Dorost: Energetici si vyšlápli na slabé Ústí

Dorost: Energie - Ústečtí Lvi 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)
Mladí energetici přivítali na svém ledě Ústí nad Labem, které se v tabulce potácí až na posledním místě. O neuvěřitelných 57 bodů jsou Severočeši za Energií. Utkání bylo jasné hned od začátku, kdy se v šesté minutě prosadil Frk. Energetici si utkání pohlídali a nakonec lvíčata rozstříleli v poměru 8:1.
Extraliga dorostu, 40. kolo, so 26.1.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Ústí n. L.
8:1
2:0, 4:0, 2:1
Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Frk (Fusek), 17. Kverka (bez), 24. Frk (Kverka), 31. Fusek (Vaněk), 33. Kverka (bez), 40. Kubáč (Tomeček), 51. Vachovec (bez), 55. Fusek (Vaněk) - 52. Klouček (Žák). . Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.
Karlovy Vary: Habal (od 40. Nechvátal), Hluchý, Škrdle, Šik, Valeš, Dlapa, Konečný, Liška, Frk, Švec, Kubáč, Flieger, Veněk, Vachovec, Tomeček, Kverka, Fusek
Ústí n. L.: Petrásek (od 40. Husa), Šefl, Sova, Volenič, Andres, Burkovec, Poláček, Antal, Kubu, Ptáček, Žák, Kučera, Rybalkin, Chytrý, Svatý, Klouček, Jankovič, Slavíček, Purma, Kašák, Pojezný

Už od úvodu utkání byl jasně znát velký rozdíl v tabulce mezi oběma týmy. Energie začala aktivně a vždy byla o krok před Ústím. Ústečtí se ale nenechali zastrašit rychlou hrou a Vary to v úvodu neměly zdaleka tak snadné. Rozhodně se bylo na co dívat. Jako první se do střelecké listiny zapsal již v 6. minutě energetik Frk, když dokončil kombinační akci svých spoluhráčů. Od tohoto okamžiku byla převaha ještě větší a dal se předpokládat hladký průběh utkání. Ústí však bylo stále aktivní, ale na vyrovnávací gól chyběla větší šance. Až do sedmnácté minuty zůstával stav stejný. Po chybné přihrávce Severočechů se dostal ke kotouči Kverka a přesnou střelou do odkrytého rohu branky zvýšil skóre na 2:0. Do konce třetiny se už nic nezměnilo, a tak do šaten odcházeli Ústečtí s dvoubrankovou ztrátou.

Druhou třetinu začali aktivněji Lvi, s cílem vyrovnat stav utkání. Energetici je však ve svém pásmu nechali hrát pouhé tři minuty. Ve čtvrté minutě dal jasně najevo Frk, že Lvům nenechá žádnou příležitost, když posunul stav na světelné tabuli na 3:0. Ústí se však nenechalo vyvézt z rovnováhy a stále hrálo pohledný hokej. To však skončilo minutou jednatřicátou, kdy po krásné kombinační akci upravil skóre Fusek. Lvům bylo jasné, že utkání již zřejmě nevyrovnají a jakoby přestali jít do soubojů naplno. Důkazem byla jejich přesilová hra, kterou nejen že nedokázali využít, ale ani si nepohlídali domácího Kverku, který ujel obraně a z nájezdu zvýšil na 5:0. Utkání už mělo svého vítěze. Ještě před odchodem do šaten prověřil pozornost hostujícího brankáře Kubáč a zřejmě ho nachytal v nepozornosti, jelikož za jeho záda poslal v pořadí již šestý gól.

Třetí třetinu už Karlovarští jen dohrávali a do brány se postavil náhradní gólman Patrik Nechvátal. Celých jedenáct minut vodili domácí své soupeře za nos a Lvi se téměř vůbec nedostali ke kotouči. Když rozvlnil posedmé síť za hostujícím brankářem Vachovec, nebylo už o čem mluvit. Ústí se ale z nelibého stavu nepoložilo a za minutu a půl snížil na 7:1 Kučera. Dal tím aspoň malou útěchu svému týmu. Na rychlou odpověď z řady energetiků nebylo třeba dlouho čekat. Po chvíli se už domácí hnali dva na jednoho a Vaňkovu přihrávku přesně vystihl Fusek. Do konce utkání už zůstal stav stejný a Energie zaslouženě vyhrála.

Asistent trenéra domácích
Zdeněk Houdek: V utkání jsme měli jasnou převahu již od začátku zápasu. Bylo znát, že hraje celek z popředí tabulky s posledním týmem. I přes absenci značné části hráčů jsme podali skvělý výkon.

Asistent trenéra hostí
Sergej Kabanov: S dnešním výkonem jsem velmi nespokojený. Prohra s tak velkým rozdílem není přípustná a určitě uděláme nějaké změny v kádru, protože někteří hráči tu nemají co dělat.