Dorost se s Moravou rozloučil porážkou

Dorost: HS Třebíč - HC Energie 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
T ř e b í č - Dvacítku zápasů s moravskými celky zakončil dorostenecký výběr HC Energie na ledě Třebíče. Střetnutí s mužstvem z chvostu extraligové skupiny B dlouho směřovalo k nerozhodnému výsledku, jenže dvě minuty před koncem využil dvojnásobnou přesilovku domácí Richard Adámek a na to už Západočeši nedokázali reagovat. Za energetiky se v duelu trefili Tomášové Rohan a Polák.
Extraliga dorostu, 38. kolo, so 21.1.2006
Třebíč
3:2
0:0, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 28. Adámek (Němec L.), 52. Novák R. (Jaroš), 59. Adámek - 29. Rohan, 54. Polák, (Topinka, Mistoler). Rozhodčí: Vokurka - Staněk, Zidek. Vyloučení: 4:6.
Třebíč: Mikulka - Berger, Švaříček, Jaroš, Málek, Bartejs, KadelaR., Kuřátko, Adámek, Kaut, Němec L., Horký, Novák I., Kadela E., Kesner, Novák R.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Čižniar, Ryžuk, Tomeček, Tollinger, Rohan M., Mareček, Kellner, Hudák, Mistoler, Chaljavin, Záhora, Klcso, Rohan T., Topinka, Polák

V první třetině se hrál pro oko diváka asi nejlepší hokej v tomto zápase. Vysoké tempo a pěkné akce na obou stranách pokazilo snad jen to, že oba brankáři nepustili za svá záda během první dvacetiminutovky jediný puk. To byl pro domácí, kteří bojují o záchranu v soutěži nadějný výsledek do dalších dvou třetin.

Ve druhé třetině hra v dobrém tempu pokračovala. Hostující hokejisté sice byli aktivnější a častěji zaměstnávali brankáře Třebíčských, Mikulku, ten ale ve spolupráci s obranou odolával. A tak přišel trest. Domácí totiž poslal do vedení 1:0 v čase 27:37 Richard Adámek po asistenci kapitána domácího celku Lukase Němce. Domácí využili nepřehlednou situaci před brankou Karlových Varů a Adámek dorážkou, která zapadla za záda překvapeného brankáře hostí, poprvé v zápase rozvlnil síťku. Z vedení se ale Třebíčští mohli radovat pouze minutu a deset vteřin. Na časomíře svítilo 28:47 a bylo srovnáno - 1:1. Střelou od modré, která byla chumlem hráčů před Mikulkou několikrát tečována, vyrovnal hráč hostů Rohan. V této fázi zápasu byli hosté lepším týmem. Domácí navíc špatně střídali a inkasovali a dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů ve hře. Velmi nebezpečnou byla situace z minuty třicáté čtvrté, kdy Mikulka musel proti nahozenému puku a dojíždějícímu útočníkovi hostů vyjet až téměř k modré čáře. Situaci však zvládl a puk uklidil do bezpečí, takže skóre se neměnilo. V poslední vteřině druhé třetiny byl ještě velmi přísně vyloučen hráč domácích na dvě minuty za sekání.

Třetí třetinu začínali hosté s výhodou jednoho hráče v poli, ale dobře bránící domácí jim vstřelení vedoucí branky nedovolili. I po skončení přesilovky byli hosté aktivnější a domácí se museli bránit jejich tlaku. Krátce po polovině poslední části zápasu šli do oslabení také hosté a hráči v bílých dresech nabídnutou příležitost využili. Na 2:1 pro Třebíč upravil po spolupráci celého útoku v čase 53:08 Rostislav Novák, asistoval Jaroš. Opět ale Slavistům vedení nevydrželo ani celé dvě minuty. Po hrubce v obraně vyrovnával Karlovarský Polák, asistentem byl Topinka - 2:2. Pětapadesátá minuta znamenala velkou šanci hostí ke strhnutí vedení na jejich stranu. Proti byl ale výborný Mikulka, který pokryl dvě opakované těžké střely. Chybu ve střídání pak udělala i hostující lavička a v čase 56:45 nabídla domácím šanci na vítěznou branku. Tu ještě zvýraznili Varští faulem jen o pár vteřin později a Třebíčští tak dostali k dispozici téměř jednu a půl minuty přesilovky pět na tři. A bojovní domácí touto příležitostí nepohrdli. Třetí branku Třebíče a svoji druhou v zápase vsítil Richard Adámek. Na kostce svítil čas 58:07 - 3:2 Šanci na vyrovnání si hokejisté Karlových Varů vytvořili ještě v poslední minutě, kdy dvakrát ohrozili branku Mikulkovu. Nejprve unikli po levé straně , ale pozorný Mikulka střelu chytil. Poslední šance hostujícího týmu se odehrála několik vteřin před poslední sirénou, kdy po akci opět po levé straně a zmatku v obraně zůstal puk mezi Mikulkovými betony a obrana jej jen s námahou uklidila do rohu kluziště. Pak už zazněla siréna a domácí si mohli zhluboka oddechnout, neboť si do tabulky připisují dva velmi důležité body.