Devítka stále neporažena! Po parádním obratu vyhrála západočeské derby

Karlovarští deváťáci vyhráli i devátý zápas sezony. V souboji prvních dvou týmů tabulky na ledě tréninkové haly sice už prohrávali o dvě branky, po skvělé otočce a dotáhli duel k výhře 4:3 a svému soupeři se v tabulce vzdálili na rozdíl tří bodů.
Extraliga 9. tříd, 10., so 14.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
Plzeň
4:3
0:2, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 23:25 Staněk (Vaníček, Kyncl; 5/5), 38:06 Suja (Vaníček, Suchý; 5/4), 53:15 Kyncl (Zeus; 5/5), 55:25 Vaníček (Suchý, Zeus; 5/5) – 09:25 Matoušek (5/5), 09:35 Svoboda (5/5), 52:15 Matoušek (Strnad; 5/5). Rozhodčí: Helecz – Pastier, Knap. Diváci: 79. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
diváci79
Karlovy Vary: Kadoun (46. Maňák) – Zimmermann, Zeus, Suchý, Horáček, Postl, Kubík – Gerstner, Barda, Kyncl, Staněk, Kubát, Suja, Vaňourek, Mähler, Břečka, Vaníček.
Plzeň: D. Beran – Strnad, Hofmann, Holub, Lavička, Souček, Stupka – Volf, Hotařík, F. Beran, Mertl, Blengino, Svoboda, Matoušek, Mečl, Bobek.

Sledovaný duel skupiny začal ve svižném tempu a oba týmy převedly všem přítomným, proč jsou na prvních dvou místech. První změnu skóre si připsali hosté zásluhou Eliáše Matouška, který zachytil rozehrávku domácích obránců a nedal Kadounovi šanci zasáhnout. Než se Karlovarští stačili otřepat z branky, stav se měnil znovu, a to hned po deseti vteřinách. Mezi karlovarskými obránci se protáhl Vojtěch Svoboda a přesně zakončil - 0:2.

Druhou třetinu začali hosté mírnou převahou a vynutili si přesilovku, kterou nevyužili. Necelou minutu po jejím skončení Karlovarští snížili, když Jakub Staněk dorazil puk do plzeňské branky po akci Vaníčka a Kyncla. Oba týmy hrály útočně a situace před oběma brankáři byly k vidění poměrně často. Dobré příležitosti měli ke skórování Plzeňští, a to díky dvěma početním výhodám, kterým se Energie úspěšně ubránila. V závěru druhé části měla početní výhodu domácí pětice a naložila s ní velmi dobře. Po rychlých a přesných přihrávkách se prosadil z mezikruží Tomáš Suja.

Nejlepší hokej, ale i nejdramatičtější, přinesla třetí část. Oba rivalové západu chtěly vyhrát, takže se bylo na co dívat. První, kdo pohnul stavem derby, byl plzeňský Eliáš Matoušek, který ujel obráncům Energie a samostatný nájezd přesvědčivě proměnil. Ovšem radost hostů byla jen minutová a Jakub Kyncl srovnal. A to nebylo ze strany energetiků všechno. Čtyři minuty před koncem šikovně sklepl Jonáš Vaníček nahozený puk od modré čáry a domácí poprvé vedli. O výhru mohli energetici přijít v posledních dvou minutách. Barda byl vyloučen za podrážení. Škodě se nabídla přesilovka, ale obětaví domácí vyrovnání nedopustili a jako jediní v celé soutěži mají na kontě porážek nulu.

Adam Sýkora (HC Energie Karlovy Vary): Utkání se nám povedlo výsledkově i herně. Objektivně bych řekl, že jsme byli téměř celý zápas lepší a aktivnější. Přestože jsme prohrávali 0:2 a 2:3, tak se opět ukázala velká vnitřní síla týmu. Zápasy s plzeňskou Škodovkou mají vždycky vysokou kvalitu a nasazení, i proto jsme moc rádi za tři body.