Dorost padl s Třemošnou, v prvních pěti minutách dvakrát inkasoval

Karlovarští dorostenci si po prohře s Piráty chtěli spravit chuť s Třemošnou, jenže podcenili start. Už po čtyřech a půl minutách byl stav 2:0 pro Meteor. Karlovarští ještě v půlce utkání snížili na 2:1, jenže více gólů dnes výtečný brankář Ženíšek za svá záda nepustil. V nadstavbě se po minutě v přesilovce prosadil Ondřej Matas.
Extraliga dorostu, II. 6, čt 10.1.2019, KV Arena
Třemošná
1:2
0:2, 1:0, 0:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: . 32. März, 62. Matas (Botoš) – 1. Schindler (Bulka), 5. Borák (Holý, Pešek).
Rozhodčí: Němec – Hřebík, Baxa
vyloučení2:6
využití1:0
střely na branku50:16
diváci57
Karlovy Vary: Kubát (Bajgar) – Houdek, Vogel, Žďárský, Hohl, Petretič, Prošek – Matas, Sapoušek, März, Šmajda, Botoš, Rymon, Blecha, Hrůša, Bubanec
Třemošná: Ženíšek (Vondraš), Bulka, Houdek, Plecitý, Trachta, Čarda, Poch, Malkovský – Beránek, Steinbrücker, Schindler, Pešek, Holý, Kozlík, Martinec, Beníšek, Borák, Lajoš, Albrecht

Úvod utkání patřil výrazně hostům z Třemošné. Ti se zvládli prosadit již po dvaceti pěti vteřinách hry zásluhou střely Nicolase Schindlera a necelé čtyři minuty poté po výtečné přihrávce Jakuba Holého před branku doklepl kotouč do odkryté svatyně Matyáš Borák. To domácí odrovnalo, a tak je hosté tlačili ještě tři minuty, než přišlo následné vyloučení za špatné střídání. Tím se hra ustálila. Od dvanácté minuty energetici zabrali a snažili se stůj co stůj stav alespoň snížit, proti tomu byl ale gólman Meteoru Filip Ženíšek.

Začátek druhé části patřil opět hostům, tentokrát si ale domácí obrana pohlídala, aby nepadla branka. Poté převzali iniciativu energetici a na Třemošnou si vypracovali velký tlak. V šesté minutě Samuel Šmajda navíc svou střelou z mezikruží orazítkoval břevno Ženíškovy branky. Ke stálému presu na Třemošnou pomohlo ještě Bulkovo vyloučení. Po skončení přesilovky si obránci Meteoru nerozuměli s rozehrávkou a naservírovali tím příležitost pro Lukáše Märze, který trefil přesně pravý dolní rok jinak dobře střežené Ženíškovy svatyně. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a každá útočná akce byla hned zmařená obranou

Start třetího dějství vyšel konečně lépe karlovarským. Opět si vytvořili na Meteor velký tlak. V páté minutě jeli Lukáš März a Ondřej Matas v přečíslení dva na jednoho. Po Märzově přihrávce Matas pálil, jenže Ženíšek měl lapačku na svém místě. Devět minut poté Domink Rymon orazítkoval svou tvrdou střelou tyč. Energetici dobře zásobovali Ženíška střelami, jenomže ten svou svatyni strážil dokonale, a tudíž mu za záda už žádný kotouč nespadl.

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): Po naprosto katastrofální první třetině jsme měli mnohem více ze hry. Bohužel jsme nebyli schopni nějakou šanci proměnit. Samozřejmě musím pochválit soupeřova brankáře za skvělý výkon a pogratulovat Třemošné k vítězství.

Albrecht Zdeněk (HC Meteor Třemošná): Jsme moc rádi za tři body, kvůli tomu jsme sem přijeli. Od nás to byla spíše defensivní hra. Body jsme potřebovali k záchraně, takže je super, že se nám je povedlo urvat.