Dorost bodoval i na jihu

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Další bod do extraligové tabulky si mohou po sobotě připsat karlovarští dorostenci. V souboji se silnými Českými Budějovicemi se dvěma zásahy obránce Michala Tollingera dostala Energie do těsného vedení, houževnatý soupeř ale hned na úvod závěrečného dějství vyrovnal. I díky výkonu obou brankářů do konce další branka nepadla, a tak si Karlovy Vary vezou z Českých Budějovic výsledek 2:2, po třetinách 0:0, 1:2 a 1:1.
Extraliga dorostu, 5. kolo, so 17.9.2005, Budvar Aréna
České Budějovice
2:2
0:0, 1:2, 1:0
Branky: 32. Stejskal (J. Heindl), 42. Dušek (Feferle) - 31. Tollinger (Tomeček, Topinka), 34. Tollinger (Záhora) Vyloučení: 6:5 Využití: 0:1 Rozhodčí: Pešina - Blažek, Deim. Diváci: 52. Nejlepší hráči: Stejskal, Klestil - Tollinger.
České Budějovice: Klestil - Kokeš, Heindl, Dušek, Klement, Vráblík, Kovácsik - Stejskal, Bíza, Ferebauer - Feferle, Ťoupal, Červený - Vondruška, Sekera, Šaršok - Horák, Polodna, Ježek - Hudler, Rezek.
Karlovy Vary: Benda - Tollinger, Tomeček, Novák, Rohan, Přindiš, Ryžok - Kellner, Topinka, Polák - Záhora, Klcso, Rohan - Majer, Mareček, Mistoler - Truhlář, Hudák, Chaljavín - Chocholáč

V sobotu po poledni byli diváci v Budvar Aréně svědky vyrovnaného utkání mezi dorosteneckými celky HC České Budějovice a HC Energie Karlovy Vary. Do utkání lépe vstoupil hostující tým, když už v 1. minutě ostře střílel Polák. Svojí aktivní hrou si hosté záhy vynutili přesilovou hru, kterou domácí celek zvládl a tím se dostal do tempa zápasu. Oba týmy předváděly svižný hokej, hrálo se nahoru dolů a brankáři se rozhodně nenudili. V 9. minutě najížděl ze strany domácí Polodna, ale mezi tři Bendovy tyče svou nebezpečnou střelu neumístil. Na druhé straně vystihl rozehrávku domácích Mareček a vyzkoušel pozornost Klestila v brance Jihočechů, který se nenechal překvapit. Gólmani poté museli řešit několik dalších ošemetných situací, ale ani jeden z nich nepustil kotouč za svá záda, a proto se do šaten šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Na začátku prostředního dějství oba týmy pokračovaly v nastoleném trendu a hra měla nadále spád. V páté minutě rozhodčí spustil lavinu vyloučení na straně Západočechů. Ani jednu z nabídnutých přesilovek však mladíci z jihočeské metropole nevyužili, což se jim stalo osudným. Ve 39. minutě poslali dorostenci z lázeňského města varování v podobě tyčky, do které nasměroval svou střelu Mareček, jenž jel sám na Klestila. Ve 31. minutě nabídl rozhodčí početní výhodu také hostujícímu celku. Ten jí, na rozdíl od domácích, nepohrdl a za zvýšenou aktivitu se dočkal odměny. Tollinger pálil od modré a nemýlil se - 0:1. Hosté se dlouho neradovali, protože už za šestnáct vteřin zvedal ruce nad hlavu Stejskal, jenž se prosadil ze skrumáže před brankou - 1:1. Mladíci zpod Černé věže si ponaučení z předchozích okamžiků nevzali a hosté trestali podruhé. Za dvě minuty jeli Záhora a Tollinger sami na domácího brankáře a druhý jmenovaný se štěstím uklidil puk k tyči - 1:2. Do konce druhé části byli Energetici lepším týmem a domácí celek měl velké štěstí, že skóre neposkočilo na rozdíl dvou branek. Siréna byla v tu chvíli vysvobozením pro trápící se Jihočechy a na ukazateli svítilo skóre 1:2.

O přestávce museli trenéři Soudek s Červeným výrazně promluvit hráčům do duše, protože na led vlétlo jiné červenobílé mužstvo. Hned po 61 vteřinách bylo vyrovnáno, když se trefil Dušek po nahrávce Feferleho před branku – 2:2. Na začátku třetí části hrálo na ledě pouze jedno mužstvo a štěstí měl tentokrát hostující Benda při střelách Kovácsika od modré, kterou jen reflexivně vyrazil betonem a Rezka, jenž obkroužil s pukem bránu, ale gólmana nepřekonal. Postupem doby se hra zase vyrovnávala a hosté o sobě dali výrazně vědět Majerem, který po přihrávce zpoza brány tváří v tvář Klestilovi neuspěl. Domácí se posléze nadechli k závěrečnému tlaku, ve kterém zamkli karlovarské hráče do jejich obranného pásma a brankář Benda musel výrazně podržet své mužstvo. Českobudějovičtí hráči se nakonec nedokázali potřetí prosadit a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2, se kterou byly oba týmy spokojeny.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: Dnes jsme hráli proti týmu, který patří k favoritům naší skupiny. Je to kvalitní mužstvo, což dokázalo na předchozích výsledcích. Čekali jsme vyrovnané utkání. To se potvrdilo a nás mrzí laciné branky, které jsme inkasovali a některé promarněné šance. Je škoda, že jsme nezískali dva body, ale bod s tímto soupeřem je odpovídající.

Karel Mlejnek, trenér HC Energie Karlovy Vary: Jeli jsme si do Českých Budějovic pro bod. Ten máme, takže jsme spokojeni. Zápas byl od první třetiny vyrovnaný, ale oba mančafty mohly v závěru otočit skóre na svou stranu.