Dorost přehrál Havlíčkův Brod a přerušil sérii proher

Dorostenci se vrátili na vítěznou vlnu. Energetici zapsali první výhru v kalendářním roce 2020, když na ledě tréninkové haly KV Areny porazil Havlíčkův Brod. Dvěma kanadskými body pomohl ke třem bodům Ondřej Dorot.
ELIOD Extraliga dorostu, 12. kolo, pá 17.1.2020
Havlíčkův Brod
4:1
1:0, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Kupčo (Dorot), 23. Dorot (Botoš, Remeš), 27. Príhoda (Bulka, Matas), 35. Šmajda (März, Sapoušek) – 32. Krejčí (Dymák, Rauš) .
Rozhodčí: Vojtěchovský - Belko, Juránek
vyloučení4:5
využití1:0
střely na branku31:24
diváci62
Karlovy Vary: Maleček – Bulka, Dorot, Hohl, Havlík, Anton, Houdek – Šmajda, Šlechta, Remeš, Kupčo, Sapoušek, Príhoda, Matas, Botoš, März, Váňa, Pastor
Havlíčkův Brod: Kubík – Zych, Kuchta, Číhal, Besmák, Kutlvašr, Vaněček, Doležal – Rauš, Dymák, Krejčí, Prášek, Holenda, Kravec, Bačkovský, Fišet, Krejčí, Janko, Hrdlička

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se do vedení dostali už po necelých sedmi minutách hry. V čase 06:50 prostřelil Kubíka domácí kanonýr Lubomír Kupčo, který se trefil už po sedmnácté v sezoně.

Energetici byli střelecký aktivnější i ve druhém dějství a potvrdili hned v jeho úvodu. V čase 22:25 zvýšil vedení domácích Ondřej Dorot. Když o čtyři minuty později využil přesilovou hru při vyloučení hostujícího Kutlvašra Ondrej Príhoda, vypadalo to s akciemi Havlíčkova Broda už hodně nedobře. Jiskřičku naděje na případný bodový zisk ale přinesla pro hosty 32. minuta, kdy brankáře Malečka překonal Tomáš Krejčí. Jenže tahle radost měla doslova jepičí život. Uběhly tři minuty a energetici znovu vedli o tři góly, patnáctou trefu v sezoně zapsal Samuel Šmajda.

Šmajdův gól ale byl tím posledním kotoučem, který skončil za zády některého z brankářů. Nic na tom nezměnila ani trojice vyloučených hráčů v poslední dvacetiminutovce.