Domácí sérii energetikům nepokazil ani německý soupeř

HC Energie - Ingolstadt 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
I čtvrtý domácí zápas HC Energie v nové KV Areně dopadl přesně podle představ domácích fanoušků. Energetici již v první třetině předvedli výborné ofenzivní představení a soupeři z Ingolstadtu, kterému scházelo několik hráčů základního kádru, nastříleli tři branky. Německý reprezentační brankář Pätzold nedosáhl na výborně provedený únik Kumstáta a krátký byl i na kombinace zakončené mladíky Brňákem a Dejem. O první letošní nulu se spravedlivě podělili oba domácí brankaři – Sáblík (na snímku) i Mensator.
Příprava na sezonu, přát., st 19.8.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Ingolstadt
3:0
3:0, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 4. Kumstát, 10. Brňák (Zucker, Hluchý), 18. Dej (Kristek, Pech). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. Diváci: 1700.
Karlovy Vary: Mensator (od 32. Sáblík) – Mucha, Němec, Dobroň, Prošek, Hájek, Parýzek, Černý, Brňák – Košťál, Kuběna, Kumstát – Skladaný, Melenovský, T. Rohan – Dej, Kristek, Pech – Hluchý, Haščák, Zucker.
Ingolstadt: Pätzold (Haloschan) – Schmidt, Daschner, Hinterstocker, Bakos, Hedin, Ficenec, Waginger, Goodall, Girard, Greilinger, Wren, Walsh, Hussey, Kavanagh, Bellissimo, Schenkel, Martens, Rimbeck

Hosté z Německa do Karlových Varů přicestovali se značně zdecimovanou defenzivou a utkání díky tomu dostalo pikantní nádech pro Tomáše Schmidta. Karlovarský obránce po domluvě obou klubů oblékl dres Ingolstadtu. A jeho tým se mohl hned ve druhé minutě ujmout vedení, když se Greilinger natlačil před branku. Nedokázal však zvednout puk a trefil pouze Mensatorův rozklek. Pak začali úřadovat očekávání favorité.

Ve čtvrté minutě ujeli Petr Kumstát s Jaroslavem Kristkem na jediného obránce. Vyšší z jmenovaných se rozhodl zakončit a udělal dobře. Perfektně si rozhýbal reprezentačního gólmana Pätzolda a puk mu poslal po zemi mezi nohy. V podobném přečíslení o chvilku později Zucker po Haščákově přihrávce jen těsně minul vzdálenější tyč.

Mnohem rušněji bylo i nadále před brankou Němců, a starali se o to především karlovarští pohybliví mladíci. Oko hokejového labužníka potěšila především souhra, při které Hluchý zpoza branky přihrál Zuckerovi po jehož pasu se u druhé tyčky mohl radovat obránce Tomáš Brňák.

Mensatora po delší době prověřil až Waginger, jež se zjevil v mezikruží, ale ranou do protipohybu trefil pouze okraj vyrážečky. Třetinu tak brankově zakončil domácí Rastislav Dej, který do poloprázdné klece usměrnil Kristkovku přihrávku.

Prostřední část započala Energie dlouhou přesilovkou 5 na 4, a zřejmě největší ohrožení Pätzolda v něm znamenal příklep Lukáše Pecha. Domácí útočník zasáhl německého brankáře přímo do masky. O chvilku později ještě Kristek pohrdl Dobroňovou střílenou přihrávkou před branku, zbytek třetiny už ale příliš vzrušení nenabídl. Karlovarští se před náročným švýcarským turné nikam netlačili a ani oslabený soupeř příliš myšlenek na útočení nenacházel. Účel přátelského zápasu spočívající v zapojení co největšího počtu hráčů do hry podtrhl i příchod Sáblíka v 32. minutě.

Zlepšenému obrazu hry ve třetí části nepomohla ani častá vyloučení hostů, kterým situaci komplikovala především neznalost pravidla o zakázaném vyhození puku z vlastního pásma. Energetici však v přesilovkách žádný drtivý tlak nepředváděli. Dramatičnosti přidávaly alespoň průběžné výsledky z Ústí nad Labem, kde se nakonec rozhodlo o dalším bytí Energie v poháru. V závěru se ve vyrovnané leč nepříliš záživné partii ještě musel Lukáš Sáblík několikrát ohánět, aby dokázal uhájit první čisté konto v přípravě.