Dorostenci dvakrát vedli, přesto brali pouze bod. Ten měl pro juniory cenu zlata

Dorost: HC Energie - HC Dukla Jihlava 2:3sn (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Junioři: HC Vítkovice - HC Energie 3:2sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
V sobotním utkání mezi celky Karlových Varů a Jihlavy se kladl největší důraz hlavně na pevnou a bezchybnou obranu. Domáci sice vstřelili první branku už 25 vteřin po úvodním vhazování, přesto se zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ve kterých Jihlava ukázala svoje přednosti a zaslouženě si odváží dva body. Nejaktivnějším hráčem domácích byl Jaromír Kverka (na snímku), který vstřelil jednu branku a vytvářel si mnoho šancí v průběhu celého utkání. Vzhledem k vývoji utkání naopak s jedním bodem mohou být spokojení starší junioři. Dvoubrankový náskok Vítkovic smazali až trefami v 57. a 60. minutě a rovněž prohráli až v samostatných nájezdech.
Extraliga dorostu, 20. kolo, so 15.11.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Jihlava
2:3sn
2:1, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 1. Švec (Záhora), 11. Kverka - 8. Tichý (Zídek), 34. Pekárek (Tichý), 66. Zadražil. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 2:3.
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Švec, Táborský, Winkler, Sýkora, M. Zadražil, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora
Jihlava: Máj (Ji. Šťastný) - Hlaveš, V. Zadražil, Tichý, Šindlík, Ja. Šťastný, Pekárek - Brychta, Matějka, Štěpán, Pěška, Brabec, Zídek, Vlček, Mikeš, Přidal

Do prvního dějiství dnešního zápasu vstoupil domácí tým s velikým nasazením, což se projevilo už v 1. minutě, kdy první střela na branku byla zárověň první změnou skóre. Po samostatném úniku Daniela Záhory se hosté dopustili chyby a nechali před brankou osamoceného Marka Švece, pro kterého nebyl problém po přihrávce dostat puk za brankářova záda. Domácí tento bleskový gól evidentně pozvedl a jedna šance střídala druhou. Do další gólově vzhlížející akce se dostal Tomáš Sýkora v 5. minutě, kdy z chumlu před brankou propálil všechny hráče a ke smůle domácích střelu zastavila pohotová lapačka hostujícího gólmana. Když už to vypadalo, že dnes uvidíme jendostranou hru, přišel náhlý obrat a sérii dvou vyloučení domácích využil v 8. minutě Jiří Tichý, který na přihrávku před prázdnou klec nemohl odpovědět jinak než první vstřelenou brankou pro Jihlavu. Domácícm se tento stav nelíbil a doslova se tlačili na soupeřovu klec. Do jejího největšího ohrožení se dostal Daniel Záhora, který po podražení za letu tečoval před brankou puk, který ale zastavil již připravený beton brankáře. Domácím se tento tlak vyplatil a dezorientovaní hosté dělali chybu za chybou, což vedlo k další sérii vyloučení, tentokrát však na straně Jihlavy. Domácí v tuto chvíli vycítili šanci a také jí využili. Konkrétně to byl Jaromír Kverka, který v 11. minutě po úplném rozebrání hostující obrany vypálil puk, který se zastavil až o síť klece. Po zbytek utkání se zápas vyvíjel spíše ve středu kluziště a oba celky spoléhaly spíše na důslednou obranu bez chyb.

Druhá třetina tohoto zápasu příliš pohledný hokej nepřinesla. Oba celky se do výraznějších šancí dostávaly jen málokdy a stejně jako tomu bylo na konci první třetiny, tak i nyní se obě mužstva spoléhala spíše na bezchybnou obranu a na nepouštění soupeřových útočníků do svých pásem. Tato taktika panovala téměř po celou polovinu třetiny. Až v té druhé se řady útočníků z obou mužstev objevovaly i jinde, než pouze ve středním pásmu. Do velké šance se dostal domácí Matěj Zadražil, který v 11. minutě prostrkal puk až k hranici brankoviště a dokonce se dostal i k zakončení. Jeho střela zápěstím však připravěného gólmana nijak neohrozila. Útočilo se i na druhé straně. Konkrétně se k puku dostal Jiří Tichý, který ve 13. minutě elegantně objel bránu a poté směřoval přihrávku přímo před stojícího brankáře. K jeho smůle se však první k puku dostal domácí hráč a ten následně puk vyhodil do bezpečí. Tato třetina však nebyla pouze o promarněných šancích. Dočkali jsme se i vstřeleného gólu na straně hostující Jihlavy. Nejprve se k puku dostal Jiří Tichý a vjel s pukem až k brankovišti domácích a jeho střelu vyrazil brankář pouze před sebe, kam si už najížděl Jakub Švec, který narozdíl od svého spoluhráče už nechyboval a střelou do horního růžku nedal brankáři sebemenší šanci a hosté tak ve 34. minutě znovu srovnávají, tentokrát však na 2:2.

Do poslední třetiny vtrhli v mírně útočnějším tempu hráči hostů a projevilo se to i v narůstajícím tlaku na branku domácích. Brankář Karlových Varů David Honzík měl opravdu plné ruce práce, aby za svá záda nepustil jednu z nebezpečných střel celku Jihlavy. Tento tlak vyvrcholil v 48. minutě, kdy se Energie po delší odmlce osvobodila a duo Záhora a Kverka dalo brankáři Jihlavy pořádně zabrat. Ačkoli v této třetině nepadla žádná branka, hrál se velice sympatický hokej s téměř vyrovnanými šancemi na obou stranách. Například v 16. minutě se hosté dostali k puku a zavezli ho až na hranici brankové čáry, kde ho se štestím vypíchl domácí brankář. Na druhé straně musel svojí svatyni zamknout i druhý z gólmanů, a to před rozjetým Jaromírem Kverkou, který trefil horní díl brankové konstrukce. Ke shlédnutí jsme měli i trestné střílení v podání dnes velice aktivního Jaromíra Kverky, kterému však ani střela zápěstím branku nepřinesla. Po zbytek třetiny se hra odvíjela spíše v klidnějším tempu a šancí bylo na obou stranách minimum.

Do prodloužení nastupoval tým Jihlavy v početní výhodě a projevovalo se to i na jeho hře. Vytvářel si mnoho šancí a snažil se propálit gólmana ze všech sil avšak se jim nepovedlo na Davida Honzíka znovu najít nějaký způsob. Energie byla v útoku o trochu více pasivnějším celkem a nepouštěla se do větších akcí. O to více však celek pod vedením pana Mlejnka udržoval obranu. Hosté se ke konci utkání téměř nedostávali za modrou a hra se odvíjela, jak již tomu bylo po většiny utkání zvykem, ve středu kluziště. O vítězi měli rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých vstřelil vítězný nájezd Vojtěch Zadražil.