Dorost vyhrál potřetí v řadě, tři body veze z Kladna

Karlovarští dorostenci zvládli poslední utkání před vynucenou čtrnáctidenní pauzou. V utkání 7. kola vedli už po první třetině o jednu branku, do konce zápasu pak své vedení ještě navýšili a po výsledku 5:2 vybojovali potřetí za sebou vítězství. Dvě branky vstřelil Robin Sapoušek, třemi body se blýskl Dominik Rymon. Energetici tak i nadále zůstávají na čele extraligové skupiny Západ.
ELIOD Extraliga dorostu, 7. kolo, ne 11.10.2020
Kladno
2:5
1:2, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 9. Kouba, 46. Vimmer (Kouba) – 7. Kusak (Šmajda, Rymon), 11. Sapoušek (TS), 25. Sapoušek (Šlechta), 35. Rymon (Šlechta), 59. Zeman (Trögner).
Rozhodčí: Červenka - Žídek, Hnát
vyloučení5:4
využití0:0
Kladno: Stránský – Danda, Šátek, Burger, Malý, Hvězda (A), Novák, Rájek – Váňa, Holeček, Mejtský, Relidch, Hrabík (C), Kouba, Bareš (A), Vimmer, Holub, Nedvěd.
Karlovy Vary: Jiskra – Zolnaj, Krajčík, Kočí (A), Smýkal, Anton – Šlechta, Kusak, Šmajda (A), Trogner, Rymon, Csabi, Sapoušek (C), Zeman.

Za třetí výhrou v řadě energetici vykročili už v první třetině. Samuel Šmajda se dostal po levé straně do brejku, před brankářem se neunáhlil, zpětnou přihrávkou oslovil Michala Kusaka, který již bekhendem dopravil kotouč do prázdné brány, v čase 06:33 tak hosté brzy vedli. Domácím se však záhy podařilo vyrovnat. Hosté chybovali v rozehrávce, když Váňa špatně přihrál, puk si vzal domácí Ondřej Kouba, který brankáře vykoupal bekhendovou kličkou - 1:1. Radost Rytířů ale měla doslova jepičí život. o další minutu později totiž domácí Váňa fauloval, následné nařízené trestné střílení proměnil střelou mezi betony domácího brankáře Robin Sapoušek. Vedení si energetici udrželi až do konce třetiny, nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky domácího Kladna.

Na startu druhé části hosté zvýšili svůj náskok. Robert Šlechta udržel puk na levé straně, posléze puk předal na osu hřiště, kde číhal Robin Sapoušek, tomu už zbývalo jen překonat tváří v tvář brankáře, v 25, minutě energetici vedli už 3:1. O deset minut později to s kladenskými vypadalo ještě hůře. Rytíři vyhráli buly v obranném pásmu, leč za brankou o puk přišli, Šlechta narýsoval přihrávku mezi kruhy, odkud nekompromisně pálil Dominik Rymon. A mohlo být ještě hůře, jenže hosté nedokázali využít takřka dvouminutovou přesilovku 5 proti 3. i tak šli do kabin s pohodlným třígólovým náskokem.

Šanci Kladna na bodový zisk lehce zvýšil začátek 46. minuty. kdy Kouba vyhrál buly přesně na hokejku Štěpána Wimmera, který se trefil přesně mezi betony Jiskra - 2:4 Víc už ale hosté domácím nedovolili a v závěru ještě navýšili skóre. Na začátku 59. minuty Trögner zachytil přihrávku Kladna, rychlým pasem vysunul do úniku Matěje Zemana, který nezaváhal a dal razítko na vítězství hostů v dnešním zápase.