HC Energie Karlovy Vary

Bez gólu to nejde, juniorka podlehla Vsetínu

V sobotu odpoledne sehrála karlovarská juniorka druhý zápas ze skupiny o postup do play-off, nepodařilo se jí však vstřelit jedinou branku a body si tak odvezli hosté ze Vsetína.
DHL extraliga juniorů, III. 2., so 2.3.2019, KV Arena
Karlovy Vary
Vsetín
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 16. Adámek (Vašenka, Jenáček), 60. Vašenka (Jenáček Š., Jenáček J.).
Rozhodčí: Glanc – Tichý, Goltsch
vyloučení6:4
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku35:35
diváci86
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Přibyl, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Šťastný, Novotný, Berčík, Prošek, Rozhon, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen
Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček, Kožený, Houser, Jenáček – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Friml, Frydrych, Zemánek

Komentář k utkání

V prvních dvaceti minutách se gólově prosadili jen hosté. Ti do utkání vstoupili aktivněji a od první minuty se tlačili před Kašpara. První příležitost měl již po třiceti vteřinách Lukačka, jeho nahození od modré ale vzápětí přebrali domácí. V desáté minutě mohl Tureček poslat Energii do vedení, jeho střela z mezikruží ale do brány neprošla. V šestnácté minutě obdržel přihrávku do pohybu Lukáš Adámek a střelou nad beton dostal puk do brány. Hosté aktivní hrou vedení do konce třetiny udrželi.

Druhá perioda nepřinesla radost ani jednomu z týmů. Energie měla v půlce druhé periody dvě přesilovky krátce po sobě, ani jednu z nich však nedokázala využít, obrovskou šanci měl Černý, který vystřelil od levého kruhu, před Sachrem stojící spoluhráč se snažil puk usměrnit za vsetínského gólmana, bohužel pro domácí bezúspěšně. Jednu z dalších početních výhod měli i hosté tři minuty před sirénou, ve druhé dvacetiminutovce se však trefit nedokázali.

Poslední dějství nevypadalo na změnu stavu. V devětačtyřicáté minutě ale slavila celá domácí střídačka i její příznivci po prudké střele z mezikruží, puk se ale nedostal za brankovou čáru a jen těsně se odrazil o horní tyčku mimo Sachrovu klec, smolně se tak Karlovým Varům Nepodařilo vyrovnat. Během následujících pěti minut vylučovali sudí hned čtyřikrát, dvakrát na každé straně, ani ve hře 4 na 4 se ale týmy nedokázali prosadit. Druhý gól Vsetína přišel až čtyřicet sekund před koncem utkání poté, co to energetici zkusili s prázdnou brankou v šesti, do té se trefil Jan Vašenka. Výhru a body si tedy odvezli hosté.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Gratulujeme soupeři k zasloužené výhře. Vsetín podal kompaktní týmový výkon s výbornými osobními souboji a případnou obětavosti. Dalším důvodem vítězství hostů byla naše křečovitá koncovka a celková vyšší vášeň pro hru na straně moravského týmu.

Libor Žilka (VHK ROBE Vsetín): Navázali jsme na z předešlého zápasu. Myslím si, že jsme podali bojovný výkon podpořen dobrou prací brankáře. V důležitých momentech se k nám přiklonilo i štěstí. Štěstí přeje připraveným a těmi jsme dnes byli. Jsme rádi za tři body.