Dorost připisuje další výhru! Michal Oršulák vynuloval Litvínov

Už od úvodního buly Podkrušnohorského derby bylo jasné, že půjde o tuhý boj. Ten nakonec zvládli energetici dotáhnout do vítězného konce. K této výhře velkou měrou přispěl Michal Oršulák, který vynuloval litvínovské střelce a připsal si první čisté konto v sezoně. Svěřenci Tomáše Andryse do tohoto utkání navíc naskočili v pozměněné sestavě. Do zápasu nenastoupil Timotej Kubizniak, kterého v obraně nahradil Ondřej Bednář. V útoku chyběli Vojtěch Čihař a Viktor Wardas. Místo nich se dnes předvedli Marko Michalov a Matyáš Šedivec.
Extraliga dorostu, 13., čt 19.10.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC VERVA Litvínov
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 22:55 Poizl (Tomek, Dyk; 5/4), 48:35 Habla (Tomek, Poizl; 5/5). Rozhodčí: Turhobr – Kokrment, Šimek. Diváci: 88. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 2:0.
diváci88
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Čermák, Dyk, Pelikán, Kůrka, Bednář, Postl – Habla, Blažek, Kváš, Šilhan, Poizl, Slavík, Michalov, Šedivec, Tomek.
HC VERVA Litvínov: Udržal – Žák, Uhlík, Honzík, Bozseník, Babka, Winkelhöfer – Sedláček, Petružálek, Pospíšil, Dostál, Peroutka, Koky, Trefný, Kurnat, Bednařík.

Už ve druhé minutě se k litvínovské brance dostal Lukáš Slavík, ale po jeho střele se halou rozlehlo zvonění tyčky. Založení akcí oběma týmům komplikovaly nepřesné přihrávky, a tak oba gólmani většinou jenom přihlíželi. Do akce musel v sedmé minutě Michal Oršulák, na kterého se vypravil Marek Žák. Betony karlovarského gólmana však byly na správném místě. V deváté minutě byl dost nevybíravě zastaven únik Davida Poizla, který skončil na ledě kousek od branky. V polovině třetiny poslal parádní střelu Jakub Habla, ale Kryštof Udržal schoval kotouč na hrudi. Na oplátku si na Michala Oršuláka vyšlápl Jonáš Bednařík. Do konce třetiny se oba týmy přetahovaly o kotouč a střídaly se v držení pásma. V posledních minutách vyšuměla šance Jakuba Hably, kterého zastavil Marek Žák. Dělovku Tobiase Uhlíka v čase 19:55 zlikvidoval Michal Oršulák.

Velkou šanci měli litvínovští mladíci v úvodu druhé třetiny, kdy se po střele Marka Peroutky povaloval kotouč před brankou, naštěstí se nejrychleji zorientoval jeden z energetiků a vymetl ho do bezpečí. V čase 22:55 využili domácí k otevření skóre početní výhodu přesně po třiceti pěti sekundách, kdy Kryštof Dyk poslal od mantinelu kotouč na Petra Tomka. Ten si najel k modré a odtud pálil. Kotouč do branky nasměroval David Poizl. Chvilku na to od modré pálil Ondřej Bednář, ale jeho střela skončila v náruči litvínovského gólmana. Nahozením od mantinelu zkusil dostat kotouč do karlovarské branky Jindřich Koky, ale ani jeho snaha neměla úspěch.

Od poloviny třetiny bylo poměrně živo na obou trestných lavicích a oba týmy se musely chvílemi bránit i ve třech. V této části zápasu bylo k vidění několik pěkných akcí. Nejprve se v přečíslení dva na jednoho mohl prosadit Petr Tomek, ale v cestě mu stál Udržalův beton. Ve třicáté druhé minutě se sám na branku hnal Jakub Winkelhöfer. Na poslední chvíli ho k mantinelu nahnal David Poizl. V posledním oslabení této části hasil únik jednoho z litvínovských mladíků Matěj Pelikán. Pod víko karlovarské klece chtěl nasměrovat kotouč Jonáš Bednařík. Michal Oršulák ho však holí vyrazil nad branku. Litvínovští ke konci druhé třetiny hodně dotírali, ale energetici jejich tlak ustáli a jednogólové vedení si udrželi.

Slibnou situaci si vytvořili litvínovští mladíci ve čtyřicáté páté minutě, kdy ve čtyřech vyrazili k brance a v cestě jim stáli pouze dva energetici, ti se však nenechali zastrašit a jeden z nich střelu z mezikruží zblokoval. V čase 48:35 své spoluhráče trochu uklidnil Jakub Habla, který dotáhl svou dorážkou do úspěšného konce akci Davida Poizla a Petra Tomka. Ve zbývajícím čase bylo k vidění hodně šancí, ale oba gólmani byli ve střehu a kotouč si ani do jedné branky cestu nenašel, a tak body za výhru 2:0 brali energetici.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Věděli jsme, že Litvínov má vzestupnou formu. Každý zápas bude těžší a těžší. Jsme rádi že se nám povedlo vyhrát i utkání, kde nejsme schopni dát mnoho gólů. Gólman nás podržel, když bylo třeba. Ve třetí třetině, dovolím si říct, jsme si utkání pohlídali. Jsme rádi za tři body a jsme zase o kousek blíže našemu prvnímu cíli.