Bočanova nula a dva body Csabiho. Junioři porazili Slavii

Karlovarští junioři na domácím ledě přidali další vítězství, které jim definitivně zajišťuje udržení extraligové příslušnosti i pro příští rok. Po výhře nad Jihlavou se Eismannova družina raduje ze skalpu Slavie, k němuž výrazně přispěl čistým kontem gólman David Bočan. U obou branek energetiků pak byl útočník Adam Csabi.
DHL Extraliga juniorů, 29. kolo, so 8.1.2022
Slavia
2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 42. Csabi (Kupčo), 52. Botoš (Csabi).
Rozhodčí: Petružálek, Kosnar – Malý, Pěkný
vyloučení3:6
využití1:0
střely na branku24:36
diváci112
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Botoš, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Seidler, Varvařovský, M. Adámek, Csabi, Kupčo, Kusak.
Slavia: Pittr – Hrdlička (C), Serov, Kluch, Stejskal, Brotánek – Jokl, Šíma, Soukup, Matuška, Strnad (A), Snášel, Štrombach, Míšek, Tichý, Soukup, Hofmann, Kvasnička.

Opatrný přístup z obou stran byl vidět už od samého začátku utkání. Jako první musel zasahovat gólman David Bočan, jenž si první zákrok připsal už v úvodní minutě. Šancemi se to ale ani na jedné straně zrovna nehemžilo, a tak jsme si na větší příležitost museli počkat až do 13. minuty. Na trestné lavici seděl první vyloučený hráč zápasu a Slavia měla k dispozici početní výhodu. Během ní se ke střele od modré dostal kapitán Pražanů Jakub Hrdlička, jenž neotálel a z první prověřil Bočana. Strážce domácí svatyně však s touto variantou počítal a předvedl pohotový zákrok lapačkou. Více ze hry měl celek z hlavního města, což jen potvrdil útočník Soukup, který si vybruslil zpoza branky až do dobré střelecké pozice a prověřil Bočana. Branku ale diváci v KV Areně v úvodním dějství neviděli.

Energetici začali druhou třetinu v oslabení, když na trestné lavici seděl David Varvařovský. Právě on se po vypršení svého trestu okamžitě zapojil do útoku, nicméně prostoru k operování moc neměl, kvůli čemuž jeho pokus postrádal potřebnou razanci a Pittr si s ním poradil. Vůbec největší šanci měly ve 31. minutě Karlovy Vary. Ondrej Príhoda dostal skvělou průnikovou přihrávku a ujížděl sám na Pittra. na poslední chvíli ho ale o puk připravil jeden z dojíždějících Pražanů. Koncovka druhého dějství opět patřila Slavii. Serov tvrdě vypálil od modré, odražený puk ještě před bránou dorážel jeden z jeho spoluhráčů, ale skóre zůstalo bezbrankové i po tomto závaru před Bočanem.

Pořádná hokejová divočina vypukla až začátkem třetí třetiny. Hned po pětadvacet vteřinách zaváhal jeden z rozehrávajících obránců Energie a nabídl Slavii přečíslení tři na nikoho. Kuriózní situaci ve vlastním oslabení však hosté nepotrestali. Soukup sice svým pasem vybídl Matušku, ale skvělým zákrokem se blýskl Bočan. A hned z protiútoku zavěsili domácí. Potvrdilo se nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. Po neúspěšném přečíslení Slavie totiž zaveleli ke zmíněnému protiútoku Kupčo s Adamem Csabim a druhý jmenovaný prostřelil do této chvíle bezchybného Pittra. Adam Csabi měl podíl i na druhém gólu Západočechů. Karlovarští vyhráli buly v útočném pásmu, Csabi našel svou přihrávkou Jana Botoše a ten v čase 51:24 zakončil kombinaci přesnou trefou, kterou zároveň využil i přesilovou hru. Na druhé straně mohli v 54. minutě snížit Pražané. Obránce Slavie Jiří Stejskal ovšem nevyužil obrovské příležitosti ke skórování. K hostující šestce se puk dostal v prostoru mezi kruhy, odtud ale tristně branku přestřelil. V závěru to Slavia zkoušela ještě se šesti bruslaři v poli a odkrytou brankou, výsledek už se ale neměnil.

Václav Eismann (HC Energie): „Nepodali jsme výkon podle našich představ, ale přesto jsme se dokázali, i díky velmi dobře chytajícímu brankáři Bočanovi, dostat ke třem bodům. Ty nám dneškem zajišťují už i matematickou definitivu toho, že jsme v obrovském předstihu udrželi juniorskou extraligu pro náš klub i v této těžké sezoně. To je obrovská zásluha hráčů.“

Petr Macek (HC Slavia Praha): „Odehráli jsme další relativně vyrovnaný zápas s týmem ze špičky tabulky. Bohužel se nám poslední dobou stává často, že prohrajeme těsným výsledkem. Nechci říct, že to je nešťastně, nejsme schopni řešit situace, které jsou gólové. Jinak si myslím, že ten zápas byl poměrně vyrovnaný. Rozhodla věc, kdy jsme na jedné straně nedali únik tři na nikoho a z druhé strany jsme okamžitě dostali. Pak už to je těžké. Soupeř si ten závěr zápasu s přehledem pohlídal.“