Dorost: Seznační obrat v Litvínově

JUN: HC Litvínov - HC Energie 3:1
SDO: HC Litvínov - HC Energie 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Parádní kousek se v sobotu podařil mladým energetikům. Starší dorostenci sice v úvodu souboje s Litvínovem zaspali a jejich svědomí tížilo už tříbrankové manko, jenže tým dokázal v dalším průběhu ukázat mimořádný charakter. A když dvě minuty před koncem rozvlnil Vojtěch Tomeček (na snímku) soupeřovu síť počtvrté, mohli se Západočeši radovat z dalšího bodového importu. Na stejném ledě naopak neuspěli junioři.
Extraliga staršího dorostu, 16. kolo, so 24.10.2009, Zimní stadion Litvínov
3:4
2:0, 1:3, 0:1
Branky: Gombár, Sýkora, Zadražil, Tomeček. Nahrávky: Kubáč, Táborský, Winkler, Beran, Zadražil. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Václav Eismann, trenér Energie: Když byl ve 32. minutě stav 3:0 pro domácí, nikdo by asi na energetiky nesázel. Zlomem byl hrubý faul litvínovského hráče na jednoho z hostujících hokejistů, který skončil otřesem mozku. Tato situace mužstvo motivovala správným směrem a začal málokdy vídaný obrat. Litvínov měl často problém dostat kotouč ze svého obranného pásma. Dokonalý obrat byl završen dvě minuty před koncem Tomečkem. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za to, že ani za značně nepříznivého stavu nesložilo zbraně.