Dorost se trápil s efektivitou, proti Třemošné ubojoval jen bod

DOR: HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná 1:3 (0:0, 1:2, 0:3 - N 0:0 - 1:0)
Předehrávka 13. kola extraligy dorostu přivedla do karlovarské arény Třemošnou. Energetici měli v průběhu celého utkání ofenzivně navrch, ovšem Meteor kontroval skvělou defenzívou a zejména pak produktivitou v útoku. Díky tomu porazil domácí 3:1, ti si vybojoval alespoň bod v nadstavbě.
Extraliga dorostu, 13. kolo, út 30.10.2018
Třemošná
1:3
0:0, 1:2, 0:1 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 31. Šmajda (Varvařovský, Hrůša), rozh. náj. Sapoušek – 22. Kaiser (Houdek), 29. Schindler (Matoušek, Kaiser), 50. Pešek (Beníšek). Rozhodčí: Grech – Dyršmíd, Bláha. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Karlovy Vary: Kubát (Bajgar) – Houdek (C), Vogel, Petretič, Roček, Zolonaj, Prošek – Blecha, Botoš, Matas, Šmajda, Sapoušek, März (A), Varvařovský, Hrůša, Bubanec, Rymon
Třemošná: Ženíšek (Prchlík) – Houdek, Bulka (A), Poch, Plecitý, Balák, Malkovský, Čarda – Matoušek, Kaiser, Schindler, Peček, Beníšek, Holý (C), Lajoš, Albrecht, Borák, Sieger

Do utkání lepší bruslí vstoupili hosté, ti již od úvodních vteřin zavřeli energetiky v jejich pásmu a testovali pozornost Matěje Kubáta, prozatím však ne příliš nebezpečnými pokusy. V jejich dobré ofenzivní práci jim pomohlo i brzké vyloučení v řadách domácích, jenže zanedlouho se dopustila faulu i Třemošná, což ustanovilo obrázek hry pro zbývající část první třetiny. Předváděný hokej byl chvílemi až monotónní, Energie se dostala do ofenzivní kombinace, kterou ovšem hokejisté Meteoru většinou zažehnali ještě před střelou, případně se pak o vše postaral gólman modrožlutých Filip Ženíšek. Nejblíže gólu byl ve 14. minutě domácí Robin Sapoušek, který při jedné z početních výhod svého týmu napálil od mantinelu tyčku hostující svatyně. Ovšem to byl jediný výraznější moment úvodní dvacetiminutovky a po relativně nezáživné podívané se šlo do šaten beze změny skóre.

Do druhého dějství šla Třemošná v přesilovce a ačkoliv během půlminuty, která zbývala z trestu soupeřu, skórovat nedokázala, těsně po překlenutí úvodní minuty třetiny už síť za Kubátem rozvlnil díky přesné teči Houdkovy rány od modré Daniel Kaiser. Energie se všemi možnými prostředky snažila srovnat čerstvě nabyté manko a jednoznačně převzala otěže utkání. Víceméně se také zelenobílí stali jediným střílejícím týmem, ovšem s takovou situací byl Meteor poměrně spokojený a taktickou defenzívou odrážel jednu šanci soupeře za druhou. A i díky této kvalitně vyspělé práci byli hosté zanedlouho gólově odměněni, Nicolas Schindler nadvakrát dostal kotouč za brankovou čáru. Ovšem Energie měla v rukávu bleskovou odpověď, sotva za minutu a půl zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě, Samuel Šmajda a rázem bylo zase o co hrát. O další minutu později mohlo být dokonce vyrovnáno, ovšem hrubku v hostující rozehrávce Ondřej Matas nedokázal využít dle představ. Domácí se po kontaktní brance navrátili do tempa a začali kontrolovat hru, jenže Třemošná znovu předváděla neprostupnou defenzívu, díky které vydržela ve vedení bez větších komplikací až do druhé sirény.

Ovšem do poslední dvacetiminutovky vstoupila obě družstva zcela vyměněná, energetici totiž působili dojmem, že jim o přestávce někdo vyměnil hokejky, čehož Meteor začal okamžitě využívat a bojoval o navýšení svého náskoku. Divákům v karlovarské aréně mírně zatrnulo v okamžiku, kdy po souboji u branky Energie zůstal na ledě ležet hostující Daniel Kaiser, který se navíc držel za obličej. Po chvilce se ale zvedl, odjel po svých na střídačku a brzy se dokázal i vrátit do zápasového tempa. Ačkoliv se zelenobílá skvadra po několika minutách hry vzpamatovala a dala vzpomenout na svou kvalitní útočnou práci z předchozích dvou třetin, Ženíšek nadále hatil jakékoliv ohrožení tenkého vedení Třemošné. Krátce před polovinou dějství se navíc tento náskok rozrostl, když Meteor využil jednu z plejády chyb v karlovarském přechodu z obrany do útoku, konkrétně pak Ondřej Pešek vymetl šibenici Kubátovy klece. Energie přepnula na ještě vyšší rychlostní stupeň, ale kromě brilantního brankáře hostů stála proti hokejistům z lázeňské metropole také branková konstrukce, která se rozezvonila mimo jiné i při tečovaném nahození Jakuba Vogela. Meteor si dokázal skvělou taktickou připraveností udržet soupeře od těla a nakonec mohl slavit tříbodovou radost za výhru 3:1.

Energetici si posléze alespoň spravili chuť v nadstavbových nájezdech, které v šesté sérii rozhodl Robin Sapoušek a přinesl svému družstvu bonusový bod.

Tomáš Lengö (HC Energie Karlovy Vary): Náš výkon nebyl dostatečně přesvědčivý na to, abychom sebrali všechny čtyři body. Musíme teď koukat dopředu na lepší zápasy a snažit se víc, dneska to nebylo ono. Gratuluji soupeři.

Václav Bednář (HC Meteor Třemošná): Jsme rádi, že se nám trochu doplnili hráči z marodky, kterou jsme měli. Ale bylo vidět, že tito hráči čtyři, pět dní netrénovali a šli do toho rovnou, včera jsme měli jen krátké rozbruslení. Ale naštěstí všichni dnešní zápas zvládli, navíc když vybojujeme body venku, jsme šťastní. I když jich nakonec nebyl plný počet, ty tři body jsou pro nás zlaté.