Dorost: Branková smršť v Dolní Kamenné

HC Energie Karlovy Vary - HC Vsetínská hokejová 6:0 , 2:0, 2:0, 2:0

K a r l o v y V a r y - Karlovarští mladíci nastoupili k dalšímu z utkání české nejvyšší dorostenecké soutěže velice zodpovědně a s velkou střeleckou chutí. To se začalo vyplácet již po první třetině, když obě mužstva šla do kabin za dvoubrankového náskoku Karlových Varů. Ve druhé dvacetiminutovce se opět hrál velice pohledný a nápaditý hokej, hosté se už vzpamatovali a začali být nebezpečnějšími, jenže to zase domácí stačili do nedůrazné obrany odpovědět dalšími dvěma trefami, takže před závěrečnou třetinou byl vývoj zápasu již 4:0 pro domácí. V závěru dala Energie ještě dva góly a tak si Vsetín odváží šesti gólový debakl. U střeleckých hodů nechyběl kapitán Tomáš Rohan , který pomohl Karlovým Varům gólem a asistencí

Extraliga dorostu, 29. kolo, čt 8.12.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Vsetín
6:0
2:0, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 14. Přindiš (Polák, Mistoler) 16. Mistoler (Polák) 24. Martin Rohan, 36. Mistoler (Topinka), 42. Novák (Martin Rohan, Tomáš Rohan) 52. Tomáš Rohan (Topinka, Benda) . Rozhodčí: Dundr - Frühauf, Řešátko . Vyloučení: 8:7. Využití: 3:0. . Diváci: 63.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Přindiš, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Jemeljanov, Martin Rohan - Chocholáč, Mareček, Osladil, Topinka, Hudák, Záhora, Majer, Polák, Kellner, Mistoler, Chaljavin, Tomáš Rohan
Vsetín: Musil (42. Kudela) - Hastrman, Fabián, Zeman, Stříteský, Kocur, Lukeš, Sznapka, Farda, Kapr - Kořenek, Vrdlovec, Kubec, Mičulka, Švaňhal, Sýs, Švajda, Palička

Záčátek utkání nevypadal z pohledu hostů vůbec špatně.Již ve druhé minutě mohlo být vše jinak, kdyby jeden ze vsetínských hráčů dovedl svůj brejk do úspěšného konce a překonal tak skvěle zareagující levý beton dnes velmi dobře chytajícího Bendy.Vsetín hrál velmi útočný hokej, bylo vidět, že chce dávat góly, jenže ztroskotával buďto na Bendovi nebo na velmi pozorné karlovarské obraně.V páté minutě pálil David Kellner jedovatou střelu od modré, jenže tu zlikvidoval nádherným zákrokem domácí brankář lapačkou.Ale tato šance byla už také poslední z celé úvodní třetiny z pohledu hostů.Od teď přišlel velký tlak z hokejek Karlových Varů, což přineslo i své ovoce ve 14. minutě. Tomáš Polák objel hostující branku a nahrál na zcela nikým nehlídaného Petra Přindiše, pro kterého už nebyl problém prostřelit z první rány hostujícího gólmana.Ani ne za minutu a půl přišel další úder Karlovarských a to z hole Tomáše Mistolera, kdy si počkal na krátký pass od Tomáše Poláka a bekhendem z mezi kruží prostřeluje Petra Musila, brankáře Vsetína.Druhý gól jakoby srazil hostující do kolen a na rozdíl od ůvodu utkání se první třetina jen dohrávala a nepřinesla nic zajímavého.

Začátek druhé třetiny přinesl velice aktivní hru na obou stranách a dokonce gól pro domácí ve 24. minutě.Ten se zrodil na holi Martina Rohana , když byl nejrychleji u odraženého kotouče a dva metry od modré čáry nedal příklepem šanci vsetínskému brankářovi.Tímto gólem bylo takřka utkání rozhodnuto a Vsetínští se tak dostali do velké skepse a tápaní. Mančaft z Valašska ale mohl v půlce druhé dvacetiminutovky zkorigovat výsledek prudkou střelou od modré,jenže dnes velmi dobře chytající Benda byl proti.Ovšem čtyři minuty před koncem musel být pro vsetínské mladíky doslova infarktový, když se za jejich brankáře dostalo nahození od modré čáry a bezmála desetimetrový lop si našel skulinku mezi horní tyčí a maskou brankáře! Střílející Tomáš Mistoler určitě nevěřil z počátku svým očím, ale radost ze šťastně střelené branky byla evidentní.Druhá třetina skončila a přinesla velice bojovný hokej ze vsetínského pohledu, bezchybnou hru celého domácího celku a pohlednou dvacetiminutovku z pohledu diváka.

Do závěrečného dějství už rozhodnutého utkání nastoupili domácí dorostenci se stále velkou vervou vstřelit i další branky, což se vyplnilo již za minutu a půl od úvodního buly, kdy od modré vše propálil Jiří Novák od nahrávačů Martina a Tomáše Rohanových.Za stavu 5:0 hostující abdikovali a už jisto jistě chtěli konec utkání bez dalších větších šrámu.Jenže Karlovarským jejich vehementní snažení o další branky přineslo své úspěchy ještě v 52.minutě, v přesilovce, kdy nikým nepokrytý Tomáš Rohan propálil nového muže ve vsetínské brance Hynka Kudelu.Ovšem Vsetín jakoby tento gól vyprovokoval a byl obdivuhodně bojovný a bylo vidět, že chce alespoň dát jeden čestný gól, ovšem jejich až přílišné snažení ztroskotávalo na domácí obraně i brankáři Energie.Takže si Vsetínští odvážejí na Valašsko šesti gólový debakl.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů : Tak výsledek je pro nás dobrý, nic méně si myslím, že po prvních pěti minutách mohl soupeř klidně vést o dvě branky a náš vstup do utkání byl pravděpodobně nejhorší v celé sezoně.Jenže pak se to obrátilo, dali jsme dva góly a už nebylo “co řešit”.brankář Marek Benda nás velice, hlavně v úvodu utkání podržel a jak říkám,mohlo to být vše jinak.

Jaromír Korotvička, trenér Vsetína : Tak o všem rozhodlo prvních pět minut.Z nájezdu se nedal gól a z pěti střel domácích se ujaly dvě.Utkání už jsme nedokázali zvrátit, nebyla morální ani hráčská síla.Více k tomu už nemám co říci.