Dorostenci berou další vítězství, Chomutovu nepovolili ani branku

S.dorost: HC Energie - KLH Chomutov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Starší dorostenci v pátečním podkrušnohorském derby potvrdili aktuální formu a připsali si již čtvrté domácí vítězství v řadě. Utkání s Chomutovem nabídlo především bitvu brankářů. Karlovarský David Honzík (na snímku) se nakonec radoval z vychytané nuly, zatímco jeho protivníka dokázali překonat Daniel Záhora a Matěj Beran.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, pá 20.11.2009, KV Arena
Chomutov
2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 13. Záhora (Winkler), 37. Beran (Záhora). Vyloučení: 9:3. Využití: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Honzík - Vilhelm, Hluchý, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Gombár - Švec, Winkler, Sýkora, Formánek, Zadražil, Kubáč, Tomeček, Vrána, Beran, Vachovec, D.Záhora
Chomutov: Příhoda - Kolář, Havel, Čížek, Sakaev, Škrdle, Tverdák, Hejna - Hammerbauer, J.Novák, Lehnert, Navrátil, Taraška, Kopec, Fronk, Klouček, Hrabák, L.Novák, Vlček, Šaržík

První třetinu zahájili domácí hrou v oslabení, vyloučení Sýkory však přestáli bez větších problémů. A byli to nakonec energetici, kdo jako první skončil úvodní oťukávání a přiblížil se změně skóre. Kolem šesté minuty totiž stav chomutovské defenzivy připomínal dny otevřených dveří. Jako první se Kubáč u nekryté tyčky dostal k odraženému skákavému puku, doklepl jej však mimo a jeho pokus o zakončení už si Příhoda pohlídal. O minutu později už na brankáře hostů z úhlu ujížděl Kubáč, prostor nad vyrážečkou ale netrefil přesně. A Příhoda se zaskvěl i v minutě osmé, kdy betony zneškodnil volej Zadražila, kterému od zadního mantinelu nabil Beran. Trest za chomutovskou lehkovážnost ale přece jen přišel. Ve 12. minutě využil Daniel Záhora pas Winklera napříč brankovištěm a trefou do odkryté klece poslal svůj tým do vedení. V dalším průběhu třetiny už hosté dokázali svou hru urovnat.

Šance na zvrat se hostům naskytla na začátku prostřední části, když na trestnou lavici usedli Gombár a Švec a domácí se museli bránit dlouhému dvojnásobnému oslabení. I ve třech si však počínali úspěšně a i díky tomu, že Hrabák bekhendem netrefil prázdnou branku, zůstalo skóre beze změny. Vyrovnat se ve 27. minutě nepodařilo ani Vlčkovi. Chomutovskému útočníkovi se od modré čáry otevřela volná cesta až před Příhodu, svou ranou švihem však vůbec netrefil branku. A udeřit tak musela domácí Energie. Matěji Beranovi k navýšení skóre pomohla i trocha štěstí, díky které puk proklouzl pod zády ležícího Příhody.

Třetí dvacetiminutovka již změnu skóre nepřinesla, přesto nabídla několik zajímavých momentů. V klíčových okamžicích však hosté selhali v koncovce. Nevyužili tak ani vyloučení Tomáše Sýkory, ani samostatný únik Jakuba Nováka, který svou střelu poslal pouze do středu branky. Stejně tak ale s podobnou příležitostí naložili energetici. Po Kolářově zahození puku rukavicí v kritické situaci nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch Karlových Varů a Michal Vachovec mezírku mezi Příhodovými betony nenašel. Proti herně méně vyspělému soupeři tak Energie mířila k pohodlnému vítězství, situaci jí ale zkomplikovala dvě vyloučení v poslední dvouminutovce. Minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3 ale Chomutovští podruhé v utkání nevyužili. Tři body tak po zásluze zůstaly v KV Areně.