Dorost zakončil týden vítězně! Odpor Kladna dvěma góly zlomil Blažek

Kladenští se poučili z prvního vzájemného duelu, a i přestože inkasovali hned v úvodu zápasu, tak dlouho s karlovarskými mladíky drželi krok a Adam Voráček hlídal svou branku jako ostříž. Štěstí kladenského gólmana opustilo v posledních pěti minutách druhé třetiny, kdy inkasoval třikrát. Pod dva góly se podepsal Vlastimil Blažek a energetici si tak z Kladna vezou další body do sbírky.
Extraliga dorostu, 12., so 14.10.2023, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Kladno
1:4
0:1, 0:3, 1:0
Branky a nahrávky: 52:43 Dörfl (Pytlík; 5/4) – 03:24 Poizl (5/5), 34:59 Habla (Pelikán, Slavík; 5/5), 35:18 Blažek (Kůrka, Tomek; 5/5), 38:03 Blažek (Tomek; 5/5). Rozhodčí: Trnka – Bublová, Kubas. Diváci: 85. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
diváci85
Kladno: Voráček – Borkovec, Dörfl, Müller, Hausner, Raulič, Háž, Krása – Valuš, Beran, Kozák, Klempíř, Burger, Pytlík, Polášek, Kulich, Rambousek, Novák.
Karlovy Vary: Oršulák – Kubizniak, Čermák, Dyk, Pelikán, Postl, Kůrka – Habla, Blažek, Kváš, Šilhan, Poizl, Slavík, Šedivec, Kožík, Tomek.

Už v první minutě Kladenské podržel brankář Adam Voráček, který si poradil s únikem Timoteje Kubizniaka. Tlak energetiků jejich hostitelé nepříliš šťastně vyřešili zakázaným uvolněním. Dobývání kladenské branky úspěšně ve čtvrté minutě zakončil David Poizl. Kladenští mladíci se jenom horko těžko dostávali ke kotouči a tak Michal Oršulák zůstával celkem v klidu. V sedmé minutě se Timotej Kubizniak znovu ocitl tváří v tvář Voráčkovi, ale i tentokrát měl navrch kladenský gólman.

Šanci srovnat skóre dostali Kladenští v polovině třetiny, kdy měli k dispozici početní výhodu. V jejím úvodu málem inkasovali, ale Adam Voráček si s únikem jednoho z energetiků poradil. Zhruba v polovině početní výhody si Michal Oršulák připsal první zákrok tohoto utkání. Ve zbývající části třetiny se už i karlovarský gólman zapojil do hry a nejvíce práce měl s Jakubem Borkovcem, který ho zkoušel několikrát nachytat. Oba týmy si vyměnily role a pod tlakem se ocitli energetici. V posledních minutách první třetiny se hra opět otočila a bránit se museli hráči Kladna.

Podobný obraz hry přinesl i úvod druhé třetiny. Rozdíl byl jenom v tom, že Kladenští se hnali za srovnáním a energetici za navýšením vedení. O to se mohl ve dvacáté čtvrté minutě postarat Michal Kváš, ale jeho šance skončila ve Voráčkově lapačce. V čase 24:00 došlo ke srážce Michala Oršuláka a jedním z domácích a následovala menší strkanice. Michal se po chvíli vzpamatoval a ve své brance zůstal. Následně si mohl i chvilku odpočinout neboť jeho spoluhráči zaměstnali Kladenské před jejich brankou. V čase 25:47 vytasil Adam Voráček lapačku, kterou zastavil dělovku Matěje Pelikána od modré. Před polovinou třetiny měl kladenský gólman opět napilno, ale dokázal karlovarské střelce udržet na uzdě. Namále měl během oslabení, kdy si na něj vyšlápl Petr Tomek.

Chvilku odpočinku mu přinesl přechod jeho spoluhráčů do útoku, ale i Michal Oršulák si svou branku dokázal uchránit. Kousek od srovnání byl v čase 32:00 Denis Beran. Poměrně vyrovnaný souboj se ve prospěch Energie přehoupl v čase 34:59, kdy Adam Voráček další střelu Matěje Pelikána vyrazil, ale kotouč skončil u Jakuba Hably. Ten se nenechal pobízet a dobře mířenou ranou upravil skóre - 0:2. V čase 35:18 kotouč v kladenské brance skončil znovu, poté co Pavel Kůrka prokličkoval mezi bránícími hráči. Jeho střelu však Adam Voráček opět stihl pouze vyrazit a dorážky se tentokrát ujal Vlastimil Blažek - 0:3. Dva rychlé góly změnily obraz hry a energetici byli znovu na koni. Což potvrdili v čase 38:03, kdy se z úniku prosadil znovu Vlastimil Blažek - 0:4. V čase 39:45 chtěl energetikům do šatny přibalit gól Jan Valuš, ale Michal Oršulák byl rozhodně proti.

Kladenští však nesklopili hlavy a do třetí třetiny vpadli opět aktivně a zaměstnali Michala Oršuláka. Paradoxně ale skórovat mohli energetici. Jejich akce skončila zajímavým momentem. Když totiž Adam Voráček střelu vyrazil, chtěl kotouč raději zalehnout, jenže ten zůstal mimo něj a tak rozhodčí hru nepřerušili. A protože energetici čekali na přerušení hry, tak se žádný z nich nepokusil o dorážku. O zábavu se Adamovi Voráčkovi v následujících minutách postarali postupně David Poizl střelou po buly, Filip Čermák nahozením od modré a další pokus zkusil i Matěj Pelikán. Na druhé straně zkoušel na Michala Oršuláka vyzrát Dominik Pytlík.

Ani v tomto utkání se Michal Oršulák čistého konta nedočkal. V čase 52:43 přesně v polovině početní výhody kotouč do karlovarské branky poslal David Dörfl - 1:4. Kladenská střídačka už chtěla jásat v čase 53:30, kdy pálil Dominik Pytlík. Jenomže jeho střela trefila pouze břevno a tak kotouč do sítě nedorazil. Ani další šance na obou stranách už neměly gólové parametry a tak podruhé v sezoně ze vzájemného duelu odešli vítězně energetici.