Bez bodů zůstali i mládežníci

Junioři: KLH Chomutov - HC Energie 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
S.dorost: HC Energie - HC Slavia Praha 1:7 (1:0, 0:3, 0:4)
Nepovedený pátek karlovarského hokeje nezměnily ani výsledky nejstarších mládežnických kategorií. Trápící se dorostenci sice díky trefě Jana Urbančoka (na snímku) dlouho drželi slibné vedení, od poloviny utkání už ale slávistickou útočnou vlnu zadržovat nedokázali. Vysokým rozdílem prohráli i junioři v Chomutově, kde jejich čest zachraňoval pouze Miroslav Hudák z trestného střílení.
Extraliga staršího dorostu, 5. kolo, pá 18.9.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
1:7
1:0, 0:3, 0:4
Branky a nahrávky: 12. Urbančok (Záhora) - 31. Jaškin (Kotyra), 32. Semrád (Jaškin), 33. Tomek (Moravec, Kotyra), 46. Moravec (Tomek, Kotyra), 48. Cikánek (Müller, Nejezchleb), 53. Hlinka (Jeník, Jaškin), 59. Jaškin (Tuma). Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 7:7:, navíc Sýkora (KVA) 10 min. za nesp. chování. Využití: 1:4. Diváci: 49. Střely na branku: 20:44. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
Karlovy Vary: Rauscher (od 53. Honzík) - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Matyáš, Konečný, Vilhelm, Gombár, Troška - Csamango, Švec, Winkler, Sýkora, Zadražil, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Beran, Záhora, Formáne
Slavia: Mouček - Šteiner, Jeník, Knot, Hruška, Semrád, Novák, Nedomlel - Tuma, Müller, Cikánek, Nejezchleb, Vacek, Kotyra, Tomek, Jaškin, Moravec, Hlinka

Označit začátek utkání mezi Energií a Slavií jako opatrný zřejmě zcela nevystihne pravý stav věcí na ledě. Vždyť první opravdovou střelu vyslal na branku až hostující Semrád v osmé minutě, a prověřil tak betony Rauschera. Ten se od počátku musel mít víc na pozoru než jeho protějšek Mouček, protože Slavia byla opticky aktivnější. Karlovarský gólman však nejčastěji sledoval, jak jeho spoluhráči honí slávisty podél mantinelů. Štěstí při něm stálo ve 12. minutě, kdy Tomkovu střelu vyrazil jen špičkou betonu a obránci stačili přijíždějícího Kotyru zpacifikovat dříve, než se dostal k dorážce. Skóre se v těchto chvílích nakonec překvapivě měnilo na druhé straně. Při vyloučení Hrušky doplatil brankář Mouček na nerozchytanost a propustil ránu Jana Urbančoka od modré. Ze strany Energie to byla druhá nebo třetí střela na branku, přesto do šaten odcházela s jednogólovým vedením. I proto, že Kotyra zakončil svůj únik v oslabení pouze střelou do zadního mantinelu.

Urputný styl hokeje s minimem přerušení ale i šancí pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Když v 28. minutě Rauscher skvělým zákrokem zneškodnil Moravcovu dorážku ke vzdálenější tyči, mohlo se zdát, že bitva v KV Areně skončí jen těsným brankovým rozdílem. To by ovšem nesmělo přijít slávistické útočné procitnutí. Napomohla k němu karlovarská nedisciplinovanost. V 31. minutě na trestné lavici seděli Troška s Valešem, v přesilovkovém klinči se faulu dopustil další z domácích hráčů a po Moučkově sprintu na střídačku hráli slávisté v šesti proti třem. Přes tuto více než značnou výhodu se nesnažili kombinovat až do prázdné branky, ale srovnali ostrou ranou Dmitrije Jaškina. Dvojnásobné oslabení Energie logicky pokračovalo a po 15 vteřinách se mezi betony trefil Tomáš Semrád. Dokonalé otočení zápasu v rozmezí dvou minut dokonal již při hře v plném počtu Václav Tomek.

Do třetí třetiny nastoupili domácí dorostenci s evidentní snahou ještě se o výsledek poprat, rozjetá Slavia sršící sebevědomím jim už ale šanci nedala. Ve 46. minutě vrátil do branky Tomáš Moravec Tomkovu střelu od modré a když i další gól Christoffera Cikánka padl z dorážky, přenechal brankář Rauscher své místo Honzíkovi. Psychické rozpoložení energetiků demonstroval i samostatný únik kapitána Záhory, který, ač dostal i příležitost k dorážce, nastřelil pouze Moučkovy betony. Své vysoké vítězství tak na druhé straně ještě brankami stvrdili Filip Hlinka a Dmitrij Jaškin.