Dorost podlehl Spartě, domů se vrací bez bodu

V Tipsport aréně se v sobotu utkaly dorostenecké týmy pražské Sparty a karlovarské Energie. Domácí Sparta suverénně ovládla první třetinu, čímž rozhodla o svém vítězství, když hostující Energii nasázela čtyři góly. Ve druhé třetině vstřelil karlovaský Ondřej Matas alespoň jeden gól pro hosty. V nadstavbě o bonusový bod pro Spartu rozhodl Adam Mácha, který zároveň zkompletoval hattrick.
Extraliga dorostu, II. 9, so 19.1.2019
Sparta
4:1
4:0, 0:1, 0:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 5. Mácha (David, Höll), 8. Adamec (Krupička, Tomov), 10. Adamec (Krupička), 20. Mácha (Krupička), 61. Mácha (Krupička, Ducháč) – 28. Matas (Prošek). Rozhodčí: Pavlovič – Dědek, Hradil. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Rozhodčí: Pavlovič - Dědek, Hradil
vyloučení4:4
využití0:0
oslabení1:0
střely na branku18:36
Sparta: Krbeček – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Bareš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Kalný, Němec, Výkruta
Karlovy Vary: Bajgar (8. Kubát) – Zolnaj, Ždárský, Petretič, Houdek, Hohl, Prošek, Vogel – Šlechta, Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Černý

Do zápasu vstoupila mnohem lépe Sparta, které se dařilo překonávat karlovarskou obranu. K prvním dvěma gólům výrazně pomohl i gólman hostí, jenž svými chybami daroval náskok 2:0. Vše začalo přesilovou hrou Karlových Varů, kde Krbeček vychytal pár nebezpečných pokusů a dodal tak potřebou dávku důvěry i do žil svých spoluhráčů. Na druhé straně se pak střílely góly. Nejprve hostující gólman Bajgar špatně rozehrál a Adam Mácha stál přesně na místě, které volalo po prvním gólu. Za necelé tři minuty se do takové pološance dostal Andrej Adamec, jenž dostal puk až k bráně a nějakým zázrakem až za brankovou čáru. A za 117 sekund to bylo 3:0. Andrej Adamec se tentokrát dostal do mnohem větší šance a přečíslení dva na jednoho vyřešil skvělou střelou nad rameno. V samotném závěru třetiny se navíc ještě prosadil podruhé v zápase Adam Mácha a hosty vysvobodila až první siréna.
Po ní přišel z kabiny jiný tým. Karlovy Vary si najednou mnohem více věřili, nicméně pořád jim to tak úplně nelepilo. Celá druhá dvacetiminutovka se nesla ve znamení individuálních nepřesností. Na obou stranách skřípal přechod přes střední pásmo, a proto byl počet šancí značně eliminován. Jediný úspěšný pokus přišel ve 29. minutě, kdy hostující Energie snížila na 1:4. Prošek sice svou střelu mezi tři tyče nenasměřoval, ke smůle Krbečka se ale jeho rána odrazila od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde stál připravený Ondřej Matas.
Třetí třetina navázala na tu druhou a ani tentokrát se krásnou hrou příliš nehýřilo. Dokonce padlo ještě o jeden gól méně, tedy žádný. Domácí si zápas pohlídali, Energii do žádných větších šancí nepustili, zbytek pokryl skvělý Krbeček. V nastaveném časem si pro bod navíc došla Sparta, Adam Mácha po přihrávce Krupičky zkompletoval hattrick. Pro Krupičku to byla čtvrtá asistence v utkání.