Derby zvládnuto na všech frontách, Plzeň porazili i dorostenci

S.dorost: HC Energie - HC Plzeň 1929 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Karlovarský hokej odčinil debakl z minulého týdne s Litvínovem a o tomto víkendu podstatně lépe zvládl další derby. Po úspěších A týmu a juniorů totiž dnes své vrstevníky přehráli i starší dorostenci. Defenzivně laděnou partii rozhodla branka Pavla Valeše z poloviny řádné hrací doby.
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, so 3.10.2009, Tréninková hala
Plzeň
2:1
1:1,1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 6. Bečka (Beran), 27. Valeš (Tomeček) - 4. Slavík. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci:54 . Střely na branku: 56:28. Průběh utkání: 1:1,2:1,2:1.
Karlovy Vary: Honzík - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Matyáš, Konečný, Gombár, Troška - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Bečka, Tomeček, Vrána, Beran, Záhora.
Plzeň: Polívka - Tichý, Slavík, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Špaček, Blumentrit - Mainer, Němec, Pitel, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour.

Do zápasu vstoupily oba týmy poměrně vyrovnanou a opatrnou hrou, která byla k vidění po celých 60 minut zápasu. Šance, které se objevovaly na obou stranách, končily v lapačkách gólmanů nebo míjely bránu. Až v šesté minutě došlo ke změně. Vyloučení domácího Lintemera záhy potrestal Jakub Slavík, kterému po kombinaci s Petrem Mainerem a Stanislavem Erbenem vyšla střela přímo mezi betony domácího Davida Honzíka. Na to Energie ale odpověděla stejným způsobem a po pár vteřinách vyrovnala. V kruhu stojící Matěj Beran našel před bránou samotného Šimona Bečku, jemuž rána nad beton bezchybně vyšla a plzeňský gólman Patrik Polívka proti ní už nic nezmohl. V 8.minutě se do šance dostali Zadražil s Lintemerem z domácího týmu, jejich úmysly však nedopadly podle jejich představ a plzeňská obrana jim ohrozit bránu nedovolila. Nejen obrana hostujících se musela otáčet. V 15.minutě se snažili změnit skóre Mainer s Karpíškem, o pár vteřin později si musel dát Honzík pozor na nepříjemnou střelu z úhlu z hokejky Jiřího Pitla. Ke konci třetiny dostali domácí šanci v podobě dvouminutové přesilovky za krosček Patrika Biskupa, jejich snaha ale málem přišla vhod Martinovi Němcovi, který se dokázal v oslabení uvolnit a prozkoušel tvrdou ranou Honzíka.

Druhé dějství začali domácí nešťastně oslabením, které se jim podařilo ubránit a hned si stejnou situaci mohli zopakovat. Hráči na trestné lavici se vystřídali, a Plzeň tak měla dost času na to, aby naklonila zápas na svou stranu. To ale David Honzík nedovolil a za svá záda puk nepustil. Po nastoupení vyloučeného hráče zpět na led se mohli domácí vydechnout, protože se role otočily a za svou chybu musel pykat hráč Plzně. Neutekla ani polovina jeho trestu a mohl se vrátit na ledovou plochu, protože početní výhody využil Vojtěch Tomeček, který na střelu z úhlu přihrál Pavlovi Valešovi a ten tak zvýšil stav zápasu na 2:1. Bečka s Beranem se do zajímavé šance dostali i během druhé třetiny, kdy se snažili využít početní výhody, jejich snahu si ale Polívka pohlídal. Stejně tak kombinace Hluchého se Zadražilem skončila bezúspěšně. Plzenští se snažili i do druhé pauzy vstoupit s vyrovnaným stavem, o to se chtěli postarat i Noga s Blumentritem. Ani jejich příležitost ale nevyšla a puk minul branku.

Hned z počátku závěrečné části se snižoval počet hráčů na ledě. Jako první skončil na trestné lavici hostující, po pár vteřinách se k němu připojil i domácí. I za tohoto stavu ale oba týmy bojovaly. Jakub Slavík se pokusil překvapit střelou od modré Honzíka, ten byl ale připraven a s kotoučem si poradil. Necelou minutu na to se musel starat zase Polívka, když se Otovi Táborskému podařilo ujet obraně a vyslat puk na bránu. Ve 48.minutě se ale hostující gólman musel otáčet, aby napravil svou chybu. Puk vyslaný Tomečkem odrazil před sebe, ačkoliv tak dal příležitost Zadražilovi, kterému se ale nepovedlo brankářův výpadek potrestat. Hlasitý povzdech se mezi diváky ozval i o pár minut později, kdy puk vyslaný Švecem prošel za zády gólmana, ale nepřekročil čáru a raději proklouznul na druhou stranu brankoviště. Noga se Špačkem se ještě ve 47.minutě snažili vymyslet, jak vyzrát na obranu, ale ze vzájemné spolupráce vytěžili pouze střelu, která skončila odrazem v ochranné síti. Ačkoliv se trenéři Plzně rozhodli i pro power play, z vítězství se přeci jen radovalo družstvo domácí Energie.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Já můžu klukům jenom poděkovat, ikdyž se našly pasáže, kdy se nám nedařilo, tak byl zápas skvěle vybojovaný. Byl to týmový výkon, na kterém pracovaly všechny čtyři pětky, které nastupovaly do utkání a na hráčích bylo vidět, jak moc tohle utkání chtějí zvládnout.