Dorost přehrál Třemošnou, čtyřbodový zisk podtrhl čistým kontem Bajgar

HC Energie - HC Meteor Třemošná 2:0 (2:0, 0:0, 0:0 - N 1:0)
Karlovarští dorostenci zvládli roli mírného favorita a z utkání s Meteorem získali všechny čtyři body. Lví podíl na výsledku měl Matyáš Bajgar, strážce domácí klece totiž nepustil za svá záda jediný puk, i díky němu tak energetici udrželi vedení 2:0 z první třetiny po celý zbytek zápasu. Bonusový bod v nadstavbě vystřelil Dominik Rymon.
Extraliga dorostu, II. 16, pá 1.3.2019
Třemošná
2:0
2:0, 0:0, 0:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 1. Remeš, 15. Sapoušek (Matas), 61. Rymon (Remeš).
Rozhodčí: Hlinka – Kokrment, Bláha
vyloučení3:4
využitíBez využití
oslabení1:0
střely na branku38:16
diváci66
Karlovy Vary: Bajgar – Houdek, Vogel, Prošek, Petretič, Zolnaj – Matas, Sapoušek, März, Šmajda, Remeš, Blecha, Rymon, Šlechta, Černý, Hrůša
Třemošná: Ženíšek – Bulka, Dolhý, Balák, Poch, Čarda – Albrecht, Steinbrücker, Kaiser, Schindler, Pešek, Kozlík, Martinec, Borák, Beníšek, Šmíd

Do utkání vtrhli velmi aktivně domácí energetici, kteří svůj úvodní nápor také dokázali přetavit v gól. Ani ne minutu po začátku se trefil z prostoru před brankou Alexander Remeš. Ačkoliv se Meteor ze studené sprchy brzy oklepal, více ze hry měli domácí. Zvýšit náskok mohl energetik März, který se jako slepý k houslím dostal k nechráněnému puku, skvělý zákrok ovšem vytasil Filip Ženíšek. Přeci jen to nakonec byli Karlovarští, kdo se postaral o další trefu. Aktivní Matas dobruslil svou zblokovanou střelu, vypálil podruhé a po Ženíškově zákroku se k dorážce dostal Robin Sapoušek, na nějž zívala naprosto odkrytá klec. Závěr znepříjemnil pohled na Ondřeje Matase, který po inkasovaném hitu opouštěl ledovou plochu za pomoci spoluhráčů.

Druhou periodu začala domácí družina v početní výhodě, hostům byl totiž uložen menší trest za pozdní příchod. I díky přesilové hře karlovarští dorostenci opět začali třetinu velmi aktivně. Příležitost ke skórování si sebevědomým průnikem vypracoval ve 32. minutě Alex Remeš, ovšem ani jeden z jeho dvou pokusů za zády Ženíška neskončil. Velkou zásluhu za bezbrankovou druhou dvacetiminutovkou měl bezesporu domácí čaroděj Matyáš Bajgar, jenž několika jistými zákroky zabránil střelcům Meteoru dostat se na dostřel.

Třetí dvacetiminutovka taktéž gólový zápis nepřinesla, ačkoliv k němu měli blízko hokejisté na obou stranách. Výborným pohybem trápil defenzívu Třemošné Alexandr Remeš, jenž navíc dostal po faulu na svou osobu možnost trestného střílení, které však proměnit nedokázal. Na druhé straně byl při dalším hostujícím přečíslení ve střelecké šanci Kozlík, Matyáš Bajgar však s jeho bekhendovým pokusem příliš starostí neměl.

Bezbranková třetí třetina znamenala tři body na konto energetiků, o ten čtvrtý pak Andrýsovi svěřenci bojovali v nadstavbě. A nakonec úspěšně, v čase 60:47 se po ukázkovém ťukesu jako poslední potkal s pukem Dominik Rymon, jenž po kombinaci s Remešem definitivně ukončil střetnutí s Meteorem.

Tomáš Andrýs (HC Energie): Samozřejmě jsme spokojeni, že máme čtyři body, ale celý zápas nás znovu trápila koncovka, tam se prostě musíme zvednout. Zápas byl odmakaný dobře, přesto potřebujeme zlepšit kvalitu na hokejkách a rychlost.

Vladimír Bednář (HC Meteor Třemošná): Domácí šli rychle do vedení, které si drželi celý zápas. Delší dobu se potýkáme se střeleckou nemohoucí. Některé šance tam byly, ale bohužel jsme ztroskotali na dobrém gólmanovi. Ještě jsme se pokoušeli o bod z nadstavby, ale tam přišla fatální chyba, přečíslení 2 na 1 a gól.