Dorost z Liberce veze osmou výhru v řadě! Nájezdovou loterii rozsekl Wardas

Souboj gólmanů pod Ještědem vyšel lépe Michalovi Oršulákovi. Liberečtí mladíci drželi s energetiky krok a Sebastian Charvát v jejich brance vynuloval karlovarské střelce. Ke kapitulaci ho donutil pouze Viktor Wardas a to nejen v základní hrací době, ale i v nájezdové loterii, kdy jako jediný proměnil oba své nájezdy a získal pro Energii bonusový bod. Dorost Energie tak prodloužil vítěznou šňůru na osm zápasů!
Extraliga dorostu, 8., so 30.9.2023, Liberec, Home Credit Arena
Liberec
1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 55:44 Hrouda (Rozsíval; 5/5) – 22:37 Wardas (Poizl; 5/4), rozh. náj. Wardas. Rozhodčí: Valda – Brož, Boček. Diváci: 59. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
diváci59
Liberec: Charvát – Seidl, Hrouda, Kachlíř, Vaněček, Ehrenberger, Zeman, Stromský – Kratochvíl, Rozsíval, Šťástka, Kučera, Choma, Krajdl, Bajer, Bělohorský.
Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Kůrka, Pelikán, Dyk, Čermák, Kubizniak – Blažek, Tomek, Kožík, Slavík, Poizl, Šilhan, Wardas, Čihař, Kváš.

Poté, co v úvodu první třetiny energetici přestáli oslabení, mohl skóre otevřít Lukáš Slavík, jeho únik však skončil zákrokem Sebastiana Charváta. V deváté minutě zasáhl Michal Oršulák a Jakub Seidl odjel od karlovarské branky s prázdnou. Střelci obou týmů se sice činili o sto šest, ale zrazovala je muška. Střely tak většinou proletěly kolem jedné nebo druhé klece. Plné ruce práce měli ale i bránící hráči a oba maskovaní mladíci. V poslední minutě první části spálil Michal Oršulák parádním zákrokem tutovku Dominika Krajdla.

Ve třetí minutě druhé třetiny Viktor Wardas po přihrávce Davida Poizla prokličkoval s kotoučem mezi několika soupeři před branku až na hranici kruhu a zamířil přesně pod víko. Do konce této části utkání zvládly oba týmy ubránit několik oslabení, ani jeden z gólmanů nemusel řešit zvlášť nebezpečnou situaci. To se změnilo ve třicáté deváté minutě, kdy se energetici dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Lukáš Slavík nedokázal vyzrát na Sebastiana Charváta. Po druhé části tak Energie stále vedla 1:0.

Začátek třetí třetiny trávili energetici procvičováním defenzivních dovedností. Nejen Sebastian Charvát, ale i Michal Oršulák schytal párkrát kotoučem do hrudníku. Tak například skončila šance Marka Šťástky ve čtyřicáté druhé minutě. K utažení šroubů využili liberečtí mladíci následnou početní výhodu, ale i tu energetici ubránili a ustáli i tlak Tygrů poté, co byli na ledě v plném počtu.

Energetici před polovinou třetiny otočili hru, ale jejich snahu jim v polovině třetiny zkomplikovalo pětiminutové oslabení. Jakub Seidl ve velké šanci opět trefil pouze hruď karlovarského gólmana. Vyrovnávací gól nakonec Liberečtí vstřelili dvacet devět sekund poté, co energetici ubránili své dlouhé oslabení. Kotouč po střele Davida Rozsívala do branky propasíroval David Hrouda. Do konce třetiny byli v pohotovosti oba gólmani, kteří celý zápas své týmy hodně drželi. Zápas tak za stavu 1:1 pokračoval prodloužením.

Hned v první minutě nastaveného času odvrátil konec zápasu Michal Oršulák, když zneškodnil střelu Šimona Bělohorského. Stejně tak zakročil na druhé straně i Sebastian Charvát. V polovině prodloužení si Tygři zkomplikovali situaci vyloučením a krátce na to zastavila střelu Viktora Wardase lapačka Sebastiana Charváta.

Souboj gólmanů i v prodloužení skončil nerozhodně a tak si energetici poprvé v sezoně vyzkoušeli nájezdy. Ve druhé sérii se prosadil Viktor Wardas. Michala Oršuláka donutil David Hrouda ke kapitulaci až v páté sérii. Viktor Wardas v osmé sérii rozhodl zápas ve prospěch Energie. Viktor si ve velké rychlosti najel ke vzdálenější tyčce. Tu si Sebastian Charvát okamžitě pokryl, ale Viktor si v klidu před brankou počkal na jeho přesun a pak poslal kotouč do prázdné poloviny branky.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec):

Dnes jsme hodně zlepšili herní disciplínu, po celé utkání se hrál skvělý mládežnický hokej. Jsme rádi za vyrovnání, bohužel na nájezdy to nevyšlo. Pochvala patří jak brankáři, tak celému týmu.