Čtyři minuty, čtyři góly. Demolice Zlína přinesla dorostu osmou výhru v řadě

Utkání dorostenců Energie proti Beranům vypadalo dramaticky a vyrovnaně, ještě na konci druhé části byl stav těsný 3:2. Jenomže domácí ve 42. minutě odstartovali gólovou smršť a hosté inkasovali ve čtyřech minutách hned čtyřikrát. Výhru Karlovarským zařídil Lubomír Kupčo, který se blýskl hattrickem a dvěma asistencemi.
ELIOD Extraliga dorostu, 19. kolo, st 19.2.2020
Zlín
7:2
1:0, 2:2, 4:0
Branky a nahrávky: 15. Kupčo (Príhoda), 35. Šmajda (Sapoušek), 37. Kupčo (Šlechta, Príhoda), 43. Kupčo (Šmajda), 44. Botoš (Kupčo), 46. Príhoda (Kupčo, Šlechta), 47. Matas (Botoš) – 23. Tomeček (Mojžíš), 26. Tomeček (Nábělek, Kráčalík).
Rozhodčí: Hlinka – Herles, Pěkný
vyloučení3:2
využití0:0
oslabení1:0
střely na branku32:25
diváci103
Karlovy Vary: Kubát – Dorot, Houdek (A), Anton, Bulka, Hohl, Vogel – Kupčo, Šlechta, Šmajda, Príhoda, Matas, Botoš (C), Sapoušek (A), März, Zeman.
Zlín: Synek – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Broža, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Jecho, Lavička.

Již samotný úvod zápasu nastínil, že se bude jednat o vyrovnanou bitvu. Ve třetí minutě se mohl do tabulky střelců zapsat hostující kapitán Jakub Kráčalík, který přečetl přihrávku karlovarských obránců a ujížděl na Kubáta sám, ten jeho kličku přečetl a kotouč lapil. Podobně velkou šanci měl o tři minuty později domácí Ondřej Príhoda, ten zas ukradl kotouč v rohu kluziště a na Syka jel osamocen, i ten se však vytáhl a držel bezbrankový stav. První branka přišla až pět minut před koncem, kdy hostující brankář svým pravým betonem vyrazil Príhodovu střelu přímo na hůl Lubomíra Kupča, jenž zavěsil přesnou střelou k tyči.

Vedení domácích nemělo ve druhé části dlouhého trvání, už po necelých třech minutách se prosadil po Mojžíšově přihrávce Michal Tomeček. A to nebylo od tohoto hráče vše, v čase 26:00 v pádu po ataku jednoho z obránců překvapivě vystřelil a zaskočil tím brankáře Kubáta. Hrál se velmi aktivní hokej plný šancí, které byly využity až ke konci třetiny. Ve 35. minutě, kdy se hrálo v obranném pásmu Beranů se Samuel Šmajda zjevil sám v předbrankovém prostoru a po pár naznačeních se trefil přesně mezi Synkovy betony. Přesně tři minuty před sirénou se podruhé v zápase přesnou střelou pod víko prosadil Lubomír Kupčo a Karlovarští podruhé v zápase převzali vedení.

Do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za těsného stavu 3:2 a očekávala se dramatická podívaná. Karlovarští ale nechtěli, aby o jejich vítězství někdo pochyboval a přišlo gólové tornádo v podobě čtyř gólů za čtyři minuty. Vše odstartoval po Šmajdově pasu ve vlastním oslabení Lubomír Kupčo, který si touto trefou připsal hattrick. Chvíli po něm střílel přesně do pravého horního branky Jan Botoš. Poté se o slovo přihlásil znovu Lubomír Kupčo, jenž klíčově přihrál střílejícímu Ondřeji Príhodovi a pak rozhozená obrana Beranů nezvládla pohlídat Ondřeje Matase a ten vymetl levý horní roh Synkovy svatyně a zvýšil už na 7:2. Tohle zápas rozhodlo, a i když jsme mohli ve zbytku třetiny vidět několik dalších šancí na obou stranách, zápas už to nijak nezdramatizovalo a Energie si připsala osmou výhru v řadě.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Dnešní zápas nebyl úplně podle našich představ, první dvě třetiny jsme nehráli náš hokej. Dá se říci, že jsme se zápasem hazardovali. Troufnu si říct, že jsme měli třetí část pod kontrolou a zaslouženě jsme ji vyhráli a bereme tři body.“

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): „Po prvních dvou dvacetiminutovkách v té třetí jsme měli totální výpadek. Jednoznačně se ukázalo, že domácí mužstvo bylo silnější a šikovnější na puku. Nám dělají problémy základní herní dovednosti. Musíme soupeři pogratulovat a zaměřovat se hlavně sami na sebe a vracet se k základům, protože jsme ve třech posledních zápasech inkasovali v průměru šest gólu.“