Dorost: Za chyby se platí i s vysoce nasazenou latí! Dorost podruhé prohrál

HC Enerie – HC Jihlava 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
A je to tak. V zápase nabitém dobrými hráči a ještě lepšími gólmany šlo dnes nejen o štěstí a dobře zvládnutou techniku, ale také o chladnou hlavu a pevné nervy. Po první třetině, jež skončila 0:0, vše ještě vypadalo poměrně nevinně, rozhodla však až poslední dvacetiminutovka, do které se šlo za stavu 1:1. Naději domácích na tříbodový zisk vyvolal Andreas Hampl. Zanedlouho poté ovšem přišlo vyrovnání a následně v rychlém sledu i další dvě branky, které bohužel padly po domácích chybách obrany. Jiskřičku naděje zažehl ještě Daniel Záhora, se kterým Vám přinášíme rozohovor o utkání. Ani jeho branka půl minuty před koncem však nestačila na vyrovnání, a tak Energie odešla z duelu bez zisku bodu.
Extraliga dorostu, 13. kolo, pá 12.10.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Jihlava
3:4
0:0, 1:1, 2:3.
Branky a nahrávky: 26. Záhora (Liška, Putyera), 42. Hampl (Dlapa, Vaněk), 60. Záhora (Vachovec) - 22. Zeman (Vysloužil, Musil), 48. Peška (Zeman, Musil), 53. Kuřítko, 59. Polcar. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 79. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:4, 3:4.
Karlovy Vary: Endal - Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Jihlava: Klimeš - Šidlík, Musil, Cirhan, Kolda, Kvasnička, Hejl - Kuřítko, Peška, Malec, Zídek, Vysloužil, Zeman, Polcar, Kasalý, Mikeš.

Utkání začalo celkem „zostra“, ale kupodivu v podání jihlavských hokejistů. Hodně tomuto faktu přispělo i vyloučení domácího Funka za hákování. Právě v této početní výhodě si Jihlavští vytvořili bezpočet šancí. Ihned po skončení dvouminutového náporu se do velice slibné akce dostal energetik Ondřej Liška, ale na povedenou střelu byl hostující brankář připravený. O dvě minuty později ukázal šikovnost svých rukou opět karlovarský hráč, tentokrát Marek Švec. Krásný samostatný průnik přes polovinu hřiště s obehráním obou beků v rudých dresech dotáhl až před branku, ovšem brankář Klimeš si jeho šanci pohlídal. Jihlava ale také nebyla pozadu, i soupeř si dokázal vytvořit řadu šancí. Ke konci utkání mohli opět hosté poděkovat svému brankáři za pohotový zákrok neméně pohotové a povedené střely Martina Frka, do které v poslední chvíli vložil brankář z Vysočiny svůj levý beton. Živo bylo ale i čtvrt minuty před koncem prvního dějství na druhé straně. Hostující Kuřítko nastřelil pravou tyč Endalovy brány. To už ale byla poslední tečka velmi živé a pro oko diváka atraktivní první třetiny.

Druhé dějství začalo obdobně jako první skončilo. Otevření skóre byli velice blízko jihlavští borci, jenže v poslední vteřině skočil do střely domácí Ondřej Dlapa a tím odvrátil téměř jasný gól. Dukla se mohla zanedlouho přeci jenom radovat. V čase 21:13 prostřelil Endala Adam Zeman. Po nahrávce Vysloužila se trefil z blízkosti k pravé tyči a dukelští hráči zvedli ruce nad hlavu. Jihlava se ale neradovala dlouho. Za hákování opustil hřiště na dvě minuty Musil, a Vary tak měly slibnou šanci, kterou záhy proměnily prostřednictvím Daniela Záhory. Ten byl nejrychleji u odraženého kotouče a pohodlně skóroval do poloodkryté levé části klece. Ve vlastním oslabení se vrhl do brejku Martin Chocholáč, ale byl ve finální fázi zablokován, tudíž sudí vyloučil jednoho z hráčů Dukly za nedovolené bránění. Energii mohlo ještě víc pomoci následné vyloučení dalšího z protihráčů, ovšem početní výhodu 5:3 nezužitkovala. Utkání bylo tedy i nadále otevřené remízou 1:1. Zhruba čtyři minuty před koncem druhé části se vyznamenal opět, i v jiných utkáních, dobře chytající Václav Endal. Adam Zeman si vytvořil prostor u pravého kruhu, nahrál najíždějícímu Kuřítkovi, který do nahrávky vložil hůl. Kotouč tak směřoval přímo do odkryté branky, jenže tento jistý gól zmařil pohotový přesun domácího brankáře. Opravdu pěkný moment dnešního utkání. Nestačil však na to, aby po závěrečné siréně odcházeli hráči některého z týmů do kabin s úsměvem prokazující brankové vedení.

V úvodu posledního dějství odešel na trestnou lavici Martin Kuřítko, jenže si moc dlouho neposeděl. Přesně deset vteřin uběhlo z trestu, když se po povedené střele od modré Ondřeje Dlapy trefil z dorážky Andreas Hampl. O pár minut později přišla největší minela dnes poměrně slušně chytajícího jihlavského gólmana. Při vlastním oslabení si dojel do levého rohu, chtěl nahrát přes půlku hřiště, ovšem puk mu neskutečně sklouzl z hole přímo před karlovarského Martina Funka. Funk byl zřejmě nečekanou situací tak zaskočen, že nedokázal trefit úplně odkrytou klec. Tato chyba karlovarského útočníka musela Energetiky mrzet, protože pro ně v čase 47:12 přišla smutná chvíle. Z dvojnásobné přesilovky se po přesné teči Davida Musila od modré trefil Ondřej Peška a stav utkání byl opět vyrovnaný tentokrát 2:2. Útočná síla jihlavských pokračovala i nadále a jejich dobré počínání sklidilo svou úrodu za necelých pět minut po dorovnání Peška. Tentokrát to byl Martin Kuřítko, který zachytil odražený kotouč od chrániče protihráče a pohotově vystřelil. Energie však stále neztratila naději. Ovšem zanedlouho po té přišla hrubka domácí obrany a naskytl se tak prostor pro skórování. Michal Polcar tuto možnost využil a Jihlava získala už dvoubrankový náskok. Karlovarští se ale snažili zachovat chladnou hlavu a pevné nervy a v poslední minutě se pokusili o nemožné. To se jim z poloviny vydařilo. V čase 59:34 se po drtivém tlaku po několikáté dorážce prosadil Daniel Záhora. Domácí měli i několik dalších šancí, ovšem závěrečná siréna jejich snažení nadobro zhatila. V Karlových Varech byl tedy vidět pěkný hokej s poměrně nečekaným výsledkem.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, soupeř byl však lepší už i v první třetině. Potom Jihlava nechala prázdnou bránu, my jsme šanci neproměnili, ale soupeř, který měl šanci krátce po nás, ano. Mrzí nás i poslední branka po individuálních chybách v obranné činnosti. Nicméně nedá se nic dělat, musíme pracovat dál.

Jiří Jungwirth, trenér Jihlavy: Myslím si, že utkání bylo dobré. Domácí byli překvapení z té naší hry a myslím si, že nás i trošku podcenili. Zahustli jsme střední pásmo a bylo vidět, že si s tím Vary nevěděly příliš rady. Byli jsme dneska trpělivější a to nám přineslo úspěch.