Dorost bojoval s lídrem, proti Spartě bere bod

Karlovarští dorostenci pokračují ve zlepšených výkonech ve druhé části sezony. Proti lídrovi nižší nadstavbové skupiny dokázali dvakrát vyrovnat, o výhře Pražanů 3:2 rozhodl v nájezdech Albert Bareš. Se Spartou tak svěřenci Tomáše Andryse berou bod, už za dva dny přivítají na domácím ledě další celek z hlavního města, pražskou Kobru.
Extraliga dorostu, II. 4, čt 13.12.2018
Sparta
2:3sn
0:1, 1:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 33. Rymon, 50. Czingel (Hrůša) – 17. Němec (Pírs), 39. Höll (Vitouch), rozh. náj. Bareš. Rozhodčí: Petružálek – Dyršmíd, Bláha. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Kubát – Houdek (C), Vogel, Petretič, Hohl (A), Prošek, Žďárský – Matas, Sapoušek, März (A), Blecha, Botoš, Remeš, Rymon, Hrůša, Czingel.
Sparta: Krbeček – Ducháč (A), Brůna, Tomov, Ludvík, Horáček, Menzel – Krupička, Mácha, Broš, Červenka, Vitouch (C), Bareš, David, Kalný, Höll, Němec, Pírs

V prvním dějství byl k vidění takový hokej. Začátek měli trochu více po kontrolou hosté, zpomalilo je však vyloučení Bareše. V přesilovce domácí silně tlačili, po střele jednoho z obránců dokonce za Krbečkem zazvonila tyč.

V 17. minutě karlovarští vyslali na Krbečka několik střel, ani jedna však nebyla úspěšná. A ukázalo se pravidlo „nedáš, dostaneš“, když se o chvíli později hosté zásluhou střely Richarda Němce ujali vedení. Domácí chtěli dychtivě vyrovnat a málem se to podařilo Miroslavu Czinglovi, který trefil tyč.

Přesilovku v úvodu druhé třetiny Sparťanští nevyužili, o chvíli později neuspěl ani Michal Vitouch, který ujel sám na Kubáta, ten si s jeho bekhendovým blafákem poradil. Necelou minutu poté se nechal vyloučit za nedovolené bránění David Prošek a hosté měli k dispozici další přesilovku.

Ta jim ale vydržela jen 30 vteřin, jelikož Filip Ducháč hákoval. Ve hře čtyři na čtyři si do obrany si neporozuměli sparťanští beci, puk jim vzal Dominik Rymon, kterému se povedlo bekhendovou kličkou překonat Jakuba Krbečka. Necelých sedm minut poté se po úspěšně přežitém oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho Michal Vitouch a Sebastian Höll. První jmenovaný zvolil možnost přihrávky na Sebastiana Hölla, který střelou z první z mezikruží vymetl levý roh Kubátovy svatyně.

Třetí dějství začalo velmi opatrně. Prvních osm minut nevyslal ani jeden z celků pořádnou střelu na bránu. První šanci měl až Dominik Rymon, jehož střelu chytil Krbeček. Necelých dvacet vteřin poté si puk ve středním uzmul Petr Hrůša, vyslal přesnou přihrávku před branku pro Miroslava Czingela, kterému už nedělalo problém bezchybně zakončit. Oba celky opět začaly opatrnější hrou, nikdo nechtěl dostat zbytečný rozhodující gól. Rozhodnout tak mohl dvanáct vteřin před koncem Remeš, který ale orazítkoval jen tyč.

Od startu prodloužení byla aktivnější Energie, i díky přesilové hře, ani jednu ze střel však nedokázala zužitkovat v gól. Po konci přesilovky se hra přelévala z jednoho konce kluziště na druhý, třicet vteřin před koncem ještě Adam Mácha provětral Kubátovu lapačku.

V nájezdech hosté proměnili hned ten první zásluhou Broše, na kterého navázal ve třetí sérii gól Alberta Bareše, který se ukázal jako vítězný. Stav ještě na 1:2 na nájezdy zkorigoval Miroslav Czingel, porážku už ale nikdo z jeho spoluhráčů neodvrátil.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři ke dvěma bodům. V prvních dvou třetinách jsme byli zbytečně nervózní. Až ve třetí části jsme začali konečně hrát, co jsme chtěli a vyrovnali jsme. Alespoň jsme z tohoto zápasu zvládli vydolovat bod.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Podle mě to bylo velmi vyrovnané utkání. Měli jsme větší štěstí při zakončení při nájezdech. Deset minut před koncem jsme dostali zbytečný gól na 2:2, i když jsme hráče upozorňovali, aby hráli s jistotou. Chtěli jsme vyhrát minimálně za tři body, ale za dva jsme také rádi.