhan, D. Chromek, V. Šuma, V. Dobřemysl

Komentář k utkání

Vítězstvím v semifinálové sérii zakončili svou letošní sezonu hráči B-týmu dorostu. Tým Technika Hockey Brno, porazili energetici ve čtvrtém zápase série 4:0. Čisté konto si vychytal Martin Psohlavec. A jak byl s výkonem svých svěřenců spokojen trenér Adam Sýkora? „Veliká spokojenost (úsměv). Klukům patří obrovská gratulace. Předvedli výkon den a noc, kdy v pondělí nám nešlo nic a soupeř byl výrazně lepší. V tomto utkání jsme to byli my, kdo diktoval tempo utkání. Kluci mě moc potěšili tím, že téměř nechybovali. Od první minuty si šli za vítězstvím. Celý tým si zaslouží velkou pochvalu.“

K play-off patří kromě skvělého hokeje i emoce a mnohdy vyhrocené souboje a bitky. Toto vše nechybělo ani v tomto zápase. „Zápas byl ve druhé polovině dost vyhrocený. Soupeři šlo o hodně. Vlastně o závěr sezóny a samozřejmě nechtěl prohrát,“ vysvětluje trenér béčka poměrně vysoký počet vyloučení na obou stranách.

Pro béčko karlovarského dorostu sezóna tímto vítězstvím končí. Vzhledem k tomu, že Energie už jeden tým v Extralize dorostu má, nemohou se svěřenci Adama Sýkory zúčastnit bojů v baráži. Energetici však svou výhrou vybojovali účast v baráži pro tým Baníku Sokolov, který tak má šanci zabojovat o postup do extraligy. I přesto, že hráči béčka od začátku sezony věděli, že nemohou postoupit do závěrečné fáze Ligy dorostu, tak do všech utkání šli s cílem zvítězit. Svou odhodlaností, výkony a bojovností si vybojovali první místo v základní části a vítězství v semifinále. „Chtěl bych říct, že je skvělé, jak kluci do toho šli, přestože věděli, že do baráže o extraligu jít nemůžou. Přesto hráli s obrovským nasazením a měli velkou sebemotivaci. Dávám jim obrovský kredit za to, jak se připravili po mentální stránce na čtvrtý zápas série, který byl nakonec rozhodující.“ Je na své svěřence hrdý Adam Sýkora.

Hráči týmu Technika Hockey Brno do semifinálových bojů postoupili ze druhého místa skupiny Východ. V semifinále narazili na hráče týmu Energie, s nimiž ve čtyřech zápasech bojovali o postup do baráže o extraligu dorostu. První dva duely ovládli energetici, přičemž ve druhém zápase zvítězili s rozdílem jediného gólu. Do Brna tak karlovarští mladíci odjížděli za stavu série 2:0. Třetí zápas vyšel lépe brněnským mladíků, kterým domácí prostředí očividně svědčilo. Karta se však obrátila ve čtvrtém duelu, který tentokrát s přehledem vyhráli energetici.

Poslední vzájemný duel s jednodenním odstupem hodnotil Jan Korotvička, trenér Techniky. “První věc, chtěl bych Karlovým Varům pogratulovat k vítězství i našim klukům za to, jak celou sezónu zvládli. Ten zápas byl takový nervózní a zase to bylo o tom, kdo dá první gól. To se podařilo Varům. Potom to bohužel, podle mého názoru nezvládl rozhodčí. První tři zápasy rozhodčí pískali perfektně, jak v Karlových Varech, ale i u nás. Ten čtvrtý zápas se hodně nepovedl. Tyto zápasy by měli pískat rozhodčí, kteří po celou sezonu podávají nadstandardní výkony. Mě to hodně štve kvůli klukům, šlapou celou sezonu a pak to skončí takhle.”

Vyřazovací boje jsou pro hokejové týmy vrcholem sezony. Všichni se na ně těší, protože to je to k čemu směřuje práce hráčů, trenérů a realizačních týmů v celé sezoně. Jenomže v play-off je nevýhoda v tom, že není šance na reparát. To že není snadné smířit se s případným neúspěchem ví i trenér brněnských mladíků. “V play-off je každý zápas důležitý. Pro většinu kluků to bylo první play-off v kariéře, takže jim to bylo samozřejmě líto, protože chtěli vyhrát. Ale jak se říká, časem všechno přebolí a těchto porážek a vítězství v životě i v hokeji nebo vůbec ve sportu bude hodně. Člověk s tím musí umět pracovat. Pro nás skončila sezona, ale příští rok začneme nanovo. Pokusíme se poskládat co nejsilnější tým a uvidíme…”