Dorost Tygry nezkrotil a všechny body zůstaly pod Ještědem

Poslední venkovní duel základní části nezačali energetici vůbec špatně a už ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Následně však museli dotahovat náskok libereckých mladíků. To se jim povedlo ve třetí třetině, ale po osmnácti sekundách si Tygři vzali vedení zpět a už si ho udrželi. Parádní zákroky předváděli oba gólmani. Petr Kašpar si připsal dvacet devět zákroků.
Extraliga dorostu, 26., čt 14.12.2023, Liberec, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
3:2
2:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 07:57 Kučera (Stromský; 5/5), 13:34 Šejc (Bělohorský; 5/4), 53:24 Bělohorský (Krajdl; 5/5) – 03:14 Michalov (Blažek, Tomek; 5/5), 53:06 Vaníček (Horáček, Kůrka; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek – Juránek, Štěpánek. Diváci: 68. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
diváci68
Bílí Tygři Liberec: Charvát – Stromský, Vaněček, Kachlíř, Fiala, Novák, Hrouda – Pekr, Kratochvíl, Beneš, Bělohorský, Bajer, Šejc, Krajdl, Kučera, Kinter.
HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Čermák, Horáček, Jílek, Kůrka, Magner, Kubík – Habla, Blažek, Kváš, Wardas, Slavík, Michalov, Kyncl, Vaníček, Tomek.

V úvodu utkání se v útočném pásmu drželi liberečtí hráči, ale Petr Kašpar mohl zůstat poměrně v klidu. Nachytat se od Viktora Wardase nenechal Sebastian Charvát. O čisté konto však nakonec liberecký gólman přišel jako první, když ve čtvrté minutě Marko Michalov zužitkoval přihrávku Vlastimila Blažka a poslal puk do odkryté části branky. U zrodu této akce stál Petr Tomek. Vyrovnávací gól Šimona Bělohorského odmávl Petr Kašpar svou lapačkou. Puk do karlovarské branky nakonec v osmé minutě dostal Matěj Kučera poté co tečoval nahození Víta Stromského. Po několika šancích na obou stranách šli energetici do čtyř.

Ve vlastním oslabení se k brance Tygrů vydali Viktor Wardas a Jakub Habla, jeden z bránících hráčů jim však jejich akci stopl. Liberečtí tuto početní výhodu využili krátce po její polovině, když Šimon Šejc dostal dorážkou puk do karlovarské branky. Šance Oskara Magnera na srovnání skončila na Charvátově lapačce. Pernou chvilku si Petr Kašpar užil v šestnácté minutě, když se po střele Jakuba Vaněčka vyražený puk málem snesl za jeho záda. Na zeď v karlovarské brance narazil v osmnácté minutě Filip Kinter. Kvůli zásahu jednoho z domácích neskončila v brance, krátce před koncem třetiny, dorážka Marka Michalova.

Také ve druhé třetině vyhráli úvodní vhazování energetici, ale hra se vzápětí otočila. V šancích se následně střídaly oba týmy. Také liberečtí mladíci se ve vlastním oslabení vydali do útoku. Petr Kašpar však akci Šimona Bělohorského a Dominika Krajdla zastavil rychlým přesunem. V následujících minutách dost střeleckých pokusů na obou stranách končilo mimo tři tyče. Velkou šanci měli ve třicáté osmé minutě Dominik Krajdl za Tygry a na straně energetiků Petr Tomek, ale ani jeden ze střelců nedokázal najít mezírku mezi betony. Tutovku Matěje Kučery spálil ve třicáté deváté minutě Petr Kašpar, který se nenechal nachytat a zasáhl betonem.

Ve čtyřicáté druhé minutě narazil Šimon Šejc na Kašparovy betony. O chvíli později zkoušel mezi Charvátovy betony napasovat puk Jakub Kyncl. Vyzrát na pozorné gólmany zkusili od modré nejprve Dominik Novák a poté i Vojtěch Horáček, který byl jen kousek od gólu, ale liberecký gólman nakonec puk zvládl vykopnout. Nepřišel si na něj svými parádními střelami ani Lukáš Slavík. Vyrovnání se energetici dočkali až v padesáté čtvrté minutě, kdy kotouč mezi betony do branky poslal Jonáš Vaníček, který zakončil kombinaci Vojtěcha Horáčka a Pavla Kůrky.

Uběhlo pouze osmnáct sekund a skóre se měnilo znovu, když si liberečtí mladíci díky Šimonovi Bělohorskému, který zůstal zapomenut před brankou, vzali vedení zpět. Střelecké choutky Tygrů tlumil v závěru utkání Petr Kašpar. Pozadu nezůstával ani Sebastian Charvát. V posledních dvaceti sekundách to energetici zkusili v šesti, ale ke srovnání skóre už neměli dostatek času a tak všechny body nechali pod Ještědem.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec):

Myslím si, že jsme viděli krásný mládežnický hokej. Byl živelný, na obou stranách byli velice šikovní hráči. Byla tu spousta šancí, což muselo diváky bavit. Rozhodlo podle mě to, že jsme odpověděli velice rychle na branku na 2:2, a to vlastně hned v dalším střídání. Tím jsme soupeře ke konci malinko zlomili a pak už si to nějak pohlídali. Musím kluky pochválit a my musíme pokračovat dál a dobře se naladit na to, co nás čeká příští týden.

Martin Gombár (HC Energie Karlovy Vary):

Úplně se nám nepovedl vstup do zápasu. Pak jsme museli udělat nějaké drobné změny v sestavě a myslím si, že od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Bohužel se nám to v závěru nepovedlo otočit, inkasovali jsme a vyrovnat podruhé už se nám nepodařilo.