Dorost dál sviští na vítězné vlně! O body tentokrát obral Motor

První venkovní duel sezony zavedl svěřence Tomáše Andryse na jih Čech, kde se utkali s dorostem Motoru. Od počátku utkání energetici tahali za delší konec. Před koncem druhé části už měli hráči Energie třígólový náskok. Tento stav vydržel až do šedesáté minuty, kdy českobudějovičtí mladíci poprvé v zápase překonali karlovarského gólmana. To však na výsledek zápasu už nemělo vliv a energetici si tak z jihu Čech vezou tři body.
Extraliga dorostu, 2., so 9.9.2023, České Budějovice, Budvar aréna, II. LP
České Budějovice
1:3
0:1, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 59:45 Mařík (Nedorost; 5/4) – 11:23 V. Blažek (Slavík, Tomek; 5/4), 32:13 Slavík (Čihař, Wardas; 5/5), 36:13 Wardas (4/5). Rozhodčí: Hrdlička – Maňák, Stacho. Diváci: 143. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
diváci143
České Budějovice: Hájek – Dušák, Nedorost, F. Blažek, Jaroš, Šrámek, Schmied, Matějka – Lev, Přibyl, Pánek, Hanzák, Barna, Muška, Hřebejk, Hečko, Novotný, Mařík.
Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – V. Blažek, Tomek, Kožík, Šedivec, Slavík, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.

Do útoku se karlovarští mladíci hnali od úvodního buly. Příležitost ale dostali i hráči Motoru. Prvními testy prošli oba gólmani úspěšně. První větší šanci utkání si v početní výhodě připsal Vojtěch Čihař, když jeho dorážku Jakub Hájek jen tak tak ukryl pod lapačkou. Svou početní výhodu před polovinou třetiny nevyužili ani domácí, i když několika pokusy Michala Oršuláka trochu rozehřáli. Druhou přesilovku už energetici díky kombinaci Petra Tomka, Lukáše Slavíka a Vlastimila Blažka proměnili. Hráč Motoru si na trestné lavici pobyl pouhých dvacet dva sekund.

Od čtrnácté minuty se Karlovarští docela zapotili, neboť se na ledě na zhruba minutu a půl ocitli ve třech. Šanci na srovnání Jakuba Lva však Michal Oršulák zlikvidoval. Třetina nakonec skončila za stavu 1:0 ve prospěch týmu Energie.

Úvod prostřední části kopíroval začátek zápasu včetně početní výhody, která opět začala běžet ve čtvrté minutě třetiny. Vedení mohl tentokrát zvýšit Petr Tomek, jenže do své rány dal moc velkou razanci, a tak Jakub Hájek zůstal bez práce. V početní výhodě si následně zahráli i českobudějovičtí mladíci, ale opět zůstala nevyužita. Kopírování první třetiny pokračovalo i ve zbývajícím čase. Hráči Energie totiž svou druhou přesilovku i v této části utkání proměnili. Tentokrát akci Vojtěcha Čihaře a Viktora Wardase zakončoval Lukáš Slavík.

Do konce třetiny další početní výhodu získali mladíci z Motoru. A gól v ní tentokrát padl. Jenomže ze strany Energie. Viktor Wardas si u mantinelu sebral kotouč, obloučkem si sjel do mezikruží, kde se prosmýkl mezi bránícími hráči a poté co oblafl golmana, poslal kotouč kolem jeho brusle do prázdné části branky. Krátce předtím, než se hráči rozešli do kabin, zahrozil Nikolas Mařík. Jeho střela však skončila pouze u Michala Oršuláka, který svůj tým výborně držel.

V poslední části zápasu si oba týmy vytvořily poměrně dost šancí a chvílemi se téměř spravedlivě střídaly v držení puku. Početní výhodu měli tentokrát pouze energetici, ale domácí se zvládli ubránit. Když už to vypadalo, že si Michal Oršulák připíše první čisté konto v sezoně, tak se svého gólu dočkal Nikolas Mařík. Českobudějovický útočník dostal před branku nabito od Václava Nedorosta a poslal kotouč nad lapačkou karlovarského gólmana. Na světelné tabuli v tu chvíli svítil čas 59:45. Touto trefou se však nezměnil výsledek zápasu a energetici tak i ve druhém zápase sezony berou tři body.

David Vrbata (Banes Motor České Budějovice):

Dnes jsme celý zápas tahali za kratší konec. Nebyli jsme efektivní v koncovce, nevyužili jsme ani dvouminutovou přesilovku pět na tři. Karlovy Vary zaslouženě berou tři body.