Dorost slaví další výhru! Západočeské derby rozhodlo prodloužení

Západočeské derby vždy slibuje zajímavou podívanou, a když si mezi sebou měří síly celky z prvních příček, tak to to platí o to víc. I když si energetici v první třetině vystřelili dvougólové vedení, tak plzeňský dorost rozhodně nesložil zbraně a dokázal dotáhnout své manko a zápas nakonec za stavu 3:3 pokračoval prodloužením. To v čase 63:37 rozsekl Viktor Wardas.
Extraliga dorostu, 5., čt 21.9.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Škoda Plzeň
4:3p
2:1, 0:1, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 07:09 Blažek (Kváš, Wardas; 5/5), 15:24 Čihař (Slavík, Wardas; 5/5), 45:35 Kváš (Blažek, Tomek; 5/5), 63:37 Wardas (Čihař; 3/3) – 16:34 Tománek (Slováček, Maxa; 5/5), 35:27 Úbl (Klatovský, Slačík; 5/5), 51:12 Slačík (Úbl, Klatovský; 5/4). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa. Diváci: 55. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
diváci55
HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.
HC Škoda Plzeň: Houdek – Reisnecker, Kocek, Šulan, Kamas, Černý, Mašek – Klatovský, Úbl, Chasák, Slováček, Fodor, Maxa, Křepel, Fehér, Tománek, Slačík, Pitter.

Už v prvních sekundách mohli energetici otevřít skóre. Vojtěch Čihař pálil z kruhu, ale kotouč se od Štěpána Houdka odrazil před prázdnou polovinu branky, tam však byl připravený jeden z bránících hráčů a uklidil kotouč do bezpečí. Pozornost Michala Oršuláka prověřil Jan Chasák. I když se jeho první střela z úhlu neujala, tak se Vlastimil Blažek, nakonec přece jenom gólu dočkal, když v osmé minutě zakončil kombinaci Michala Kváše a Viktora Wardase.

Na rozdíl dvou branek energetici svým soupeřům odskočili v šestnácté minutě kdy Lukáš Slavík a Viktor Wardas poslali do úniku Vojtěcha Čihaře, který svou spanilou jízdu zakončil střelou mezi betony. Chvilku na to dostal od Jakuba Slováčka nabito Matěj Tománek, který prokličkoval mezi bránícími hráči a dostal svůj tým na dostřel jedné branky.

Ve druhé části zápasu sice oba týmy několikrát zahrozily, ale první branka padla nakonec až v čase 35:27, když krátce po konci své početní výhody pálil z úhlu Matyáš Úbl. Honbu za vedením oběma týmům utnula siréna a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:2.

Ve třetí třetině přepnuly oba týmy na vyšší rychlost. Chvilku po buly pálil z mezikruží Viktor Wardas, ale kotouč se k němu odrazil zpět od Marka Šulana stojícího před ním. Na Michala Oršuláka si vyšlápl Matěj Tománek. Jako první se z gólu v této části hry radovali energetici poté co před brankou dostal od Vlastimila Blažka nabito Michal Kváš. Následovalo několik šancí jak energetiků, tak i plzeňských mladíků. Ti využili zmatku po jedné ze svých střel a David Slačík zametl kotouč do branky. Do závěrečné sirény už žádný gól nepadl a tak přišlo na řadu prodloužení.

To se rozjíždělo jenom pozvolna, protože žádný z hráčů nechtěl udělat chybu, která by jeho tým stála zápas. Pak přišla šedesátá čtvrtá minuta, kdy si Vojtěch Čihař a Viktor Wardas poradili s trojicí hráčů před brankou a stihli si dokonce před ní ještě přihrát a Viktor Wardas zakončoval k bližší tyčce.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Řekl bych, že větší polovinu dnešního utkání jsme neměli pohyb. Mysleli jsme si, že nám stačí jenom obléct si dresy a ukázat se na ledě. Podle toho to tak vypadalo, i když jsme šli rychle do vedení 2:0, tak obraz hry tomu moc neodpovídal. Soupeř to potom po zásluze dotáhl, protože byl bojovný, bruslil a snažil se s námi hrát. Nicméně nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce, i když si nemyslím, že dnes vyhrál ten lepší. Za vítězství jsme rádi, ale na Spartu se budeme muset připravit mnohem lépe, protože takhle to dál nepůjde.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň):

My jsme samozřejmě rádi, alespoň za ten bod, protože jsme věděli, že Vary ještě neprohrály. My jsme měli špatný předposlední zápas, kdy jsme inkasovali desítku v Mladé Boleslavi, kde jsme hráli trošku špatně do obrany a pak i doma s Libercem. Ten nám to naštěstí nepotrestal. Tak jsme chtěli zezadu prostě zlepšit tu obranu. Myslím si, že se to v tomto utkání zlepšilo. Za bod jsme rádi, protože jsme prohrávali 2:0 a ve třetí třetině ještě 3:2. Nakonec jsme to dotáhli. Škoda, že nedošlo na nájezdy. Škoda, že jsme udělali chybu, mohlo se to rozhodnout v nájezdech.